آقای کاسپین دست بکش دیگر ، تو که روی خون ندا به مشروطه ات رسیدی «ساکت » شو (دوراندیش)

پر تیراژترین روزنامه کانادایی به نام تورونتو استار به مناسبت سالگرد شهادت ندا امروز مصاحبه ای با «نامزد؟» ندا که اکنون ساکن تورونتو است داشته . آقای کاسپین در یک رستوران تی تیش مامانی و گران تورونتو پذیرای خبرنگار تورونتو استار شده اند در حالی که لا اقل دو نفر از عمله دربار شان ایشان را همراهی می کرده اند . به گفته خبرنگار استار که خوش ذوق هم بوده و متوجه نکات دیگری هم شده این پناهنده بی پناه نخست کلید اتومبیل مرسدس بنز آخرین مدل خود را روی میز گذاشته (آفرین به خبرنگار که متوجه این نکات شده است )و سپس آماده مصاحبه شده است . حالا چطور کسی که تازه ماه دسامبر به عنوان یک پناهنده وارد کانادا شده توانسته یک مرسدس بنز بخرد الله اعلم ما کاری نداریم لابد ایشان توانسته در عرض همین چند ماه به اندازه کافی کار کند که بتواند به بنز خود برسد ولی معمولا و تا آنجا که مهاجران میدانند سالها طول میکشد تا یک مهاجر بتواند پول کافی برای خرید یک ماشین معمولی جمع کند . بگذریم . سپس ایشان با تبختر تمام کارت ویزیت خود را به خبرنگار داده اند ، روی کارت ایشان نوشته شده : «کاسپین ماکان مبارز راه حقوق بشر » اولین بار است که نگارنده این سطور میشنود که کسی چنین کارت ویزیتی برای خودش چاپ کرده باشد . از این هم بگذریم . مسئله این است که این آقا که به قول خودش حتی در انتخابات سال 88 شرکت نکرده و تا قبل از قتل ندا هر را از بر در سیاست تشخیص نمیداده حالا چطور به آنجا رسیده که شده نماینده مبارزین حقوق بشر ایرانی ؟  ایشان به خبرنگار گفته اند که دیروز من روز بیستم ژوئن را روز جهانی ندا نامگذاری کرده ام . این آقا خیلی وهم و خیال برش داشته و به جایی رسیده که یک تنه روز جهانی هم اعلام میکند . سپس ایشان به خبرنگار میگوید که من در روزهای تظاهرات عکسهایی گرفته ام که تیراندازان حکومت را نشان میدهد که از هلکوپترها آویزان شده اند و به مردم شلیک میکنند ووقتی خبرنگار از ایشان میخواهد عکسها را ببیند میگوید با خودم از ایران نیاورده ام و بعد اعتراف میکند که کار عکاسیش در ایران منحصر به عکسهای هنری و مناظر طبیعی بوده است .

به هر حال آقای کاسپین در این مصاحبه بدون اینکه خود بداند دستش را دوباره رو کرده . کسی نیست به ایشان بگوید بابا شما به مشروطه خود رسیدید ، هم تابعیت کانادا را گرفتید و هم ماشین بنزتان را دارید و هم عمله دربار که همه جا همراهتان هستند ، لطفا دیگر از ایرانیان بیرون بکشید و مشغول همان کارهای هنری خود باشید .

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , ,

9 پاسخ to “آقای کاسپین دست بکش دیگر ، تو که روی خون ندا به مشروطه ات رسیدی «ساکت » شو (دوراندیش)”

 1. ma Says:

  aziz joon,
  agar mi khahi hal e in ashole ra begiri, hichi dar moresh nanevis. noon e in adam tu matrah shodan ast,

 2. shabgard Says:

  aftab zire abr nemimanad

 3. Ali Says:

  Dear author, buying a Mercedes in this country is not a dream, . You can easily get a loan and you don’t have to come up with a big stack of cash. Please do some research before writing about another country as your information about Canada is incomplete. With regards

 4. خسرو (آئینه) Says:

  آقائی که دورنمی اندیشه اش زیاد روشن نیست : اساسا این نوشته شما چقدر بی محتوا و سخیهانه ای است. حالا اگر به مناسبت دلجوئی یا تقدیر از این انسان رنج دیده هم که شده مثلا یک اتومبیلی هم به ایشان داده اند چرا اونجای حقیر شما میسوزد؟ وانگهی فکر میکنید داشتن یک مرسدس بنز خیلی چیز مهمی است؟ شما حا لا یا اون خبر نگار از روی کلید ماشین تشخیس داد که آخرین مدل است ؟ خوب منم یک مرسدس بنز بسیار زیبا با نمره خصوصی دارم که شما بعید است بفهمید که آخرین مدل است یا نه و فقط 2500 پاند انگلیسی برایش پرداخت کرده ام. حتما منم از ایادی جمهوری اسلامی تلقی میکنید. شما اگر نمیدانید باید بیشتر با سنت مردم آمریکا و اروپا وخیلی از کشورهای متمدن آشنائی پیدا کنید. بله این مردم به کسی که به نحو مطلوبی در جامعه مطرح میشوند بر عکس ما ایرانیها بجای تحقیر کردن و انگ زدن و حسادت؛ به آنها ارج و قرب میدهند و بالایشان میبرند حتی از نظر مالی حمایتشان میکنند.من اکثر مصاحبه های این آقا را دیده ام. کاری بجز محکوم کردن ج ا و تبلیغ آزادی و درخواست حمایت از مبارزان و مردم ایران نکرده. خوب شما هم بکنید همه باید این تلاش را بکنیم. ولی ایشان چون دوست پسر ندا بوده موقعیت بهتری برای این کار دارد. چرا که نه؟ از جیب شما چیزی کم شده یا حدف چیز دیگریست؟ لطفا به آنچه بر زبان میاورید کمی فکر کنید. ضمنا کارت وزیت ایشان خیلی هم جالب است یعنی خودش را متعهد کرده که فعال باشد. بیائید کمی هم یکدیگر را دوست بدارم و متمدنانه با هم برخورد کنیم

 5. هاله Says:

  دوست عزیز خیلی بی‌مهابا تاخته اید. من ایشان را نمی‌شناسم ولی شاید ایشان خودشان پول دارند عزیز من. مگر آدم باید فقیر باشد در هیت یک پناهنده حتما»؟ اگر (و تاکید بر اگر است) ایشان دارند از قبل ندا نان می‌خورند کار شما از آن هم زشت‌تر است از دید من. به هر روی

 6. هوای تهران Says:

  kamelan ba shoma moafegham. moteassefane in no kisehaye siasi gahi khub khosh be haleshan mishavad. khune neda hamanghadr ranginast ke khune kudakane felestini, amma bahse manafe› ke mishavad in yaru hazer ast har kari anjam dahad.

 7. مهدی Says:

  مقاله بسیار جالبی بود. بویژه که اگر موضوع کارت ویزیت حقیقت داشته باشد که باید بگویم ایشان ول معطلند. البته من زیاد نگران نیستم. جنبش و خانواده ندا خودش حسابش را با ایشان جدا کرده است و ایشان حق دارند هر چه میخواهند بگویند. بویژه فیلم اخیر برای ندا را باید دید تا افرادی مثل این فرد را شناخت. در این فیلم کامل بیش از یکساعته حتی اسمی از ایشان برده نشده بود. پس حرفهایی که در مورد ایشان زده شده است درست بود.

 8. ناشناس Says:

  در ضمن میخواهم اضافه کنم که به کارتان ادامه دهید. مقاله تان در چندین سایت معروف درج شده و لینک شده. من خودم از طریق یکی از این سایت ها به آن برخوردم. سعی میکنم آنرا در بالاترین داغ کنم تا ببینید که چقدر به این مطلب رای مثبت میدهند. موفق باشید.

 9. ناشناس Says:

  در سایت های مختلف که بعصی مواقع به ایشان میپردازند. حرکات بسیار حساب شده ایشان برعلیه جنبش را بسیار خوب تحلیل میکنند. بنظر میرسد آقای کاسپین با ملاقاتش با پرز و اسرائیلی ها در ست در زمان مناسب حربه بسیار خوبی برای ضربه زدن به جنبش ایران ایجاد کرده بود که خوشبختانه کسی به آن محل نگذاشت. بسیار واضح است که جمهوری اسلامی و آقای کاسپین از دو جناح مختلف در صدد ضربه زدن به جنبش سبز هستند ولی هیچکدامشان موفق نخواهند شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: