مسیح علی نژاد: کروبی در محاصره نشسته است، موسوی کجاست، خاتمی، هاشمی، مردم، منتقدان، ما کجا هستیم

مسیح علی نژاد/ مردم کجا هستند؟

می گوید، بنده خدا همسایه ها چند نفری هم که به حمله و محاصره اعتراض کردند و یکی دو تا شعار علیه شان داده اند هم از لطف اراذل و اوباش در امان نمانده اند و شیشه های خانه آنها را هم شکسته اند. مردم در برابر این وحشی ها چه می توانند بکنند.
ما کجا هستیم؟
ما می گفتیم چرا کروبی و موسوی  برای شرکت مردم در راهپیمایی ها بیانیه نمی دهند. کروبی  اعلام کرد که در راهپیمایی روز قدس شرکت می کند. برای همین  بعد از این اعلام رسمی، چند روز است که خانه اش را محاصره کرده اند. امروز کروبی به جای خیابان در خانه نشسته است.
منتقدان همواره جنبش کجا هستند؟
لابد در یک اقدام انقلابی باید توقع داشت میرحسین موسوی و خانم رهنورد هم به دیدار کروبی و همسرش بروند و مردم نیز برای نجات کروبی به سمت خانه شیخ راهپیمایی کنند ورنه هر تحلیل دیگری متناسب می شود  با اینکه چرا در برابر یک حکومت تا دندان مسلح که سگان را به جان مردمان انداخته است، مردم و رهبران  منفعل نشسته اند و به سمت خانه کروبی راهپیمایی نمی کنند.
هواداران دولت کودتا کجا هستند؟
خیال می کنند امروز  روز ظلمی است که بر فلسطین می رود و می خواهند قدس را آزاد کنند غافل از اینکه خود ایران در اشغال است و ظلم دارد در خانه زید آبادی ها، سحرخیزها، نورانی نژاد ها و شیوا ها و عاطفه ها و کشته شده های همین کشور بیداد می کند. هواداران دولت لباس شخصی پوشیده اند و مسلح شده اند و هلهله کنان با موتور به خانه کروبی حمله ور شده اند و قصد ورود به خانه شیخ را دارند. شیخ با شجاعت اعلام حضور در راهپیمایی را کرد و حالا به ناگزیر در خانه مانده است. همسرش و پسرانش شجاعانه دارند در مورد این وحشی گری ها خبررسانی می کنند. حتی خط قرمز شکسته اند با بی بی سی و رادیو فردا هم مصاحبه کرده اند و گفته اند کسی که ادعای علی بودن می کند خبر دارد در حکومت اسلامی او چه بلایی به سراعضای خانواده یک کاندیدای انتخاباتی و همسایه های  او آورده اند؟
حاکمیت کجاست؟
به نظر می رسد حاکمیت در محاسبات غلط اش فکر می کند دستگیری کروبی را با سربازان پیاده نظام و لباس شخصی های همیشه در صحنه اش محک بزند. میرحسین را از آرای بالاتری برخوردار می داند و ترجیح می دهد پروژه «سرکوب سران فتنه»  را از خانه شیخ محک بزنند. موسوی و کروبی و سران دیگر اگر  در اولین فرصت اعتراض شدید و هماهنگ  به رفتارهایی که با شیخ می شود نکند فردا در برابر خانه خیلی های دیگر نیز هلهله و حمله لباس شخصی ها مامور برپا خواهد شد. شیخ و میر و مردم در اوج خشونت این حکومت  هیچ گاه یکدیگر را تنها نگذاشته بودند. این بار نیز شاید تدبیری مشترک چاره ساز باشد. ورنه برای جلوگیری از هر نوع احتمال حضور و راهپیمایی  مردم در خیابان همین شیوه را به کار می بندند.
خودم کجا هستم؟
لابلای   خبرها گم هستم و هیچ تحلیلی ندارم. پرسش اما بسیار است. یک گوشم به صداهایی که از ایران بلند است و گوش دیگرم به صداهایی که در ایران و در این بحران خاموش است و می پرسم   هاشمی کجاست؟ سید حسن خمینی کجاست خاتمی کجاست؟….حتما باید کروبی را هم مثل منتظری حبس کنند تا بزرگان بیانیه
بدهند؟
به عکس جدیدی که از کروبی رسیده است نگاه می کنم که در خانه محاصره شده نشسته است. درست در شبی که صفایی فراهانی بر تخت بهداری زندان است و روزنامه نگاران و فعالان سیاسی هم یا در حبس اند، یا در تهدید و یا در تبعید، با این همه باز هم معلوم نیست حضرات از چه ترسیده اند که بی خوابی به سرشان زده است و از دیشب  برای راهپیمایی قدس تدراک دیدند تا احیانا  کسی جرات نکند نشان سبزی را جای پرچم زرد حزب الله در خیابان های تهران بالا رود.
Advertisements

4 پاسخ to “مسیح علی نژاد: کروبی در محاصره نشسته است، موسوی کجاست، خاتمی، هاشمی، مردم، منتقدان، ما کجا هستیم”

 1. fetnegar Says:

  تحصن رهبران سبز بهترین راه پیروزی است.مردم ایران به اندازه کافی‌ کشته داده‌اند. بیانیه و سخنان کلی‌ دیگر مفید نیست. تحصن رهبران سبز خونی تازه در کالبد جنبش خواهد دمید درست مثل وفات آقای منتظری که آن حرکت تاریخی‌ را سبب شد.

 2. monely Says:

  ensani az turkey migoft:turk ha ba taasoob zendegy mikonana,iranian ba taaghol!!!!bazia migan in harf yek tohineh ,ama man nigam mandegary iranzamin dar hamineh,ma vaghti hareket mikonim ke bastaresh bashehydigeh zamane ghahremane mordeh nist,ghahreman bayad zendeh bemoneh ta ghahremnishoo taghsim koneh

 3. مبارز Says:

  شما رفتین خارج میگین لنگش کن. این ملت دیگر توان مقاومت نداره

 4. بهروز Says:

  با عرض سلام و احترام
  تمام اینها نمایش است. کروبی موسوی خاتمی هاشمی خامنه ای همه از یک قماشن فقط سلیقه هایشان فرق می کند. امید وارم منتقد انتقاد پذیری باشین.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: