زهرا رهنورد: صبر و مقاومت زندانيان پس از انتخابات مثال زدنی است

جرس: زهرا رهنورد، نويسنده و استاد دانشگاه تهران به ديدار مهرداد اصلانی از زندانيان گمنام حوادث پس از انتخابات رفت.در اين ديدار جمعی از زنان اصلاح طلب نيز رهنورد را همراهی می کردند .

به گزارش کلمه، مهرداد اصلانی يکی از شهروندان معترض به نتيجه انتخابات رياست جمهوری است که مدتی پيش از زندان اوين آزاد شده است . وی ۳۱ خرداد ماه ۸۸ به دليل شرکت در تجمع های اعتراضی پس از انتخابات بازداشت و پس از تحمل يازده ماه حبس از زندان آزاد شد .

زهرا رهنورد در اين ديداربا اشاره به مقاومت زندانيانی که در جريان حوادث پس از انتخابات به خصوص تجمعهای اعتراضی دستگير شده اند، گفت: صبر و مقاومت اين زندانيان مثال زدنی است و مهرداد اصلانی نيز يکی از همين زندانيان است که توانسته روزهای سخت و شرايط بد زندان را به خوبی تحمل کند هر چند اين صبر و استقامت مختص او نبوده و خانواده اش نيز در طول دوران بازداشت مهرداد همواره صبر و استقامت به خرج داده اند.

در ادامه، اين استاد دانشگاه با ابراز خوشحالی از آزادی مهرداد اصلانی ، تاکيد کرد: اين روزها و شرايط سخت گذراست و سرانجام روزی خواهد رسيد که جنبش آزادی خواهی مردم به پيروزی می رسد و ديگر شاهد ظلم بر مردم و جوانان اين سرزمين نخواهيم بود . اين امر جز با پايداری ، صبر و استقامت نيز به دست نخواهد آمد.

وی همچنين با انتقاد از برخوردهای غيرانسانی و غيرقانونی با زندانيان سياسی و خانواده‌هايشان در ماه‌های اخير گفت : من اميدوارم که هر چه زودتر اين رفتارهای غير انسانی با زندانيان و خانواده هايشان پايان يابد و هرچه زودتر شاهد آزادی همه اسرای در بند جنبش سبز باشيم.

27 مهر 1389

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: