صدور احکام سنگین و غیر انسانی 15 سال زندان و تبعید علیه زندانی سیاسی (حمید حائری)

با تشکر از دوستی که مطلب زیر را برای ما ارسال داشته اند، ما از مطالب ارسالی شما استقبال کرده و پس از تایید هیئت تحریریه همه را در این سایت قرار میدهیم :

بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” زندانی سیاسی (حمید حائری) در شعبه 28 دادگاه انقلاب توسط (محمد مقیسه ای معروف به ناصریان) از اعضای کمسیون قتل عام زندانیان سیاسی سال 1367 به حکم سنگین و غیر انسانی 15 سال زندان و تبعید به زندان گوهردشت کرج محکوم شد.
زندانی سیاسی حمید حائری در حالی که از بیماری های حادی رنج می برد و تنها با عصا قادر به راه رفتن است و در سلول انفرادی بسر می برد به شعبه 28 دادگاه انقلاب بدون اطلاع وکیل و خانواده اش برده شد . محمد مقیسه ای رئیس این شعبه و از اعضای کمسیون قتل عام زندانیان سیاسی 1367 او را به 15 سال زندان و تبعید به زندان گوهردشت کرج محکوم کرد.
اتهاماتی که بازجویان وزارت اطلاعات علیه او به کار برده اند عبارتند از؛ محاربه، ملاقات خانوادگی با فرزندش در قرارگاه اشرف در عراق، هواداری از سازمان مجاهدین ، تبلیغ علیه نظام و اتهامات متعدد دیگر می باشد.
زندانی سیاسی حمید حائری به دلیل ناراحتی حاد جسمی فقط با عصا قادر به راه رفتن است. روز شنبه اول خرداد ماه به بهانه واهی او را به سلول های انفرادی بند 240 منتقل کردند و علیرغم گذشت 12 روز از شرایط و وضعیت او هیچ خبری در دست نیست.
آقای حائری از بیماری حاد قلبی رنج می برد و تاکنون دوبار دچار سکته قلبی شده است. همچنین در قلب او 2 استند به کار برده شده است.آقای حائری مدت کوتاهی قبل از دستگیری در یک سانحه رانندگی دچار شکستگی جمجمه و خونریزی مغزی شده بود . او همچنین در اثر سانحه رانندگی از ناحیه لگن دچار آسیب شدید شده بود و مدتی طولانی در بخش آی .سی . یو بیمارستان بستری بود. زمان دستگیری به شدت بیمار و به سختی قادر به حرکت بودند و فقط با کمک عصا می توانستند راه بروند.
لازم به یادآوری است که آقای حمید حائری 57 ساله که در تاریخ15 آذر 1388 با یورش مأمورین وزارت اطلاعات دستگیر و به سلول های انفرادی بند 209 زندان اوین منتقل شد. او به مدت 74 روز در سلول های انفرادی بسر برد. در طی این مدت تحت شکنجه های جسمی و روحی و تهدیدات بازجویان قرار داشت از جمله تهدیدات بازجویان انتقال همسر و دختر ایشان به زندان کهریزک بود. سپس او را به بند 350 زندان اوین منتقل کردند. او از زندانیان سیاسی دهۀ 1360 می باشد و به مدت 3 سال در زندان تحت شکنجه های وحشیانه جسمی و روحی و شرایط قرون وسطائی بسر برده است. بازجوی او در دهۀ 1360 محمد مقیسه ای که در حال حاضر رئیس شعبه 28 دادگاه انقلاب می باشد، بود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، انتقال زندانی سیاسی که در شرایط حاد جسمی بسر می برد به سلول انفرادی و محکومیت سنگین و غیر انسانی او را محکوم می کنند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به شکنجه های روحی و جسمی و صدور احکام سنگین و غیر قانونی و غیر انسانی در ایران است.

http://pejvakzendanyan.blogfa.com/post-1556.aspx

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: