توده مردم بر ما نیستند ، با ما هستند (دوراندیش)

بعضی از مبارزان سبز از اینکه مانند روزهای اولیه جنبش توده های ملیونی مردم در خیابان نیستند گله میکنند . حتی برخی بر طبل ناامیدی میکوبند و از ملت ایران انتقاد میکنند که اهل مبارزه نیستند . خیر ، چنین نیست . توده مردم اگر در خیابان نیستند ولی با ما هستند نه با آنها . این را هر روز در کوچه و خیابان و محل کار شاهدیم .

دوستان باید توجه کنند که اولا در هیچ انقلابی همه مردم صد در صد به خیابان نمی آیند . حتی در انقلاب سال 57 که از حیث مشارکت مردمی بینظیرترین انقلاب تاریخ بود باز به زحمت بیش از 40% مردم به خیابانها آمده بودند . باقی از کنار صحنه ناظر بودند . ولی آنچه مشخصه یک انقلاب پیروز است آن است که این توده ناظر که به کار خود مشغول است و به ظاهر کاری به کار سیاست ندارد از این انقلاب حمایت میکند و طرفدار انقلابیون است . اگر از دستش بر آید به فعالان انقلاب  کمک میکند و مانع اقدامات ضد انقلابی میشود . حامی آنان است و آنان را به عنوان قهرمان و مبارز میستاید . همین هم کافی است . ما فقط میخواهیم این گروه از مردم طرفدار دیکتاتور نباشند . در ایران مدتهاست که نه تنها طرفدار دیکتاتور نیستند بلکه از کل سیستم متنفرند . نبرد اصلی انقلاب بین نیروهای فعال انقلابی و بازوی نظامی/امنیتی رژیم رخ میدهد . وقتی محیط برای نیروهای انقلابی مساعد باشد و مردم از آنها حمایت کنند نیروهای سرکوب نمیتوانند به آسانی از پس آنان بر آیند .

پس جای نا امیدی و یا صفحه گذاشتن پشت ملت ایران نیست . گروههای فعال و رزمنده جنبش سبز از حمایت این ملت بهر ه مندند . اگر مردم در خیابان نیستند به دلیل  شدت سرکوب و گسترش ترس است نه اینکه بی تفاوتند و کاری به این مبارزه ندارند . همین هم برای نیروهای مبارز کافی است . تا وقتی ملت پشتیبان مبارزان فعال جنبش سبز باشد دولت نخواهد توانست این جنبش را سر کوب سازد .

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

یک پاسخ to “توده مردم بر ما نیستند ، با ما هستند (دوراندیش)”

  1. NIMA Says:

    سلام عزیز، خوشحال میشم نظرت را در مورد متن ترجمه شده در مورد هویت ایرانی بدونم

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: