علی خامنه‌ای وقف دانشگاه آزاد را باطل اعلام کرد

19 مهر ، برگرفته از سایت خبرنگاران سبز:

دقایقی پیش وبگاه مشرق که از وبگاه‌های نزدیک به حکومت است با انتشار نامه‌ای از علی خامنه‌ که رونوشتی از آن به هاشمی رفسنجانی و رونوشتی نیز به احمدی‌نژاد به عنوان رییس شورای عالی فرهنگی ارسال شده وقف دانشگاه آزاد را از لحاظ فقهی و حقوقی ناصحیح دانسته است. بدین ترتیب یک بار دیگر علی خامنه‌ای در مرافعه‌ای بین هاشمی رفسنجانی و احمدی‌نژاد، نزدیکی خود را به احمدی‌نژاد با صدای بلند اعلام کرده است. البته در این نامه از شورای عالی فرهنگی نیز خواسته شده که از طرح تغییر اساسنامه دست بردارد تا به نوعی از درگیری بیشتر با گروه رفسنجانی نیز دوری کرده باشد.

گفتنی است که پیش از این صادق لاریجانی، که منصوب علی خامنه‌ای، رهبر ج.ا.، به ریاست قوه قضاییه در اظهاراتی تند وقف دانشگاه آزاد را باطل اعلام کرده بود و گفته هاشمی رفسنجانی که مخالفت با وقف را مخالفت با احکام خدا دانسته بود سخت تاخته بود.

متن این نامه به نقل از مشرق به شرح زیر است.
بسم الله الرحمن الرحيم
در پی مأموريت به دو هيئت فقهی و حقوقی برای بررسی عميق و همه جانبه درباره وقف اموال دانشگاه آزاد اسلامی، مجموعه بحث ها و تدقيق در ادله مختلف به اين نتيجه قطعی منتهی شد که وقف مزبور دارای اشکالات اساسی فقهی و حقوقی است از جمله، هم به لحاظ مشروعيت وقف مذکور و هم از جهت صلاحيت هيئت محترم موسس در انشاء اين وقف. همچنان که مشکل اساسی تحقق قبول مقام ذيصلاح نيز مطرح است، بنابراين وقف مزبور از لحاظ فقهی و حقوقی صحيح نيست.

ضمناً با توجه به ماهيت غيرخصوصی و غيردولتی دانشگاه آزاد اسلامی، لازم است بندهای ۵ و ۱۰ مصوبه جديد شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد اساسنامه آن دانشگاه مورد بررسی مجدد قرار گرفته و اصلاح شود.

مراتب به جناب آقای هاشمی رفسنجانی رياست محترم هيئت موسس و جناب آقای احمدی نژاد رياست محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شود.
سيدعلی خامنه ای
۱۸/۷/۸۹


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: