بزودی نوبت محاکمه و پاسخگویی این مستی زدگان قدرت فراخواهد رسید ( فاطمه حقیقت جو )

با تشکر از دوستی که مطلب زیر را برای ما ارسال داشته اند، ما از مطالب ارسالی شما استقبال کرده و پس از تایید هیئت تحریریه همه را در این سایت قرار میدهیم ( ذکر  یک مقاله و خبر  لزوما به معنای تایید اعتقاد و مرام سیاسی نویسنده نیست) :

متن کامل جوابیۀ فاطمه حقیقت جو، نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی و استاد گروه مطالعات زنان دانشگاه ماساچوست بوستون آمریکا، پیرامون ادعاهای وزیر اطلاعات دولت احمدی نژاد به شرح زیر است:
حدود یک هفته پس از پخش فیلمی از صدا و سیما تحت عنوان “مستند روشنگری یک” که در هر دقیقه آن سه دروغ علیه اینجانب مطرح شده بود، نه تنها پاسخ تفصیلی و مستندم را منتشر نکردند، بلکه این بار از سوی وزیر اطلاعات دولت کودتا آماج حملات ناجوانمردانه قرار گرفته ایم تا روشن شود، بر دروغ گویی ها و پرونده سازی ها پایانی نیست. مطمئنم رسانه های حامی دولت کودتا، پاسخ ام را منتشر نخواهند کرد ولی برای احترام به افکار عمومی و ثبت در جراید چند سطری پاسخ خواهم داد و مطمئنم که بزودی نوبت محاکمه و پاسخگویی این مستی زدگان قدرت فراخواهد رسید.
اصل ماجرای مورد اشاره ی آقای وزیر اطلاعات چیست؟
چند روز پس از استعفای اعتراض آمیزم در تشکیل مجلس هفتم فرمایشی، آقایی که خود را پروفسور سمیعی و استاد شیمی یکی از دانشگاههای آلمان معرفی کرد با من تماس گرفت و برای سخنرانی در آلمان دعوت کرد. اما از آنجا که یک روز بعد از استعفا از نمایندگی بصورت غیر قانونی به مدت یک سال ممنوع الخروج شده باشم، بی آنکه بخواهم از کم و کیف مدعو ین مطلع شوم با اشاره به موضوع ممنوع الخروجی از پذیرش دعوت صرف نظر کردم و از ان تاریخ هیچ نوعی ارتباطی نیز وجود نداشته است. در بهار 1385، خانمی از نمایندگان وزارت اطلاعات در مجلس شورای اسلامی، من را برای جلسه ای در وزارت اطلاعات دعوت کرد. در ان جلسه، کارشناسان وزارت به من اطلاع داند که پروفسور سمیعی، اسم پوششی یکی از وابستگان سازمان مجاهدین است.
اما پرسش این است که حال پس از گذشت سالها از این مکالمه تلفنی، چرا وزارت اطلاعات این ماجرای بی اهمیت را دستاویز حمله به من و همسرم و فعالان حقوق بشر در کشور قرار داده است؟
1. وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران پس از یک سال پرونده سازی، محاکمه، شکنجه، آزار و اذیت و کشتن فعالان جنبش سبز، چون هیچ مستندی دال بر فعالیت غیر قانونی آنها نیافته و در مواجه با جنبش مدنی و غیر خشونت آمیز مردم شکست خورده اند، می کوشد اعتراضات مردمی به تقلب و کودتای انتخاباتی را به فعالیت های سازمان مجاهدین خلق نسبت دهند تا مرهمی بر شکست های خود بنهند و به سرکوب بیشتر مردم ادامه دهند. حال آنکه هم خود می دانند که آب در هاون می کوبند و هم مردم با این سیاه بازی ها کاملا آشنا شده اند.
2. رهبری بجای پذیرش و عذر خواهی از اینکه دست به کودتای انتخاباتی زده است به وزیر اطلاعاتش دستور می دهد داستان انقلاب نرم هوا کند. سپس، وزیر اطلاعات فرافکنی کرده و می گوید که سازمان مجاهدین خلق از طریق نهادهای حقوق بشر درصدد “ایجاد بی اعتمادی مردم به دولت” است. در حالیکه بی اعتمادی مردم به دولت ناشی از سو عملکرد مقام رهبری و دولت تنش زای غیر قانونی احمدی نژاد است. این دولت متقلب نه تنها فاقد صلاحیت اداره مملکت، تولید فرصتهای شغلی، و بهبود وضعیت اقتصادی مردم است، بلکه با اجرای سیاستهای غیر عاقلانه، تنشهای بین المللی و داخلی ایجاد نموده است و علیرغم گدایی “رای مخالف به تحریم اقتصادی” و اعطای امتیازات زیاد به متحدینش، تحریم اقتصادی دیگری نیز علیه دولت ایران در شورای امنیت به تصویب رسیده است. این دولت متقلب حتی فاقد توانایی تنظیم روابط با دیگر قوا از جمله مجلس شورای اسلامی است. مجلسی که پس از یک انتصابات و رد صلاحیت گسترده داوطلبین، از بین خواص و معتمدین همفکر مورد نظر همین دولت تشکیل شد.
این دولت بدون هیچ تردید امکان تداوم کار نخواهد داشت و تا قبل از پایان دوره 4 ساله سقوط خواهد کرد و عامل اصلی این سقوط چیزی نیست جز سیاستهای و عملکرد غلط کودتاگران. تنها حاصل این دولت افزودن بر ثروت وابستگان و چاپلوسان اطراف علی خامنه ای و محمود احمدی نژاد و فرماندهان سپاه پاسداران است و دود این سیاستهای غلط، با نابودی ثروت ملی کشور باز به چشم ملت عزیز ایران می رود.
3. دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی ایران که بی توجه به حقوق شهروندان، با شنود مکالمات تلفنی و جمع آوری سخنرانی ها و مصاحبه های افراد، بیش از هر کسی می دانند که اینجانب نه تنها ارتباطی با سازمان مجاهدین خلق نداشته، بلکه چون چیزی در پرونده ام، جز انبوهی از مصاحبه ها و سخنرانی ها و مقالات ام در دفاع از حقوق بشر، دموکراسی و حقوق ملت نیافته اند، دعوت یک فرد را که ماجرایی کاملا پیش پا افتاده و مربوط به هفت سال پیش را مستمسک حمله و اتهام پراکنی قرار داده اند.
وزیر کم دانش اطلاعات در این مصاحبه همسرم را نیز مورد اتهام قرار داده که قبل از من با سازمان مجاهدین خلق در ارتباط بوده است حال آنکه همسرم، آقای محمد تهوری، همواره کوشیده است به عنوان یک روزنامه نگار و تحلیل گر سیاسی مستقل عمل کند و به همین دلیل به جد از ارتباط و عضویت با سازمانها و احزاب سیاسی پرهیز داشته است.
چگونگی مهاجرتم به امریکا
آقای وزیر در بخش دیگری از این مصاحبه سراسر کذب، مهاجرت من و خانواده ام به آمریکا را، کار برنامه ریزی شده سازمان مجاهدین خلق عنوان کرده است، حال آنکه تصمیم ما به مهاجرت به خارج از کشور، یک تصمیم کاملا شخصی و خانوادگی بود تا همسرم بتواند ادامه تحصیل دهد. پس از اینکه مرکز مطالعات بین المللی دانشگاه ام آی تی با تقاضای فرصت مطالعاتی یک ساله اینجانب موافقت کرد و ما عازم کمبریج امریکا شدیم و در پنج سال گذشته بعنوان محقق و مدرس در دانشگاههای آم آی تی، هاروارد، دانشگاه ایالتی کانتیکت و دانشگاه ایالتی ماساچوست مشغول بوده ام و همسرم نیز موفق شد فوق لیسانس خود را در دانشکده حقوق و دیپلماسی فلتچر به پایان برساند. در این مدت هزینه اقامت مان نیز از محل حقوق ماهیانه ای که بابت تدریس و تحقیق دریافت کرده ام و همسرم با دریافت وام دانشجویی از بانک موفق به ادامه تحصیل شد. همچنین علیرغم دروغ های فراوان رسانه های زیر نظر ولی فقیه که مدعی فرار و پناهندگی من هستند، بنده بصورت قانونی و از مرز فرودگاه امام خمینی تهران را ترک کردم به هیچ عنوان تقاضای پناهندگی نداده و نخواهم داد.
نقش من و همسرم در سایت “جرس”
آقای وزیر و دستگاه تحت امر ایشان، عاجز از پیدا کردن نقطه ضعفی در کارنامه سیاسی و اجتماعی ما و بی ارتباط به موضوع مصاحبه، از ما بعنوان گردانندگان اصلی سایت “جرس” نام برده است. پاسخ به این ادعا را برای حفظ حقوق گردانندگان و زحمت کشان محترم سایت جرس بر خود لازم می دانم وگرنه همکاری با جرس نیاز به توضیح ندارد. اینجانب تنها در مرحله راه اندازی سایت جرس، برای مدت کوتاهی عضو شورای سیاست گذاری بودم. اما همسرم به حق یکی از گردانندگان اصلی سایت جرس بود و در ماههای اولیه با تلاش شبانه روزی کوشید جرس را به شبکه ای قابل اتکا برای جنبش سبز تبدیل کند، اما دیری نپایید که از جرس جدا شد و همواره به رغم جدایی از جرس، آن را از افتخارات حرفه ای خود می داند.
بعلاوه، اینجانب و همسرم هرگونه ارتباطی با سازمان مجاهدین خلق چه زمانی که در ایران زندگی می کردیم و چه پس از عزیمت به امریکا را، به شدت تکذیب می کنیم. همانطور که در جوابیه ام به سازمان صداو سیما نیز اشاره کردم، معتقدم سازمان مجاهدین خلق و شخص اقای خامنه ای و تیم کودتاگر وی باید پاسخگوی اتهامات خود در خصوص کشتار مردم بیگناه این سرزمین باشند. بنده بعنوان یک شخصیت سیاسی دموکرات، صلح طلب و مدافع حقوق بشر، با هرگونه مبارزه خشونت آمیز مخالف بوده و هستم و با هیچ گروهی که از اصول مبارزات غیر خشونت آمیز عدول کند، همکاری نکرده و نخواهم کرد، چراکه به خشونت پرهیزی برای دموکراسی ایمان دارم و در عمل نیز آن را ثابت کرده ام.
در مجلس ششم، نقض قانون و حقوق شهروندی توسط دستگاه قضایی را به آقای خامنه ای متذکر شدم. نتیجه این نطق، بازداشت من در دوم فروردین 1380 بود، به همین دلیل بصورت غیر قانونی محاکمه و به زندان محکوم شدم، ولی هیچگاه از موضع ام که دفاع حقوق مردم بود عدول نکردم و در نهایت در اعتراض به روند تشکیل مجلس فرمایشی و تبدیل انتخابات به انتصابات از نمایندگی مجلس استعفا دادم. هفته گذشته نیز که یاداور اصل 107فراموش شده قانون اساسی شدم که می گوید : “رهبر در برابر قوانين‏ با ساير افراد كشور مساوي‏ است3‏” و در اعتراض به دروغ پراکنی صدا و سیما اعلام کردم از آقای خامنه ای به دادگاه شکایت می کنم، با مصاحبه وزیر اطلاعات و اتهام بی اساسی ایشان مواجه شده ام. حال آنکه هیچگاه واهمه ای از این تهدیدها نداشته ام و از اصول و آرمان هایم دست نکشیده ام. تنها متاسف ام که چرا این آقای دزد در لباس روحانیت ، آخرت خود را به لقمه نانی و پست و مقامی گذرا می فروشند و آینده کشور را تباه می کنند.
بر چه کسی پنهان است که جنبش سبز ایرانیان، یک جنبش ملی و برآمده از اراده مردم ایران است؟ این جنبش زنده است و تا پیروزی دست از مبارزه غیر خشونت آمیز خود نخواهد کشید. فرافکنی و بزرگ کردن سازمانی که پشتوانه ای در میان مردم ایران ندارد، دست و پا زدن بی فایده ی حاکمیت در گرداب خود ساخته است و نتیجه ای جز سرنگونی نخواهد داشت. منطق و عقلانیت حکم می کند که مجموعه حاکمیت پیش از آنکه دیر شود در برابر اراده ملت سرتعظیم فرود آورد و از سرانجام مستبدان، عبرت بگیرد.
دکتر فاطمه حقیقت جو – نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی
استاد گروه مطالعات زنان دانشگاه ماساچوست بوستون
.
http://www.irangreenvoice.com/article/2010/jun/16/4517

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: