محافظان و دوستان مجتبی خامنه‌ای در پس پرده حمله‌ به سیدحسن خمینی و بیت امام، بیت ایة الله منتظری و ایة الله صانعی

ندای سبز آزادی: حادثه چهارده خرداد و هتک حرمت یادگار امام در سالروز رحلت امام ادامه پروژه ای است که یاران و خاندان امام را نشانه گرفته است. واکنش‌های به هتک حرمت سیدحسن خمینی آنچنان گسترده و فراگیر بود که آشوب طلبان و آنانکه سیدحسن خمینی را برای خود خطری می‌دانستند و از نقش کلیدی وی در آینده و همچنین همراهی و همدلی او و خاندان امام با جنبش سبز هراسناک بودند در نهایت عصبانیت آنان را به جایی رساند که دست به اشتباهی دیگر زدند و این بار به هتک حرمت بیوت دو مرجع عالیقدر تقلید دست زدند.
در اولین صحنه‌های منتشر شده از تجمع گروه های فشار در مقابل درب منزل مراجع فیلمی منتشر شد که نشان از آمادگی برای حمله اوباش به بیت ایة الله العظمی صانعی و مرحوم ایة الله العظمی منتظری دارد. در این فیلم شخصی در حال سخنرانی است که در میان هیاهوی ایجاد شده مدام به یادگار امام حمله و توهین می‌کند، به مراجع اولتیماتوم می‌دهد و وی را نانجیب می‌خواند و به حوزه علمیه قم اخطار می‌دهد که جلوی برگزاری کلاس‌های درس وی را بگیرند و حتی تهدید می‌کند که اگر مقامات قضایی و نظامی دخالت نکنند ایشان خود دست به کار می‌شوند!
از حادثه ۱۴ خرداد امسال که اغتشاش‌گران با ایجاد بلوا مانع از سخنرانی سیدحسن خمینی شدند همگان اذعان کردند که حمله به یادگار و بیت امام بدون داشتن پشتوانه‌ای امکان پذیر نمی‌باشد و بر همین اساس نیز اتفاق رخ داده در چهاردهم خرداد ماه نمیتوانست بدون برنامه‌ریزی و خود جوش انجام پذیرفته باشد، اتفاقات روزهای اخیر در شهر قم نیز همین جنس هستند و قطعاً بدون پشتوانه و هماهنگی نبوده است، عدم برخورد پلیس با کسانی که نظم عمومی را به هم ریخته و به بیوت مراجع تقلید حمله ور شدند خود نشان دهنده دستان پر قدرتیست که در پشت این جریانات نقش آفرینی میکند.
براساس اطلاعات رسیده از شهر قم فردی که در مقابل بیت آیت الله العظمی صانعی مشغول سخنرانی و تحریک همراهانش برای تعرض به بیت این مرجع بود، یکی از اعضاء تیم حفاظتی مجتبی خامنه ای است و دو روحانی که در خلال صحبت‌ها در کنار وی ایستاده بودند و او را همراهی می‌کردند نیز از دوستان نزدیک و شاگردان مجتبی خامنه‌ای هستند که در کلاس های درس وی در فیضیه نیز حاضر می‌شوند، حضور نزدیکان مجتبی خامنه ای و اهانت‌های سریالی آنان به سید حسن خمینی نمی‌تواند اتفاقی و بدون برنامه ریزی صورت گرفته باشد، می‌توان حدس زد که مجتبی خامنه ای که بی‌شک در نقشه‌ای که سودای رهبری نظام را در سر می‌پروراند در خیال خود سیدحسن خمینی را رقیبی جدی پیش روی خود دیده است، رقیبی که هم در حوزه مقبولیت دارد و هم در میان مردم محبوبیت و نزدیکان وی قصد دارند با این گونه تحرکات او را از صحنه رقابت حذف کنند.
لازم به ذکر است در خبرهای منتشر شده آمده بود که پیش از همه این تحرکات رهبری نیز سفری به شهر قم داشته و بفاصله چند روز پس از آن قم شاهد چنین رویدادهایی بوده است.
جهت مشخص شدن بیشتر موضوع در اینجا متن سخنان محافظ سیدمجتبی خامنه‌ای در مقابل منزل ایة الله العظمی صانعی در خصوص سید حسن خمینی که دقیقاً یک روز پیش از حمله به دفتر ایة الله صانعی اعلام می‌دارد که آنان فردا دست به کار خواهند شد را می‌آوریم:
ما از مسئولین قم میخواهیم تکلیف این خانه ها را مشخص کنند و بیت این نا نجیب و این مرجع آمریکائی را تخته بکنند. فرزند نا خلف حاج احمد خمینی که خوب ملت حقش رو کف دستش گذاشتند متاسفانه سرسره ای شده بود که آقایون روش سر بخورند برای انتخابات سه سال آینده ، حرف ما قمی ها اینه اینها چون طلبه هستند حرفشون با ماست ما با رفتن سر درسشون این ها رو بزرگ کردیم خودمون هم باید کوچیکش کنیم ، نه از اطلاعات و نه از انتظامی انتظار نداریم به شرطی که مسئولین ما هم بدونند ، ما اجازه نمیدیم ایشون از مهر ماه اینجا درس داشته باشند فیضیه جای بچه های سید علی خامنه ایست. ما اجازه نمیدیم و کار خودمونو میکنیم بچه های اطلاعاتی و امنیتی و نظامی بدونند فردا اتفاقی افتاد چیزی نگندها ، ما از اول مهر ماه این فرزند نا خلف را در فیضیه نخواهیم داشت. برای سلامتی امام خامنه ای صلوات… ما از ایشون میخواهیم آدم بشند و برگردند ، خوب نیست برای هیکلشون، خوب نیست برند سمت ضد انقلاب، آقای هاشمی هم باید برگردند و گرنه خیلی راحت حذفشون میکنیم …
.
http://www.irangreenvoice.com/article/2010/jun/16/4525


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: