انتقاد عزت الله انتظامی از گرانی کالاها و بیکاری هنرمندان

جرس: عزت‌الله انتظامی پیشكسوت تئاتر و سینمای ایران، با حضور در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها از بیكاری هنرمندان و نبود امكانات برای فعالیت دانشجویان ابراز نارضایتی كرد.
به گزارش ایسنا ،عزت‌الله انتظامی، روز گذشته در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در جمع خبرنگاران افزود: بسیاری از فارغ‌التحصیلان هنری كشور به دلیل نبود امكانات و شرایط برای كار و تعداد اندك سالن‌های نمایش به جای كار هنری كارهای آزاد می‌كنند.
وی افزود: این اتفاق بد در شرایطی می‌افتد كه من به بسیاری از این جوانان اعتقاد دارم و شاهد موفقیت آنها هستم.

انتظامی همچنین با اشاره به وضعیت دریافت حقوق هنرمندان پیشكسوت گفت: اصلا تفاوتی نمی‌كند كه چهره‌ی ماندگار داشته باشید و یا دارای نشان درجه یك هنری باشید؛ هنرمندان قدیمی حقوق كمی می‌گیرند. این در حالی است كه گرانی بر كشور حاكم است و گوشت كیلویی بیست هزار تومان است.

در آستانه اجرایی شدن فازهای مختلف حذف سوبسیدها از کالاها و خدمات، موسوم به «هدفمندی یارانه ها»، گرانی و صعود قیمت ها از دغدغه های اساسی مردم می باشد.
این درحالیست که همزمان با تصویب افزایش قیمت حامل های انرژی و تایید ذخیره سازی کالاهای اساسی توسط دولت، مقامات قوه مجریه کماکان معتقدند گرانی و مشکل رخ نخواهد داد و بعضا مانند معاون اول رئیس دولت بر «بهبود وضع مردم در صورت هدفمندی یارانه ها» تاکید دارند.

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: