پاسخ به خانواده جان باختگان حوادث اخیر: قاتل پیدا نشد، دیه بگیرید ! (فرشته قاضی)

 با گذشت نزدیک به یکسال از تقلب انتخاباتی 22 خرداد و در حالیکه تنها چند روز به سالگرد کشته شدن معترضان به انتخابات باقی مانده، نه تنها به شکایات خانواده ها برای معرفی و محاکمه قاتلان و آمران قتل فرزندانشان رسیدگی نشده، بلکه این خانواده ها برای عدم برگزاری مراسم ختم عزیزان از دست رفته شان هم تحت فشار قرار گرفته اند.این در حالیست که براساس گفته خانواده یکی از این جان باختگان به وی خبر داده اند که «با توجه به عدم شناسايي قاتل، پرونده براي پرداخت ديه از محل بيت‌المال به اجراي احكام» فرستاده شده است. به گزارش «روز» طی روزهای گذشته مسئولین امنیتی برخی از خانواده های جان باختگان را احضار کرده و به آنها گفته اند در روزهای 25 و 30 خرداد حق برگزاری مراسم سالگرد برای فرزندانشان را ندارند.البته آمار دقیقی از تعداد جان باختگان وقایع بعد از انتخابات وجود ندارد، و برخی خانواده ها هم به علت فشارهای امنیتی تاکنون حتی از اعلام نام فرزند شهید خود امتناع و برخی دیگر به دلیل همین فشارها تنها به اعلام نام عزیزانشان بسنده کرده اند. با این وجود بسیاری از خانواده های کشته شدگان اعتراضات مردمی با طرح شکایت، خواهان معرفی و محاکمه قاتل فرزندان و عزیزان خود شده اند، هر چند تاکنون به هیچ یک از این شکایات رسیدگی نشده و حتی به برخی از خانواده ها رسما گفته شده که شکایات آنها مسکوت خواهد ماند. از این خانواده ها خواسته شده که با گرفتن دیه، رضایت بدهند و سکوت پیشه کنند؛ امری که تاکنون از سوی این خانواده ها رد شده است. از سوی دیگر تعدادی از این خانواده ها نیز، همچون خانواده های شبنم سهرابی، زن جوانی که روز عاشورا زیر چرخ های ماشین نیروی انتظامی له شد و احمد نجاتی کارگر، یکی از قربانیان بازداشتگاه کهریزک، اجازه طرح شکایت نیافته اند.
Advertisements

یک پاسخ to “پاسخ به خانواده جان باختگان حوادث اخیر: قاتل پیدا نشد، دیه بگیرید ! (فرشته قاضی)”

 1. سیدمحمد خاتمی به دیدار بدرالسادات مفیدی رفت + عکس Says:

  سیدمحمد خاتمی به دیدار بدرالسادات مفیدی رفت + عکس

  پارلمان‌نیوز: رئیس دولت اصلاحات با حضور در منزل بدرالسادات مفیدی که اخیراً پس از 161 روز بازداشت با سپردن وثیقه آزاد شده است، با وی دیدار کرد.
  به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام مجلس«پارلمان‌نیوز»،حجة الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی در این دیدار با اعلام خشنودی از آزادی دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران، شرایط دوران بازداشت خانم مفیدی را جویا شد و دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران نیز با تشکر از حضور رئیس جمهور سابق کشورمان گزارشی از شرایط دوران بازداشت خود ارائه کرد.
  خاتمی در پایان این دیدار ابراز امیدواری کرد با توجه به شرایط کشور و گذشت یک سال از برگزاری انتخابات و وقایع پس از آن به زودی شاهد آزادی سایر زندانیان سیاسی نیز باشیم.
  بدرالسادات مفیدی دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران که از هفتم دی ماه در جریان بازداشت روزنامه نگاران پس از وقایع عاشورای 88 در بازداشت به سر می‌برد، روز یکشنبه با سپردن وثیقه 100 میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

  http://www.parlemannews.ir/?n=11778

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: