عدم شرکت محمود احمدی نژاد در کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل

رادیو فرانسه : احمدی نژاد، در کنفرانس سازمان ملل متحد در نیویورک که در هفتۀ آینده برای بحث در مورد خلع سلاح برگزار می شود شرکت نخواهد کرد.
خبرگزاری رویترز که خبر عدم حضور محمود احمدی نژاد در این کنفرانس را به نقل از بان کی – مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، مخابره کرده است یادآوری می کند که در روز دوشنبه، دبیر کل سازمان ملل از حضور احمدی نژاد در این کنفرانس سخن گفته بود.
به گزارش این خبرگزاری، بان کی – مون، دیروز (سه شنبه) گفته است استنباط او این است که رئیس جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس شرکت نمی کند.
در صورتی که احمدی نژاد در این کنفرانس شرکت می کرد تنها رئیس کشوری بود که در این گردهمائی بین المللی حضور می داشت. در کنفرانس سازمان ملل برای خلع سلاح که از روز جمعه ٢٤ سپتامبر در حاشیۀ نشست سالانۀ مجمع عمومی سازمان ملل برگزار خواهد شد نمایندگانی در سطح وزیر از کشورهای عضو این سازمان حضور خواهند داشت.
بان کی- مون در عین حال ابراز امیدواری کرد که فرصت دیدار و گفتگو با محمود احمدی نژاد را برای بحث در مورد مسائل مورد علاقۀ دو طرف از جمله پروندۀ هسته ای ایران را پیدا کند. باید یادآوری کنیم که محمود احمدی نژاد در هر حال برای شرکت در نشست سالانۀ مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر خواهد کرد.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: