کودتایی که از خبر ایرنا رسمی شد ( مجتبی سمیع نژاد )

با تشکر از دوستی که مطلب زیر را برای ما ارسال داشته اند، ما از مطالب ارسالی شما استقبال کرده و پس از تایید هیئت تحریریه همه را در این سایت قرار میدهیم ( ذکر  یک مقاله و خبر  لزوما به معنای تایید اعتقاد و مرام سیاسی نویسنده نیست) :

سال گذشته از همین لحظه‌ها که در آن قرار داریم، «کودتای انتخاباتی» آغاز شد، کودتایی که منجر به کشته شدن ده‌ها تن از عزیز‌ترین جوانان ایران شد. کودتایی که آن‌قدر خشونت و بی‌رحمی به همراه داشت که از چهره‌ی جمهوری اسلامی یک چهره‌ی سیاه و تاریک در اذهان عمومی مردم ایران و جهان ساخته است.
یک سال از این کودتا گذشته، هنوز سوال‌های بی‌شمار پاسخ گفته نشده است، هنوز قاتلان و عامران جنایات آزادنه مثل آن‌چه که امروز در تهران گذشت مشغول نفض حقوق بشر و اعمال خشونت هستند.
هنوز مشخص نیست چرا به جنایت هول‌ناک در کوی دانش‌گاه رسیده‌گی نشده است، هنوز مشخص نیست چرا مامورین نیروی انتظامی و بسیج که به روی مردم آتش گشودند تحت پیگرد قرار نگرفته و چرا پرونده آنان در دستگاه قضایی پی‌گیری نمی‌شود…
هنوز مشخص نیست که بر اساس کدام منطق احمدی‌نژاد در بسیاری از شهرهای ایران تمام آرای ممکن را در اختیار داشت و رقیبان او حتا یک رای نیز نیاورده بودند. هنوز مشخص نیست که چه‌گونه ۲۵ میلیون رای شمارش شد، اما حتا یک رای باطله در آن وجود نداشت…
هنوز مشخص نیست که ۲ میلیون عضو حزب اعتماد ملی و جمعیت عظیم دراویش و خود ستاد کروبی چه‌گونه آرای‌شان شمرده نشد و چه‌گونه رای‌های شمارش شده برای مهدی کروبی حتا نصف این افرد هم نشد.
هنوز مشخص نیست که چه‌گونه خبرگزاری ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت ایران، چه‌گونه تنها یک ساعت و نیم بعد از آغار شمارش آرا خبر زد که «احمدی‌نژاد پیروز انتخابات شد».
خبر را که در خبرگزاری ایرنا دیدم،‌ دل‌ام «هُری» ریخت، آغازتقلب بود. همان‌طور که در عکس مرورگرم می‌بینید مدام داشتم تمام خبرگزاری‌ها را چک می‌کردم و چیزی که باور کردنی نبود همین خبر بود. خبری که به فاصله‌ی پنج دقیقه از خبرگزاری ایرنا حذف شد، اما دروغ آغاز شده بود. خشونت و تقلب و کودتا آغاز شده بود.
از همان موقع بود که همه «بهت» زده شدیم و از همین زمان بود که بهت‌زده و غم‌گین به «توییتر» پناه بردم، از همین ساعت‌ها بود که عزم‌ام مانند میلیون‌ها ایران جزم شد در مقابل کودتا بایستیم. عزمی که در سال‌گرد کودتا، امروز، به خوبی به کودتاچیان نشان داده شد که هم‌چنان «جزم» است.

http://www.madyariran.net/?p=4544

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: