جزییاتی از انفجار امروز مهاباد

ایسنا (نیمه دولتی) : مقارن ساعت 10 و 20 دقيقه صبح روز چهارشنبه در مراسم رژه نيروهاي مسلح شهرستان مهاباد، بمبي در جايگاه بانوان تماشاگر اين مراسم منفجر شد كه تا زمان ارسال اين گزارش به نقل از رييس اورژانس كشور شهادت 10 نفر و همچنين مجروح شدن 47 نفر از بانوان حاضر در اين جايگاه را در پي داشت.

البته مشاور امنيتي استاندار آذربايجان غربي در آخرين تماس تلفني به خبرنگار ايسنا گفت: تعداد 10 نفر کشته و 35 نفر مجروح آخرين اخبار ما از وضعيت انفجار رخ داده در مهاباد است.

امير جلال‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا، با تاكيد بر اين كه هيچ فرد و يا گروهي مسووليت انفجار رخ داده در رژه‌ نيروهاي مسلح در مهاباد را به عهده نگرفته است، اظهار كرد: دستورات لازم جهت پيگيري اين موضوع صادر شده و شوراي تامين استان نيز تشكيل جلسه داده است و بنابراين درصدد هستيم تا هر چه زودتر عاملان اين اقدام تروريستي را معرفي كنيم.

وي افزود: بيشترين مجروحين اين انفجار به طور سرپايي در بيمارستان تحت مداوا هستند و مجروحيني كه وضعيت وخيم نيز داشته باشند نيز در بين حادثه ديدگاه مشاهده مي‌شود.

جلال‌زاده خاطر نشان كرد: ‌آقاي استاندار در محل حادثه حضور دارند و پيگير مسائل مربوط به انفجار رخ داده هستند.

عيسي قنبري، معاون امنيتي – انتظامي استاندار آذربايجان غربي نيز در پي اين انفجار به خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) گفت: بيشتر مجروحان مداواي سرپايي شدند، اما هم‌اکنون 12 نفر به علت شدت جراحات در بيمارستان بستري هستند.

وي با اشاره به اين‌که « در بين شهدا و مجروحان اين حادثه يک پسر بچه 6 ساله نيز بود» اظهار کرد: علاوه بر اين پسر بچه، مابقي شهيدان و مجروحان اين جنايت بانوان تماشاگر رژه بودند.

معاون امنيتي – انتظامي استاندار آذربايجان غربي يادآور شد: در بين شهدا و مجروحان اين حادثه دردناک، هيچ نظامي وجود ندارد.

وي با بيان اين‌که « هنوز گروه يا فرد خاصي مسووليت جنايت به وقوع پيوسته را بر عهده نگرفته است» خاطرنشان کرد: فعلا در حال بررسي ابعاد اين حادثه هستيم و به زودي اطلاعات کامل آن را منتشر مي‌كنيم.

بمب‌گذاري شهرستان مهاباد از طريق مواد منفجره‌اي که درون ساک جاسازي شده بود در زمان تماشاي رژه نيروهاي مسلح رخ داد.

استاندار آذربايجان نيز در گفت‌وگو با ايسنا اين اقدام را يك حركت كور تروريستي در برابر ضرباتي دانست كه ضد انقلاب از نيروهاي نظامي و انتظامي ديده‌ و انتقامش را از مردم گرفتند.

استاندار آذربايجان غربي با تاكيد بر اين‌كه در اين اتفاقات هيچ فرد نظامي كشته نشده است، اظهار كرد: تمام مسوولين ذي‌ربط در حال حاضر پيگير اين موضوع هستند و در اولين فرصت عاملين اين اقدام كور تروريستي را به مردم معرفي خواهيم كرد.

مواد منفجره درون يک ساک جاسازي شده بود و انفجار زماني روي داد که مردم در حال تماشاي رژه نظاميان بودند.

رييس اورژانس كشور نيز آخرين آمار شهيد و زخمي شدگان حادثه تروريستي مهاباد را 10 کشته و 47 مجروح اعلام كرد.

هم‌چنين دكتر غلامرضا معصومي به خبرنگار ايسنا گفت: ماموران اورژانس 57 تن از مصدومان اين حادثه را به بيمارستان امام خميني  مهاباد منتقل كردند.

وي ادامه داد: 10 تن از مجروحان در حين انتقال يا در بيمارستان شهيد شده‌اند.

رييس اورژانس كشور با بيان اينكه 25 تن از مصدومان به صورت سرپايي در بيمارستان درمان شدند، افزود: حال 15 تن از حادثه‌ديدگان اين انفجار وخيم است كه براي درمان بيشتر در حال انتقال به اروميه هستند.

وي يادآور شد: هفت تن از مصدومان اين حادثه نيز در بيمارستان امام خميني  مهاباد بستري هستند.

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: