چرا یک زندانی آمریکایی را آزاد میکنند؟ (دوراندیش)

احمدی نژاد دیروز از سفر عمان بازگشت . سفر او بسیار شتابزده و بدون اعلام قبلی بود . شایع است که در این سفر او از طریق شاه عمان پیامی برای آمریکاییها فرستاده است . احمدی نژاد ضمنا برای مسافرت نیویورک آماده میشود . تحریمها فشاری واقعی بر اقتصاد ایران وارد آورده اند . البته دولت به این امر معترف نیست ولی خودشان خوب میدانند که مسئله جدی است و اقتصاد ایران زیر فشار تحریمها در حال خرد شدن  است . احمدی نژاد و اطرافیانش در پی این هستند که شاید به طریقی بتوانند با آمریکا کنار بیایند و امتیازاتی بدهند تا از فشار تحریمها کاسته شود . وقتی همه این عوامل را کنار هم بگذاریم در می یابیم چرا درست پس از سفر او به عمان و قبل از سفرش به نیویورک یک زندانی آمریکایی آزاد میشود . به نظر می آید باز هم در یک حرکت مذبوحانه دولت سعی کرده است با آزادی یک زندانی آمریکایی چراغ سبز به آمریکاییها نشان دهد . آزادی این زندانی درست پس از سفر احمدی نژاد به عمان هیچ دلیل دیگری نمیتواند داشته باشد.

«دوراندیش»

Advertisements

یک پاسخ to “چرا یک زندانی آمریکایی را آزاد میکنند؟ (دوراندیش)”

  1. Arman Says:

    In Meymoone zeshte badtarkib ra ke be khaterash in hame Ensane bigonah va bidefa koshte shodand va keshvar be marze soghut keshide shode, nabayad jayii rahesh dad.
    Keshvarhaye Azade jahan agar rast migooyand, avaamele in Regim ra Baykott konand va anha ra be keshvare khod rah nadahand.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: