آمران جنایات کهریزک محاکمه شوند

خانواده سه تن از جان‌باختگان بازداشتگاه کهریزک با گذشت از قصاص دو مجری محکوم به اعدام این جنایت، خواستار رسیدگی به پرونده آمران اصلی حوادث این بازداشتگاه شدند.

اولیای دم محسن روح‌الامینی، محمد کامرانی و امیر جوادی‌فر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند جنایات کهریزک «لکه ننگی» بود که جمهوری اسلامی را با چالش مواجه کرد و باید آمران اصلی این جنایت محاکمه شوند.

آنها نوشته‌اند که طی یک‌سال گذشته «گروهی اندک از صاحبان قدرت» تلاش داشته‌اند تا بر این جنایت سرپوش بگذارند و در حالی که خود از «سفره شعار عدالت» بهره‌مند هستند بر سینه مجرمان «نشان صدارت» انداخته‌اند.

این خانواده‌ها آورده‌اند دو مجری محکوم به اعدام بازداشتگاه کهریزک را بخشیده‌اند تا نشان دهند انسان‌های «حقیر، کم‌ظرفیت و انتقامجو» نیستند، چراکه مجریان این جنایت «ملعبه دست قانون‌شکنان خودسر بوده‌اند.»

آنها در بیانیه خود هشدار داده‌اند: «قانون‌گریزان و قانون‌شکنان قانون‌دان بدانند که زمان خود‌سری، قلدر‌مآبی و دست درازی به حقوق مردم و مظلومان سپری شده است و وابستگی به صاحبان قدرت و مناصب دولتی و حکومتی نیز نخواهند توانست مانع از اجرای عدالت و خوانخواهی مظلومان گردد.»

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: