خامنه از ترس دستور داده است نماز جمعه اینبار هم در دانشگاه تهران برگزار شود نه در مصلی

جــــرس: منابع خبری گزارش دادند امسال نیز همانند سال گذشته و برخلاف سنت دیرینه، قرار است نماز عید فطر امسال، نه در مصلای بزرگ، بلکه در دانشگاه تهران اقامه و برگزار شود و تصمیم فوق، توسط شخص رهبری اتخاذ شده و در جلسه ای که سه شنبه ١۹مرداد در جمع سرداران سپاه، بسیج و ستاد ائمه جمعه برگزار شد، ابلاغ گردیده است.
منبع خبری جرس همچنین خاطرنشان کرد رهبر جمهوری اسلامی چندی پیش به رئیس انتصابی دانشگاه تهران که خواستار انتقال محل اقامه نماز جمعه از دانشگاه تهران به مصلا گردیده بود متذکر شد: » شش روز در هفته ، دانشگاه در اختیار دانشجویان و اساتید غرب زده و ضد انقلاب و… هست و فقط یک روز در اختیار امت مسلمان و حزب الله قرار می گیرد. مراقب باشید حفظ آن روز خیلی مهم است، چون در داخل دانشگاه که مرکز ضدانقلاب و عوامل آنها شده و اساتید و دانشجویان فریب خورده تردد دارند حداقل یک روز در هفته حاکمیت نظام و متدینین حفظ شود.»
بر اساس این گزارش، آقای خامنه ای، در جلسه مذکور به حضار گوشزد کرد که «امسال هم سال سرنوشت سازی است و باید هوشیار بود.»
گزارش مذکور می افزاید «رهبر جمهوری اسلامی همچنین نگران این می باشد که مردم در نماز عیدفطر شرکت نکنند؛ فلذا مکان نماز را به دانشگاه تهران منتقل نمود.»
گفتنی است برخی منابع دیگر گزارش دادند که «امسال نیز همانند تجمعات دولتیِ سال گذشته، قرار است «با یک روش مهندسی شده، جمعیت شهرهای استانهای اطراف تهران را به سمت پایتخت گسیل کنند؛ تا مشکل کسری جمعیت پیش نیاید.»
گفتنی است مصلی تهران مکانی بزرگ و وسیع و دارای شیستان و حیاط بزرگی است که چنانچه عده قلیلی در آن شرکت نمایند به وضوح آشکار و روشن خواهد شد، اما در دانشگاه تهران با توجه به مساحت کم و کوچه و خیابانهای باریک و بافت مسکونی اطراف دانشگاه با نعداد جمعیت کمتر هم  قابل تبلیغ و بزرگنمایی خواهد بود و لذا آقای خامنه ای با توجه به بُعد تبلیغاتی، رسانه ای و مطبوعاتی، نماز عیدفطر را در دانشگاه تهران برگزار می نماید تا حکومت بتواند به دروغ از آن به عنوان حضور میلیونی بهره برداری نماید.
منبع خبری آگاه فوق ادامه داد «در حالی که طی سی سال گذشته مصلی تهران مداوم در دست ساخت بوده و قریب ١۴۰ میلیارد تومان هزینه ساخت در برداشته که دارای شبستان، گنبدهای متعدد، ساختمانهای وسیع و حجره های زیادی می باشد. جای سوال است که این همه هزینه از پول ملت و هزینه های بسیار زیادی که در حال حاضر نیز در مصلی صورت می گیرد برای چیست؟ اگر برگزاری یک نماز آن هم در روز عیدفطر در آن جا انجام نشود و از مصلی هیچ استفاده ای جهت برگزاری نماز، نماز جمعه، نماز عیدفطر صورت نگیرد پس ساخت مصلی به مدت سی سال با میلیاردها تومان از جیب مردم چه معنایی دارد.

چندی قبل فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه تهران در جلسه ای اظهار داشت که سعی کرده است که نماز جمعه را از دانشگاه تهران به مصلی انتقال دهد و زمین چمن دانشگاه را به دانشجویان برگرداند، اما رهبری «با درایت و تیزهوشی» وی را ازین مسئله منع کرده است.
رئیس دانشگاه تهران پس از این سخنان اظهار داشت که «من متوجه این موضوع نبودم اما رهبری با درایت و دقت شان بنده را متوجه کردند.

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: