روش طبخ یک خطبه دلنشین به نقل از کتاب آشپزی آیت الله العظمی امام خامنه ای دام ظله العالی

این خطبه مثل مرغ است ، آن را در عروسی و عذا و هر موقعیت دیگر میشود سرو کرد . آماده کردن آن هم  ساده و فوری است ووقتی نمیبرد .  اگرهم  کسی از دستپخت شما  خوشش نیامد میتوان  ایشان را به کهریزک راهنمایی نمود تا با چماق و باتوم برادر رادان که از ورودی دیگر دستگاه هاضمه سرو میشود نظرش عوض شود .

برای تهیه خطبه ابتدا یک پیمانه «دشمن» را در آب بریزید و بگذارید یکی دو ساعت خیس بخورد . حالا «دشمنها» را در دیگ بریزید و سپس چند کلمه «بصیرت» ، «فتنه « ، «نخبه « ، «اسلام « ، «پیشرفت و تعالی « را روی    دشمنها بپاشید و بگذارید روی اجاق . حالا باید نیم ساعت صبر کنید تا خطبه شما دم بکشد.  در این مدت میتوانید  کنار منقل درازکشیده وچشمانتان را خمار کنید و در رویایی صادقه  فرض کنید حضرت علی هستید و همه «دشمنانتان » هم طلحه و زبیر و غیره میباشند و شما مشغول قلع و قمع ایشان میباشید . وقتی خطبه حاضر شد اول بچشید اگر هنوز خوب جا نیفتاده چند تا «بصیرت»  دیگر قاطی آن کنید . حالا آماده سرو آن به مردم بدبخت ایران و ساندیس خوران مرگ بر آمریکا گو هستید .

برای التذاذ بیشتر ملت  بیچاره  آن را از بالای صحنه و جلوی دوربینهای تلوزیون در حالی که مانند خداوند بخشنده مهربان  پشت به یک زمینه آبی آسمانی نشسته اید سرو کنید . بهتر است مهمانان حاضر در صحنه  از جنس بسیجیهای بی پدر و مادر و مزدوری باشند که به ضرب ساندیس و سس «مرگ بر …» که همیشه و همه جا کاربرد دارد خطبه را صرف میکنند وگرنه همیشه این خطر وجود دارد که یکی بلند شود و مثل آن دانشجوی دانشگاه صنعتی لعنت الله علیه  از دستپخت شما ایراد بگیرد(عجب حالمان را گرفت آن مرتکه پدرسوخته ).

«دوراندیش»

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , , , ,


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: