صائم کاشانی چاپلوس کاسه لیس

یاد دوران استالین بخیر که چاپلوسان او را به مقام نیمه خدایی رسانده بودند و ادعا داشتند که در تاریخ جهان فیلسوف و نویسنده ای مانند او ظهور نکرده است .

علي‌اصغر صائم‌كاشاني، شاعر و رئيس انجمن ادبي كاشان به خبرنگار فارس گفت: امام‌خميني(ره) شخصيت جامع‌الشرايطي بود كه علاوه بر بعد سياسي و اجتماعي در حيطه ادبيات عرفاني نيز دستي توانا و انديشه‌اي استوار داشت.
وي درباره ذوق ادبي و جايگاه هنري حضرت امام(ره)، تصريح كرد: ايشان انسان كاملي بود كه تاريخ همواره نامش را در كنار ساير شخصيت‌هاي جاويد حفظ مي‌كند و در زمينه ادبي و هنري نيز از همان سنين نوجواني به ظرايف و دقايق شعر فارسيي اشراف كامل داشت.
وي اضافه كرد: امام(ره) در سرودن اشعار عارفانه استادي كامل بود و حتي در اوان نوجواني و زمانيكه مرحوم سيدعبدالكريم حائري‌يزدي رياست حوزه علميه قم را بر عهده داشت، ذوقا شاعري بلندنظر بود و اشعار پخته و نغز فراواني داشت اگرچه بنا بر همان خصلت‌هاي عارفانه خيلي مايل نبود كه بعد شاعري ايشان آشكار شود.

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , , ,

2 پاسخ to “صائم کاشانی چاپلوس کاسه لیس”

 1. ناشناس Says:

  البته من خودم را سبز میدونم و با چاپلوسی مخالفم ولی با مطلعه ای که داشتم حرف این آقا رو درست میدونم . ایشان به عنوان یک نویسنده و شاعر انسان بزرگی بودند.i

 2. خودمم منو نمی شناسی؟! Says:

  سلااااام عزیز دل
  آقا دستتون درد نکنه من به عنوان یه کاشونی با تمام وجود از شما ممنونم
  بالا خره شما با فرمایشی که نسبت به همشهری ما کردین میزان فهم و شعور مردمان خطه مارو نشون دادین و میزان نفهمی و بیشعوری نویسنده دوررررررررررر اندیشتون رو نشون دادین به خدا اگه ما هزار سال بال بال میزدیم نمیتونستیم این مسئله رو به گوش عالم برسونیم دستتون درد نکنه
  خدا پدر مادرتون رو…….
  البته در شهر لوچ ها آنکه درست میبیند مریض است.
  شهرتان آباد انگوری! فقط مواظب دوتا موسوی و دوتا کروبی ما بشید 🙂

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: