جلوگیری از برگزاری مراسم سی و دومین سالگرد بزرگداشت دکتر شریعتی در حسینیه ارشاد

با تشکر از دوستی که مطلب زیر را برای ما ارسال داشته اند، ما از مطالب ارسالی شما استقبال کرده و پس از تایید هیئت تحریریه همه را در این سایت قرار میدهیم ( ذکر  یک مقاله و خبر  لزوما به معنای تایید اعتقاد و مرام سیاسی نویسنده نیست) :

جرس: مقامات امنیتی انتظامی از برگزاری مراسم سی و دومین سالگرد دکتر علی شریعتی در تهران جلوگیري کردند.
به گزارش رسیده به جرس، این مراسم که قرار بود به روال هر ساله از سوی خانواده دکتر شریعتی و موسسه حسینیه ارشاد در روز 29 خرداد در حسینیه ارشاد برگزار شود با مخالفت حکومت مواجه شد.
خانواده شريعتی به همراه موسسه حسينیه ارشاد درخواست برگزاری مراسم را همراه با اسم سخنرانان و موضوع سخنرانی در اختیار مقامات مربوطه قرار داده بود، اما تلفنی به آنها خبر داده شد که مجاز به بزرگداشت شريعتی نیستند. لازم به ذکر است که در دو سال گذشته مراسم بزرگداشت مهندس مهدي بازرگان، دکتر يدالله سحابی، آیت الله سید محمود طالقانی، آیت الله العظمی منتظری و دکتر محمد مصدق در حسینیه ارشاد ممانعت به عمل آمده است. آثار دکتر شریعتي بيشترین تاثير را در پیدایش انقلاب اسلامي داشت تا آنجا که به وی معلم انقلاب گفته می شد. دکتر شریعتی در ۲۹ خرداد ۱۳۵۶ در حالی که سه هفته از سفرش به انگلستان می‌گذشت، در منزل مسکونی اش به طرز مشکوکی از دنیا رفت. دلیل رسمی مرگ وی حمله قلبی اعلام شده بود. آرامگاه وی در حرم حضرت زینب (س) در شهر دمشق است. هر ساله مراسم بزرگداشت وی در حسینیه ارشاد، محل سخنرانی های وی برگزار می شد. امسال حاکمیت در راستای جلوگیری از هر تجمعی از برگزاری این مراسم هم جلوگیری کرده است.
.
http://www.rahesabz.net/story/17645

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: