جبهه مشارکت به فرمانده سپاه: مسئول رده اول همه این ظلم ها و فجایع هستید

بی بی سی : جبهه مشارکت ایران اسلامی در نامه سرگشاده ای به محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ایران، او را مسئول سلامتی محسن صفایی فراهانی، از اعضای زندانی شورای مرکزی این حزب، دانسته است.

در این نامه که یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۸۹ منتشر شده، آمده است: «موضوع این نامه وضعیت بحرانی و خطرناک جناب آقای مهندس صفایی فراهانی است که طبق اطلاعات موجود از بیماری شدید قلبی رنج می برند و در چند نوبت به همین دلیل دچار بیهوشی کامل شده اند و متاسفانه در شرایط زندان از اولیه ترین خدمات مورد نیاز پزشکی محروم هستند.»

پیش از این همسر آقای صفایی فراهانی هم با تایید خبر حمله قلبی همسرش در زندان اوین، از مسئولان خواسته بود شرایط مرخصی او را برای درمان در بیمارستانی خارج از زندان فراهم کنند تا از بروز «فاجعه» جلوگیری شود.

با توجه به این که در ایران نامه های مربوط به وضعیت زندانیان عموما خطاب به مقامات قضایی و یا نظارتی نوشته می شود، در ابتدای نامه جبهه مشارکت دلیل خطاب قرار دادن محمد علی جعفری، از فرماندهان ارشد نظامی، را چنین توضیح داده است: «در این نامه سرگشاده از آن جهت شما را مخاطب قرار داده ایم که نهاد نظامی تحت امر شما در حوادث پس از انتخابات بیشترین و اصلی ترین نقش را داشته و هم اکنون نیز تصمیم گیرنده نهایی در امر اسیران سرافراز جنبش سبز، همانان که از کودتاگران شکایت کرده اند، است.»

جبهه مشارکت آقای جعفری، فرمانده سپاه پاسداران را «صاحب اختیار و در نتیجه مسئول رده اول همه این ظلم ها و فجایع» خوانده که «دیر یا زود باید پاسخگوی آنها» باشد.

اشاره نویسندگان این نامه به شکایت هفت نفر از فعالان سیاسی اصلاح طلب (مصطفی تاج زاده، محسن صفایی فراهانی، محسن میردامادی، عبدالله رمضان زاده، محسن امین زاده، بهزاد نبوی و فیض الله عرب سرخی) از بخش هایی از سپاه پاسداران، از جمله سردار مشفق از فرماندهان قرارگاه ثارالله سپاه است.

این فعالان سیاسی اصلاح طلب در شکواییه ای که تقدیم قوه قضائیه کردند، ادعا کردند در طول بازداشت، بازجویی و محاکمه بارها ماموران نظامی و اطلاعاتی به آنها گفته اند که «قوه قضائیه نقشی در اتهامات و تعیین وضعیت متهمان ندارد و در این موارد و حتی احکام صادره نیز آنها (ماموران نظامی و اطلاعاتی) تصمیم گیرنده هستند.»

بعد از ثبت این شکایت و انتشار متن آن، چهار نفر از شکایت کنندگان (محسن امین زاده، محسن صفایی فراهانی، مصطفی تاج زاده و محسن میردامادی) که در مرخصی خارج از زندان به سر می بردند، به زندان بازگردانده شدند.

بعضی از فعالان سیاسی شناخته شده اصلاح طلب از جمله تعدادی از اعضای رده بالای جبهه مشارکت که در روزهای اول بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازداشت شدند، بعد از خروج از زندان در گفتگوها یا اظهاراتی اعلام کردند که نهاد دستگیرکننده آنها قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران بوده است.

Advertisements

یک پاسخ to “جبهه مشارکت به فرمانده سپاه: مسئول رده اول همه این ظلم ها و فجایع هستید”

  1. fatemeh Says:

    حسن غفوري فرد، رئيس كميته ويژه بررسي علل تاخير نيروگاه بوشهر در مجلس ايران گفت كه ممكن است ساخت يك نيروگاه اتمي جديد از تكميل نيروگاه بوشهر باصرفه تر باشد.

    آقاي غفوري فرد به خبرگزاري مهر گفت: «از آنجا كه سناريوي تأخير در تحويل نيروگاه بوشهر هر سال در حال تكرار است، به نظر مي رسد ساخت يك نيروگاه از صفر، سريع تر و كم هزينه تر خواهد بود.»

    او گفت كه سئوال اصلي اين است كه «آيا احداث اين نيروگاه با اين وضعيت به صلاح بوده است يا نه»؟
    در هند مردم بر علیه نیروگاه اتمی‌ به خیابانها ریختند و ماشینها را آتش زدند و تظاهرات کردند که بعد از فاجعهٔ ژاپن ، هند به نیروی اتمی‌ احتیاج ندارد. آقای غفوری فرد هم گفتند نیروگاه ۴۰ ساله بوشهر غراضه هست. حالا این دولت تا مردم را به کشتن ندهد ولع کن نیست. نه گفته نماند که این آقای دکتر که ما انتخاب کردیم فقط مانده که تو روی امام خامنه‌ای به ایستاد. یا رهبر یک سیلی‌ بصورت این بزن تا آدم بشود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: