وضعیت وخیم حمید حائری و حامد روحی‌نژاد در زندان

جرس: وضعیت جسمی حمید حائری در پی یازده روز اعتصاب غذا و دارو در سلول‌های انفرادی رو به وخامت گذاشته است.

حمید حائری ۵۷ ساله از ۶ خرداد ماه در اعتصاب غذا و دارو به‌ سر می‌برد و وضعیت جسمی او وخیم گزارش شده است. وی در اعتراض به انتقال بی‌دلیل به سلول‌های انفرادی در اعتصاب غذا و دارو بسر می‌برد.
به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، بازجویان برای تحت فشار قرار دادن او دستور انتقال وی را به سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ را صادر کرده‌اند. هم‌اکنون ۱۶ روز است که وی در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ بسر می‌برد.
از زمان انتقال حمید حائری به سلول‌های انفرادی خانواده‌اش از وضعیت و شرایط او در بی‌خبری کامل به سر می‌برند. خانواده وی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب مراجعه کردند و خواستار علت انتقال به سلول انفرادی شدند اما فردی به آنها گفته است :»حتی اگر از رهبری هم نامه بیاورید او از انفرادی بیرون نمی‌آید تا زمانی که اطلاعات اجازه بدهد.»
حمید حائری از بیماری حاد قلبی رنج می‌برد و تاکنون دوبار دچار سکته قلبی شده است.

از سوی دیگر وضعیت جسمانی حامد روحی‌نژاد، زندانی سیاسی که به ۱۰ سال حبس محکوم شده است، به دلیل تشدید بیماری ام.اس در زندان رو به وخامت نهاده است.
صبح روز جمعه، 14 خرداد ماه، حامد روحی نژاد، زندانی سیاسی اندرزگاه شماره ۸، در پی تشدید بیماری اسکلروز چندگانه ( ام.اس.) دچار حمله شده و وضعیت جسمانی وی رو به وخامت نهاده، به شکلی که بینایی چشم راست نام برده به شدت کاهش یافته است.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، به دلیل وضعیت وخیم جسمانی روحی نژاد، انتقال او به بهداری موثر نبوده و مسئولان زندان نیز وی را از ملاقات با پزشک متخصص محروم کرده‌اند.

حامد روحی نژاد از ۱۴ اردیبهشت سال ۸۸ در زندان اوین به سر می‌برد. او پس از حدود ۴ ماه از زمان بازداشت، در دومین دادگاه مربوط به درگیری‌های اخیر، توسط قاضی صلواتی به اتهامات مختلفی از جمله تلاش برای بمب گذاری مسجد نبوت و حسینیه ارشاد در روز انتخابات و انقلاب مخملی با استفاده از مسائل پس از انتخابات متهم و به اعدام محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر به ده سال زندان تعزیری کاهش پیدا کرد.

Advertisements

برچسب‌ها: , , ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: