انصاری: دفتر خامنه‌ای مخالف دعوت عده‌ای به مراسم ۱۴ خرداد بود

انصاری مسئول برگزاری مراسم ۱۴ خرداد اعلام کرد که دفتر آیت‌الله خامنه‌ای مخالف حضور برخی شخصیت‌ها در مراسم ۱۴ خرداد بود و محمود احمدی‌نژاد تلاش کرد تا حسن خمینی نتواند در این مراسم سخنرانی کند.
آقای انصاری امروز سه‌‌شنبه در نامه‌ای خطاب به حسن خمینی، با تشریح مسائل قبل و بعد از مراسم ۱۴ خرداد، نوشته که در یکی از جلسات ستاد برگزاری، آقای وحید از مسئولان دفتر رهبری از وی خواسته که «افراد خاصی {که ایشان نام بردند} نباید تحت هیچ شرایط در مراسم حضور یابند.»

به نوشته آقای انصاری، این عضو دفتر رهبری، همچنین از افراد دیگری نام برده که به هیچ‌وچه نباید به مراسم ۱۴ خرداد دعوت می‌شدند.

محمدعلی انصاری نوشته که استدلال آقای وحید این بود که حضور این افراد در میان مردم «منطقی» نیست و موجب «بی‌نظمی و اخلال» می‌شود.

وی نوشته که آقای وحید همچنین گفته بود که حسن خمینی باید در این مراسم سخنرانی کند و «ما بر اوضاع مسلط هستیم.»

آقای انصاری در بخش دیگری از نامه خود به وقایع ۱۴ خرداد اشاره کرده و نوشته است که محمود احمدی‌نژاد برخلاف برنامه‌ریزی‌ها، بیش از وقت مقرر سخنرانی کرد تا مانع از سخنرانی حسن خمینی شود.

انصاری نوشته که احمدی‌نژاد در واکنش به تذکرات وی، در برابر دوربین‌های و مردم حاضر در مراسم به او گفته است: «شما چکاره‌اید و به چه حقی به من یادداشت می‌دهید، من رئیس جمهور این ملت هستم.»

وی همچنین از مصطفی محمدنجار نماینده دولت در ستاد برگزاری مراسم به عنوان کسی که از احمدی‌نژاد خواسته بود بیش از وقت مقرر سخنرانی کند، نام برده است.

انصاری نوشته که در اعتراض به این اقدام احمدی‌نژاد و محمدنجار به آیت‌الله خامنه‌ای که در اتاق انتظار سخنرانی نشسته بود شکایت برده که آقای خامنه‌ای در پاسخ گفته که حسن خمینی باید در این مراسم سخنرانی کند.

آن‌طور که انصاری نوشته است، بعد از این گفته خامنه‌ای، محمود احمدی‌نژاد «با کمال تأسف در پایان سخنرانی خویش این مطلب را (که اعلان آن شأن و وظیفه مجری برنامه است) اعلام می‌نمایند که: اینک توجه شما را به سخنان رهبری جلب می‌کنم!»

آقای انصاری در بخش دیگری از این نامه به تشکیل کمیته‌ای جدید و خارج از مجموعه ستاد مرکزی برگزاری مراسم ۱۴ خرداد اشاره کرده است، اما ننوشته که این ستاد را چه نهاد و سازمانی تشکیل داده است.

وی همچنین نوشته که از ساعت شش صبح روز ۱۴ خرداد گروه‌هایی به صحن اصلی سخنرانی وارد شده و مستقر شده بودند.

آقای انصاری با انتقاد از اخلال‌گری این افراد در جریان سخنرانی حسن خمین، پرسیده که «اگر مسئولیت این گروه اندک را کسی به عهده نمی‌گیرد، چرا از شناسایی آنان واهمهمی‌شود.»

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: