در بین دولتمردان جمهوری اسلامی فقط یک نفر، یک روباه پیر، نیت واقعی احمدی نژاد را دریافته (دوراندیش)

وب نوشت دوم آبان رفسنجانی انگشت روی نکته حیاتی و اساسی آنچه اکنون در پشت پرده جمهوری اسلامی جریان دارد گذاشته . موضوعی که اکثر ما در جنبش سبز توجه کافی به آن نداریم . تنها و تنها رفسنجانی در میان دولتمردان جمهوری اسلامی به وضوح و روشنی متوجه ماهیت اساسی آنچه اکنون در سطوح بالای جمهوری اسلامی میگذرد است . او میگوید: همه هدف احمدی نژاد از بیان مطالب خلاف واقع یک نکته بود : روحانیت کارایی اداره کشوررا ندارد! (من در این مقاله در 24 شهریوراین مطلب را گوشزد کرده بودم ).

رفسنجانی به درستی درک میکند که جناح احمدی نژاد در یک پروسه دراز مدت در پی حذف ملایان از پستهای کلیدی جمهوری اسلامی هستند. آنان در پی اینند که حاکمیت سپاه بر کشور را تکمیل کنند . در این حاکمیت جایی برای روحانیت نیست و آنان فقط در نقش تایید کننده رهبران نظامی کشور عمل خواهند کرد. فرق رفسنجانی و خامنه ای در اینست که خامنه ای توان درک این واقعیت را ندارد و در سودای قدرت بیشتر دست احمدی نژاد را برای اجرای پروژه حاکمیت سپاه باز گذاشته است . سایر ملایان نیز به بوی کباب و تکه استخوانی که سپاه برایشان پرت میکند به دنبال سپاه روانند و تنها وقتی چشم باز خواهند کرد که کار از کار گذشته و سر رشته قدرت از دستشان به در رفته است .

«دوراندیش»

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

یک پاسخ to “در بین دولتمردان جمهوری اسلامی فقط یک نفر، یک روباه پیر، نیت واقعی احمدی نژاد را دریافته (دوراندیش)”

  1. ناشناس Says:

    کاملا همين طور است// و اگر امثال هاشمي فکري به حال خودشان نکنند قطعا احمدي نژاد زير پاي ايشان را هم جارو خواهد کرد// و به نظر من حتي احتمال کوتاي نظامي توسط احمدي نژاد وجود داره و تاييد کننده اين ادعاي من مهره چيني هاي احمدي نژاد، پر وبال دادن به سپاه، مخالفت با خامنه اي ، گستردن و توسعه ريشه هاي سپاه بوسيله چيره شده بر بخش هاي مختلف اقتصادي کشور

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: