تعطيلی بازار آهن تهران در اعتراض به قانون ماليات بر ارزش افزوده، هرانا

خبرگزاری هرانا – در حاليکه خبرهايی مبنی بر بالا گرفتن اعتراض صنف آهن فروشان در ايران منتشر شده است، اعضای اين صنف خواهان تعويق شش ماهه اجرای قانون ماليات بر ارزش افزوده شده اند.

يک عضو هيات مديره فروشندگان آهن آلات تهران روز سه شنبه به خبرگزاری فارس گفت که روز گذشته ۵۰۰ نفر از اعضای اتحاديه آهن فروشان به اين هيات مراجعه کرده و ضمن اعتراض، خواهان تعويق شش ماهه اجرای اين قانون هستند.

بر اساس اين گزارش، قرار است جلسه ای ميان رئيس اتحاديه آهن فروشان و مسئولان سازمان امور مالياتی برگزار و درباره زمان اجرای اين قانون مذاکره شود.

از سوی ديگر به گزارش سايت اتحاديه کشوری صنف فروشندگان آهن و فولاد، محمد آزاد، رئيس هيات مديره اين اتحاديه اعتراض فعالان اين صنف به اجرای ماليات بر ارزش افزوده را «منطقی» دانست و وعده داد که تا زمانی که به درخواست معترضان رسيدگی نشود، هيچ تفاهم نامه ای با سازمان ماليات منعقد نشود، «کما اينکه تا کنون نيز نشده است.»

آزاد تاکيد کرده است که اعتراض فعالان صنف آهن به هيچ عنوان سياسی نبوده و حتی مخالفتی هم با اجرای اين قانون وجود ندارد، بلکه مشکل در نحوه اجرای اين قانون است.

او درباره مشکل آهن فروشان گفت: «هنوز در بازار، فرهنگ‌سازی لازم برای اجرای اين قانون صورت نگرفته و بسياری از فعالان به صورت سنتی در بازار کار می‌کنند و هنوز فاکتور يا صورتحساب ندارند، لذا اجرای اين قانون کار را با توجه به فضا مشکل می‌کند.»

به گزارش سايت شبکه اطلاع رسانی ساختمان ايران، در روزهای اخير بازار «شاد آباد» که از مهم ترين بازارهای فروش آهن در تهران است تعطيل بوده، اما بازار های آهن مکان، ۱۵ خرداد و پامنار فعال بوده است.

ايسنا نيز روز سه شنبه از تجمع اعتراض آميز جمعی از اعضای صنف آهن فروشان شهر زنجان در برابر مجمع امور صنفی اين شهر خبر داد.

بر اساس اين گزارش اين تجمع در اعتراض به صدور حکم پلمپ بيش از صد باب مغازه آهن فروشی داخل شهر زنجان و «نحوه برخورد با اعضای فعال اين صنف» برگزار شده است.

يکی از معترضان با انتقاد از صدور حکم پلمپ بيش از صد واحد آهن فروش که در سايت کارگاهی مستقر نشده اند، گفت: «در نظر گرفتن مغازه هايی با متراژ ۶۰ متر مربع برای فعاليت آهن فروشانی که در حال حاضر در داخل شهر مغازه های بيش از ۵۰۰ متری دارند، کافی نيست.»

بر اساس مصوبه ستاد تنظيم بازار استان زنجان مبنی بر جمع آوری مشاغل مزاحم از داخل شهر و انتقال آنها به محل هايی خارج شهر، اين انتقال در روزهای آينده قرار است در زنجان اجرا شود و اداره نظارت بر اماکن عمومی مسئول پلمپ واحدهايی است که به محل تعيين شده منتقل نشده اند.

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: