دفاع قاطع حدادعادل از دامادش

کار آقا مجتبی فقط فقاهت است و عبادت 

  پدر همسر مجتبی خامنه ای، با دفاع قاطع از دامادش، تمام شایعات و اخبار غیر رسمی درباره او را که در افکار عمومی و برخی محافل خبری و سیاسی وجود دارد، «دروغ» خواند.غلامعلی حدادعادل این اخبار و شایعات را کار «دشمنان انقلاب و اسلام و ایران» دانست که «سعی می کنند چهره های پاک را در نظر مردم زشت جلوه دهند.»

 رئیس مجلس هفتم و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم در گفت و گو با نشریه «پاسدار اسلام» اظهار داشت: «حالا كه صحبت از آقا مجتبي به ميان آمد بايد بگويم من بعد از آنكه با آقازاده‌هاي مقام معظم رهبري و مخصوصاً با آقا مجتبي از نزديك آشنا شدم، به حكم «تعرف الاشجار باثمارها» ارادتم به آيت‌الله خامنه‌اي بيشتر شد و فهميدم كه ايشان فرزندان خود را بسيار خوب تربيت كرده‌اند و آن صداقتي كه عملاً بر زندگاني ايشان حاكم بوده در تربيت فرزندانشان تأثير كرده‌است.» 

 پدر همسر مجتبی خامنه ای درباره اموری که فرزند آیت الله خامنه ای به آنها اشتغال دارد، گفت: «جسته و گريخته مي‌دانم كه سالهاست در قم درس خارج تدريس مي‌كند و اوقات خود را در منزل يا به مطالعه فقه و فقاهت مي‌گذارند يا به عبادت. من طي سيزده‌سال گذشته كه با او نسبت پيدا كرده‌ام هنوز صداي بلند او را نشنيده‌ام و گناهي از او نديده‌ام. وقتي مي‌بينم كه دشمنان انقلاب و اسلام و ايران، چطور سعي مي‌كنند چهره‌هاي پاك را، در نظر مردم، زشت جلوه دهند احساس مي‌كنم اگر سكوت كنم گناه كرده‌ام.» 

 حدادعادل سپس به قرار ملاقات خود با جوانی که به گفته او «در تظاهرات، اعتراضات و کارهای پشت صحنه حوادث پس از انتخابات بسیار فعال بود» اشاره کرد و افزود: «يك روز با او قرار گذاشتم و به دفتر من آمد و با او صحبت كردم و گفتم: اين حرف‌هايي كه زده مي‌شود و اين ادعاي تقلب در انتخابات، كلاً دروغ است و من اگر مطمئن نبودم، وارد ميدان نمي‌شدم. از ميان اين حرف‌هايي كه در سايت‌ها و خيابان‌ها و تلويزيون‌هاي خارجي مي‌زنند، دروغ بودن يكي را خيلي راحتتر مي‌توانم به تو اثبات كنم و آن حرف‌هايي است كه راجع به آقا مجتبي مي‌زنند.» 

 رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه سخنانش، به پیشنهادی اشاره می کند که به آن پسر داده بود تا دروغ بودن شایعات درباره دامادش را به او اثبات کند: «گفتم مي‌خواهي همين الآن و بدون قرار قبلي، دست تو را بگيرم و به منزل دخترم ببرم و بگويم مهمان دارم و تو ببيني كه آقا مجتبي با 40 سال سن چه طوري زندگي مي‌كند؟ بيا برويم تا ببيني كه زندگي ايشان به مراتب از زندگي يك كارمند متوسط شهرستاني ساده‌تر است و آپارتماني كه ايشان دارد با هيچ يك از خانه‌هاي اين آقاياني كه خودشان را وسط انداخته‌ و ادعاي تقلب را ساخته‌اند قابل مقايسه نيست.» 

 پدر همسر مجتبی خامنه ای سپس خود به برخی از شایعاتی که درمورد دامادش وجود دارد، اشاره می کند و می گوید: «شما حتماً اين شايعه را شنيده‌اي كه 1.5 ميليون پوندي كه بانك‌هاي انگليس مسدود كرده‌اند، متعلق به آقا مجتبي است!‌ يا داستان كاميون پر از شمش طلا را كه به تركيه رفته و گفتند متعلق به ايشان بوده است، حتماً شنيده‌اي. اثباتش كاري ندارد. سرزده و همراه هم مي‌رويم و زندگي آقا مجتبي را ببيني.» 

 حدادعادل در ادامه سخنانش می گوید «آن جوان چون من را می شناخت حرفم را قبول کرد و گفت: می دانم این حرف ها دروغ است.» 

آنگونه که رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تعریف کرده، پس از آنکه پسر جوان متوجه شده تمام این حرف ها درباره مجتبی خامنه ای دروغ است، خطاب به او گفته: «پس بقيه حرف‌ها را هم به همين شكل قياس كن. خارجي‌ها چون مي‌دانند مردم ايران نسبت به زندگي رهبرانشان حساس هستند، اين دروغ‌ها را جعل مي‌كنند تا بين مردم و نظام فاصله بيندازند.» 

پدر همسر مجتبی خامنه ای در پایان دفاعیات از دامادش، افزوده: «در اين 13 سالي كه آقا مجتبی و دخترم با هم زندگي كرده‌اند، هيچ وقت مساحت آپارتمان‌هايشان 100 متر نشده! خانه‌اي كه الان در آن زندگي مي‌كنند، حول و حوش 70 متر است. آقا چهار تا پسر دارند كه با ايشان زندگي مي‌كنند و آنها هم زندگي‌هايي مشابه مادر و پدرشان دارند. جاي آنها هم محدود است. داماد بنده يك وقت كه مي‌خواهد ما را دعوت كند، بايد حواسمان باشد كه بيشتر از ده دوازده‌ نفر نشويم، چون براي پذيرايي مشكل جا پيدا مي‌كنند.» 

حدادعادل تمام این سخنان را پس از آن بیان کرد که گفت: «مي‌دانم كه آقا مجتبي هرگز راضي نيست من درباره او صحبتي بكنم و سخني بگويم و خودش هم هرگز درباره خودش كمترين سخني به زبان نمي‌آورد و از خود در برابر تهمت‌ها و اهانتها، دفاعي نمي‌كند.» 

خدا تهمت به این عزیزان رو نمی بخشه  

سایت «جهان نیوز» (متعلق به علیرضا زاکانی، راهیافته مجلس و از چهره های امنیتی جریان حاکم) که این سخنان را از قول حدادعادل منتشر کرده، برخی از نظرات خوانندگانش درباره این مصاحبه را نیز منعکس کرده است.وجه مشترک تمام این نظرات، مدح و ستایش آنها درباره آیت الله خامنه ای و خانواده رهبر جمهوری اسلامی است. 

 در همین حال یکی از خوانندگان این سایت از پدر همسر مجتبی خامنه ای پرسیده: «آقاي حداد ما چه كنيم كه نمي توانيم دست اين زبان نفهم ها را در دست بگيريم ببريم زندگي ايشان را نشان دهيم؟ ايكاش بتوان راه چاره بهتري براي اين سم پاشيها انتخاب كرد و اينگونه خون دل لكه دار كردن دامان رهبر عزيزمان و عزيزان رهبرمان را نبينيم.» 

یک زن هم آرزو کرده که با «سر و شکل مانتوییش» بتواند آقای خامنه ای را از نزدیک ببیند. 

اما شاید جالب ترین نظر درباره این مصاحبه، نظر فردی است که خانواده آقای خامنه ای را با خانواده مسئولان دیگر کشور مقایسه کرده و نوشته: «آقازاده های مسئولان رو که میبینیم هر کدوم یه سازمانی یه مترویی یه تجارتی چیزی دست و پا کرده اند و سلطان و سرکرده و… لقب دارند ولی آقازاده های آقا هر کدومشون برای خودشون آقایی هستن. چون خودشونو به دنیا آلوده نکردن و یکی از دوستان صمیمی آقا مسعود شنیدم که فرزندان آقا با اتوبوس شرکت واحد و بدون محافظ رفت و آمد می کنند. خدا تهمت به این عزیزان رو نمی بخشه. خونواده آقای قرائتی هم نقل کردن که در یک مجلسی خانواده های مسئولین شرکت داشتند. یک کفش کهنه میان کفشهای گران قیمت و نو جلوه نمایی می کرد. ناگهان دیدم صاحب کفش آن را پا کرد و رفت.همسر(یا دختر) آقا بود.» 

خواننده دیگر جهان نیوز هم با شعار «مجتبی بمیری، رهبری رو نبینی» را که از سوی معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سر داده می شد، تغییر شکل داده و نوشته است: «در دوران انتخابات شعار بسیار سخیفی از عده ای از مردم تهران که ظاهرشان با عموم ملت شریف تفاوت داشت سر داده شد که من شاهد بودم که هزاران نفر از طرفداران تقلب به خاطر این شعار فتنه گران را ترک کردند: «مجتبی خواب ببینی رهبر بشی!!» با شنیدن این شعار بغض گلوم رو فشرد و مظلومیت رهبری عزیز و خانوادش برام بیشتر مسجل شد.» 

 پیش از این هفته نامه یالثارات الحسین، ارگان رسمی گروه انصار حزب الله، در خبر ویژه ای نوشته بود که شعار «مجتبی بمیری، رهبری رو نبینی»  توسط آیت الله محمد موسوی خویینی ها و اکبر خوش کوش، طراحی شده است. 

 آقا مجتبی؛ آقا یا آقازاده  

 دفاع قاطع حدادعادل از دامادش، اولین سخنان رسمی یک مقام بلندپایه حکومت و نزدیک به دفتر آیت الله خامنه ای در پاسخ به موج گسترده شایعات و اخباری است که درباره خانواده رهبر جمهوری اسلامی و بخصوص پسر دوم او یعنی مجتبی خامنه ای در سطح جامعه وجود دارد. 

پیش از این روزنامه معتبر گاردین چاپ انگلستان، با اشاره به سرکوب گسترده و خشونت بار معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری و اعضای جنبش سبز، مسئولیت این اقدامات را متوجه مجتبی خامنه ای دانسته بود. 

 به گزارش این روزنامه، همزمان با آغاز اعتراضات عمومی به نتایج آن انتخابات، مسئولیت نیروهای سپاه و بسیج که وظیفه سرکوب معترضان را بر عهده داشتند به طور مستقیم از آیت الله خامنه ای به پسرش مجتبی واگذار شد. 

 گاردین سپس از قول «تحلیل‌گران ایرانی» نوشته بود آقای خامنه‌ای که اکنون ۷۰ سال دارد در پی آن است که پسر دوم خود را به جای خود بنشاند. 

رهبر جمهوری اسلامی یک روز پس از برگزاری انتخابات دهم ریاست جمهوری در حالی به محمود احمدی‌نژاد به عنوان کاندیدای پیروز تبریک گفت که شورای نگهبان هنوز صحت و سلامت انتخابات را تایید نکرده بود. 

انتخابات گذشته ریاست جمهوری اما تنها انتخاباتی نبود که مجتبی خامنه ای به سازماندهی یا اعمال نفوذ در آن متهم شده است. 

 در سال 1384 نیز مهدی کروبی با ارسال نامه ای به آیت الله خامنه ای با متهم کردن فرزند دوم او به دخالت در انتخابات و دستکاری در نتایج آن، سپاه پاسداران و نیروهای بسیج را عامل تغییر نتایج انتخابات دانست. 

 

کروبی در آن نامه خطاب به آقای خامنه ای از مجتبی خامنه ای با عنوان «آقازاده شما» نام برده بود که این مسئله واکنش رهبر جمهوری اسلامی را به دنبال داشت.  

آیت الله خامنه ای در آن هنگام در پاسخ به نامه تند آقای کروبی با رد دخالت فرزندش و نیز سپاه و بسیج در انتخابات، گفته بود: «آقا مجتبی آقا هستند نه آقازاده.»  

   

  

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: