محکومیت پروین جمالزاده به هشت سال و نیم حبس تعزیری

با تشکر از دوستی که مطلب زیر را برای ما ارسال داشته اند، ما از مطالب ارسالی شما استقبال کرده و پس از تایید هیئت تحریریه همه را در این سایت قرار میدهیم ( ذکر  یک مقاله و خبر  لزوما به معنای تایید اعتقاد و مرام سیاسی نویسنده نیست) :

پروین جمالزاده شهروند تهرانی و از بازداشت شدگان روز عاشورا است که در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و به هشت سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم گردید. این حکم که روز گذشته به این شهروند زندانی ابلاغ شد موجب شگفتی وی، وکیل مدافع و نزدیکانش شد. به گزارش کمیتۀ دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی صدور این حکم سنگین در حالی است که پروین جمالزاده که هم اکنون در بند نسوان زندان اوین به سر می برد، تمامی اتهامات خود را رد کرده بود.
از جمله اتهامات وارده به این زندانی گمنام اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی، اخلال در نظم عمومی، توهین به مقدسات و توهین به رهبری بود که با وجود رد صریح کلیۀ آنها قاضی شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران اتهامات را وارد دانسته و جمعاً متهم را به هشت سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم نمود.
صدور چنین حکم سنگینی در حالی صورت می گیرد که تنها چند هفته قبل جعفری دولت آبادی دادستان تهران در دیداری با جمالزاده از تداوم بازداشت وی ابراز تعجب کرده و قول مساعد داده بود تا وی به زودی با مناسب ترین قرار ممکن آزاد شود. دادستان تهران همچنین افزوده بود که با توجه به محتویات پرونده رأی سنگینی برای وی صادر نخواهد شد. اما برخلاف گفته ها، دادگاه انقلاب تهران علاوه بر عدم تبدیل قرار، چنین حکم سنگینی را نیز صادر نموده است. لازم به ذکر است که از ابتدای ماه جاری پروین جمالزاده با ضعف جسمانی شدید روبرو بوده و از وضعیت فیزیکی مناسبی برخوردار نیست و با این حال مسئولین امر از رسیدگی به وضعیت پزشکی وی نیز خودداری می ورزند.

http://komitedefa.com/index.php?option=com_content&view=article&id=502:1389-04-14-20-00-28&catid=34:1389-03-14-23-30-41&Itemid=39

Advertisements

برچسب‌ها:


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: