دوستان سبز هرچه سریعتر به این مقاله فرید زکریا پاسخ داده و اشتباه او را گوشزد کنید (لینکهای ارسال نظر برای زکریا)(دوراندیش)

فرید زکریا روشنفکر سرشناس آمریکایی در محافل سیاسی آمریکا از آن کسانی است که در مسائل خاورمیانه حرف آخر با اوست . او سردبیر معروف نیوزویک یکی از معتبرترین مجلات هفتگی سیاسی آمریکا و همچنین مجری برنامه ای به اسم خود در CNN  است . برای آشنایی با زکریا این لینکها را بخوانید :

http://www.fareedzakaria.com/Home.html

http://www.facebook.com/pages/Fareed-Zakaria/112791451329?v=info&ref=ts

http://www.cnn.com/CNN/Programs/fareed.zakaria.gps/

وقتی زکریا در مورد خاورمیانه صحبت میکند سیاستمداران و طبقه روشنفکر آمریکا واقعا به او گوش میکنند و حرفها و نظریات او در تصمیم گیریهای آنان موثر است . او تا کنون کما بیش از جنبش سبز ایران حمایت کرده . مقالات او در نیوزویک و برنامه هفتگی او در CNN کمک بزرگی به شناخت جنبش سبز در آمریکا بوده است .

زکریا اما در مقاله عجیبی که در تاریخ 20 ژوئن در مجله نیوزویک نوشته است به کلی نظریات سابق خود را زیر پا گذاشته و صحبت از این میکند که خامنه ای و احمدی نژاد در ایران از محبوبیت قابل ملاحظه ای برخوردارند و جنبش سبز قابلیت سرنگونی دولت ایران را ندارد و آمریکا نباید از این جنبش حمایت کند . او حتی از مازیار بهاری نیز نقل قول کرده است که خامنه ای محبوبترین سیاستمدار در داخل ایران است ، که همه میدانیم آشکارا بی پایه و اساس است .  دلیل نوشتن مقاله البته روشن است و به مسائل و درگیریهای داخلی دو حزب دموکرات و جمهوریخواه بر میگردد. زکریا یک لیبرال حامی اباما است و این مقاله مستقیما بر علیه سناتور مک کین رقیب انتخاباتی اباما نوشته شده . مک کین بارها اعلام کرده که آمریکا باید تا حد حمله نظامی به ایران پیش برود تا به سرنگونی دولت ایران کمک کند . زکریا برای حمایت از رهبر محبوب خود و در بازی سیاسی داخل آمریکا بین حزب دموکرات و جمهوریخواه کم لطفی بزرگی در حق جنبش سبز کرده است . متاسفانه چون او یکی از موثرترین کارشناسان مسائل خاورمیانه در آمریکاست امکان دارد این مقاله تاثیر ناخوشایندی در حمایت دولت آمریکا از مردم ایران در مبارزه شان برای دموکراسی بگذارد. این مقاله را میتوانید  مستقیما در برنامه CNN  او در لینک زیر تماشا کنید :

http://www.cnn.com/video/#/video/politics/2010/06/20/gps.world.mccain.cnn

به جاست دوستان سبز از هر طریق که میدانند و میتوانند  با نامه ها و پیغامهای خود اشتباه  زکریا را گوشزد کنند . شما میتوانید مقاله او در نیوزویک را در این لینک بخوانید و همانجا نظر خود را زیر مقاله ذکر کنید :

http://www.newsweek.com/2010/06/19/mccain-s-mistake.html

همچنین میتوانید به صفحه فیس بوک زکریا در لینک زیر رفته و نظر خود را برای او ارسال دارید :

http://www.facebook.com/pages/Fareed-Zakaria/112791451329?v=wall&ref=ts

دوستان عزیز تا میتوانید هرچه سریعتر و قبل از اینکه این مقاله اثر منفی خود را در محافل سیاسی واشنگتن و جهان  بگذارد نظر خود در مورد جنبش سبز و گستردگی آن در ایران را برای آقای زکریا ارسال دارید .

«دوراندیش «

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , ,

4 پاسخ to “دوستان سبز هرچه سریعتر به این مقاله فرید زکریا پاسخ داده و اشتباه او را گوشزد کنید (لینکهای ارسال نظر برای زکریا)(دوراندیش)”

 1. شاگردک Says:

  سپاس از تذکر به جا. واقعا جای تعجب داره که فردی مثل فرید زکریا چطور اشتباه به این بزرگی رو مرتکب شده… شکواییه فرستاده شد!

 2. Ramin Says:

  inha eshtebah nemikonand balke daghighan az goftqreh khod agahand, mohem in ast che hadafi az bayan in chenin charandiati darand, bayad be hesbe banki ishan ham nazari dasht?

 3. amir Says:

  shekar khorde

 4. amir Says:

  shekar khordeh an ke dar dedeh ayan ast che hajat be bayan ast…

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: