جمهوری اسلامی به زودی سقوط خواهد کرد چون ……(دوراندیش)

دولتهای توتالیتر همه شبیه هم هستند . سرانجام هر دولت توتالیتر مستقر بر یک ایدئولوژی ، سقوط است . اگر دولت توتالیتر بسیار قوی باشد و هر نوع صدای مخالفی را خاموش کرده باشد به صورتی که با شورش عمومی سرنگون نشود از دومرحله تغییر گذر خواهد کرد .  در مرحله اول پس از یک دوران سرکوب شدید وقتی کارد به استخوان مردم میرسد و امکان شورش عمومی شدت مییابد گروهی از درون همان دولت که میانه روتر هستند بر تندروها غلبه کرده و سیاستهای دولت را صدوهشتاد درجه تغییر میدهند ولی هنوز دولت توتالیتر بر کشور مسلط است و اجازه ابراز هیچ گونه نظر مخالفی را نمیدهد .   واضحترین نمونه این تغییر را میتوانیم در قویترین دولت توتالتیر قرن بیستم یعنی دولت شوروی شاهد باشیم . در دوران استالین کارد به استخوان مردم رسیده بود و پس از مرگ او واقعا احتمال سرنگونی دولت میرفت وبه همین سبب گروهی از درون دولت به رهبری خروشچف سکان اصلاحات را در دست گرفتند و با تغییراتی چند و کاستن از فشارها و بستن گولاگها و غیره توانستند کیان دولت را نجات دهند و چند دهه بر عمر آن بیفزایند . اما این یک درمان قطعی نیست چون به هر حال دیکتاتوری مطلق منجر به فساد مطلق میشود . رفرمهای افرادی نظیر خروشچف در حکم یک داروی موقت است که جلوی سقوط فوری را میگیرد ولی نمیتواند مانع سقوط محتوم  شود . در مرحله دوم دولت توتالیتر به سکون و رخوت دچار میشود . سران جدید جلوی هر گونه تغییری را میگیرند و بر این خیالند که با تغییراتی که داده اند حکومت خود را نجات داده اند اما به دلیل فساد شدید روز به روز دولت از داخل میپوسد . موریانه فساد تا آنجا پایه های رژیم را میخورد که سرانجام اینبار برای نجات کشور و نه سیستم ایدئولوژیک و حزب حاکم ،  گروهی از درون همین دولت سر برمیدارند و آن را به کلی سرنگون میکنند همان امری که در شوروی در دهه نود رخ داد . دولت چین اکنون در مرحله اول به سر میبرد . پس از مرگ مائو سران خردمندترحزب کمونیست برای نجات سیستم و حزب یک تغییر صد و هشتاد درجه در سیاستهای کشور دادند و با این کار بر عمر سیستم افزودند و لی این امر مانع گسترش فساد نشده است . اکنون فساد خانمان بر انداز در چین بیداد میکند و دولت چین دیر یا زود وارد مرحله دوم خواهد شد که برای نجات کشور گروهی از درون همان سیستم به کلی حزب را کنار خواهند زد و سیستم توتالیتر را از بین خواهند برد .    گاهی اوقات هم سرنگونی این دولتها با اندکی خون و خونریزی همراه است مانند دولت رومانی چائوشسکو که کشور وارد مرحله ای از سقوط و پوسیدگی شده بود که گروهی از سران حزب و ارتش برای نجات کشور مجبور به یک کودتای نظامی شدند و چائوشسکو را تیرباران کردند . در دولت توتالیتر هیتلر وقتی کشور به مرحله نابودی مطلق نزدیک شد گروهی از نزدیکترین افسران ارتش به هیتلر کودتایی بر علیه هیتلر ترتیب دادند و سعی کردند او را با انفجار یک بمب در قرارگاهش از بین ببرند ولی موفق نشدند  و این منجر به نابودی قطعی آلمان هیتلری در پایان جنگ دوم شد.

دولت توتالیتر جمهوری اسلامی نیز نمیتواند از این سرنوشت محتوم فرار کند . اصلاح طلبان جناحی و فرقه ای از این دولت هستند که متوجه اند که سیاستهای دیوانه وار فعلی بقای کل جمهوری اسلامی را زیر سوال برده است و سعی دارند با ایجاد رفرم سیستم جمهوری اسلامی را نجات دهند . فعلا که به نظر نمیرسد تلاشهای آنان به نتیجه ای رسیده باشد و رهبر جمهوری اسلامی سرمست از باده قدرت سکان حکومت را در دست دارد و آن را به سوی آبشار نیاگارای سرنگونی محتوم رهنمون است ولی امکان دارد مانند دولت رومانی یا دولت هیتلر گروهی دیگر از درون سپاه سعی کنند با یک کودتای خونین کیان دولت جمهوری اسلامی را نجات دهند . اگر این دوگروه به نتیجه ای نرسند آنگاه سقوط دولت جمهوری اسلامی در یک شورش همگانی مردمی قطعی خواهد بود.
«دوراندیش»

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , ,

12 پاسخ to “جمهوری اسلامی به زودی سقوط خواهد کرد چون ……(دوراندیش)”

 1. میثم تمار Says:

  انشاءالله که چنین باشد، اما آنچه مهم است اینست که خدا تفضل کند که از چاله به چاه نیفتیم و برای ممانعت از چنین امری باید قانونی اساسی مبتنی بر آراء مردم وضع شود و از آن مهمتر وفاداری به آن قانون باشد یعنی یک قانون اساسی برآمده از آراء واقعی عمومی ملاک و میزان باشد و اشخاص خود را فراقانون ندانند و این مورد استثناء بردار نباشد. خود را فراقانون پنداشتن مشکلی است که در دولت های حاکم بر کشورمان و بویژه بر دو رژیم منحوس اخیر یعنی پهلوی و رژیم جبار اموی که به ناحق خود را جمهوری اسلامی می نامد حاکم بود. خدا نگهدارتان

 2. arman Says:

  با درود.سقوط رژیم دیکتاتوری جمهوری اسلامی حتمی است . دوست عزیز میثم اگردر آینده ایران آزاد ما همچون گذشته ،آینده وسیستم حکومتی که در کشورمان روی کار میخواهد بیاید را دست خداوند وتفضل او بدانیم وخودمان نقش فرعی داشته باشیم ،وآگاهانه در انتخاب آن شرکت نکنیم آیا این امکان وجود ندارد
  که دوباره با شکل و نوع دیگری بر ما حکومت کنند ودیکتاتوری دیگری را شاهد باشیم.

  به یزدان که گر ما خرد داشتیم کجا این سرانجام بد داشتیم
  با سپاس.

 3. میثم تمار Says:

  آرمان گرامی شما می توانی به تفضل خدا یا حتی به خود خدا معتقد نباشی اما حق نداری اگاهانه بخشی از سخن دیگران را نقل کنی و بخشی را عمدا جابگذاری و با این کار حرف دیگران را تحریف کنی. اگر ما از استبداد بیزاریم خود نباید پا جای پای مستبدان بگذاریم و اجازه ی سخن گفتن به کسانی که با عقیده ی ما مخالفند ندهیم، در غیر این صورت فرقی با مستبدان نخواهیم داشت و تنها تفاوتمان با آنها نداشتن قدرت است که اگر آن را داشته باشیم می شویم همان کسی که خود از او نفرت داریم. دوست گرامی سخن من که به فارسی هم نوشته شده این است: «برای ممانعت از چنین امری (از چاله درآمدن و به چاه افتادن) باید قانونی اساسی مبتنی بر آراء مردم وضع شود و از آن مهمتر وفاداری به آن قانون باشد یعنی یک قانون اساسی برآمده از آراء واقعی عمومی ملاک و میزان باشد و اشخاص خود را فراقانون ندانند …» آیا شما عکس این فکر می کنید؟

 4. عبود Says:

  شما اطلاعات درستي از جين نداريد

 5. عبود Says:

  سر مايه داري در ايران هم همين بروسه طي كرده است معني سر نكوني رزيم بهلوي و امدن جمهوري اسلامي بترتيب جريان بازركان بني صدر رفسنجاني خاتمي و همينطور احمدي نزاد همين است هر كدام براي نجات نظم سر مايه داري امدند و رفتند ولي نتوانستند جلو بحران مزمن سرمايه داري سد كنند در ايران هر كونه كشايش منجر به تحول ميشود امدن احمدي نزاد و سركوب خشن هم براي نجات سرمايه داري است

 6. Behrouz Says:

  به نظر من برای اینکه بار دیگه مردم ایران از چاله به چاه نیفتند، می‌باید از تجربه کشورهای کاملا دمکرات ما استفاده کنیم. بد نیست مردم ما از هم اکنون اقدام به ترجمه و انتشار قوانین مدنی در چنین کشورهایی به کنند. مثلا قوانین مدنی موجود در کشور کانادا، سوئد و امثال اون. با انتشار اون و رساندن آگاهی‌ به ایرانیان گام بسیار بزرگی‌ در ایجاد دمکراسی و پاسداری از اون برداشته خواهد شد. در این مورد ایرانیهای مقیم این کشورها میتونند خیلی‌ موثر باشند.

 7. آهنگ وطن پرنده پر در خون از داریوش Says:

  آهنگ وطن پرنده پر در خون از داریوش
  .
  آهنگ وطن پرنده پر در خون از هنرمند و خواننده نامدار ایرانی داریوش، بازگو کننده وضعیت دوزخی ایران پس از به روی کار آمدن رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه در پی انتحار اسلامی !!! سال پنجاه و هفت است. این آهنگ را با کیفیت خوب می توان از لینک زیر دانلود کرد:
  http://www.index-of-mp3.com/download-darush-vatan_parandeye_par_dar-fsnPJHQvoXG.html
  .
  وطن پرنده پر در خون
  وطن شکفته گل در خون
  وطن فلات شهید و شب
  وطن پا تا به سر خون
  وطن ترانه زندانی
  وطن قصیده ویرانی
  ستاره ها اعدامیان ظلمت
  به خاک اگر چه می ریزند
  سحر دوباره برمی خیزند
  بخوان که دوباره بخواند
  این عشیره زندانی
  گل سرود شکستن را
  بگو که به خون بسراید
  این قبیله قربانی
  حرف آخر رستن را
  با دژخیمان اگر شکنجه
  اگر بند است و شلاق و خنجر
  اگر مسلسل و انگشتر
  با ما تبار فدائی
  با ما غرور رهائی
  به نام آهن و گندم
  اینک ترانه آزادی
  اینک سرودن مردم
  امروز ما امروز فریاد
  فردای ما روز بزرگ میعاد
  بگو که دوباره می خوانم
  با تمامی یارانم
  گل سرود شکستن را
  بگو بگو که به خون می سرایم
  دوباره با دل و جانم
  حرف آخر رستن را
  بگو به ایران
  بگو به ایران

 8. arman Says:

  دوست گرامی.منظور از نوشته کوتاه و مختصرم تعریف گفته های شما نیست .این برداشت شما است
  لطفا روی آن یک بیت شعر کمی تعمل کنید شاید منظور کلام را متوجه شوید.با سپاس

 9. kaveh ahangar Says:

  man yaghin daram keh regim molayan dar atashi khodsakhteh khahad sokht ama besyar khoshhalam keh melat iran ba dadan sangintarin baha baraye hamisheh basat ertejah va moftkhoran dinkar ra jam khahad kard va naslhaye ayandeh farib tazvir radaposhan shabparast ra nakhahad khord .

 10. میثم تمار Says:

  دوست گرامی شما کاملا آزاد و مختاری که زبان حال خودت را از این شعر فردوسی بزرگ دریابی،اما باز حق تعمیم آن به هیچکس را نداری.

 11. arman Says:

  آقای میثم گرامی. با اینکه تمایلی نداشتم دوباره در این باره مطلبی بنویسم اما لازم دیدم به نکاتی اشاره
  کنم،شما مطلبی نوشتی و نظر خودت را گفتی ،این ملاک نمیشود که هر کس آن را خواند بدون چون وچرا آن را بپسندد و نقدی بر آن نداشته باشد.من نیز بر این باورم و روی همین اصل ،نقدی مختصر از نوشته شما کردم و اما این شما بودید که به کسی اجازه نمیدهید و تکراران نوشتید حق نداری ،اجازه نداری به نظر شما این نیز نوعی استبداد و توتاریتد نیست که همان طور که شما فکر میکنید دیگران نیز همان باشند.
  ما باید به خود اجازه دهیم از ما انتقاد و نظراتمان را به نقد و چالش بکشند اگر در فردای ایران اینچنین نباشد
  و هر چه را برایت دیکته کنند بدون اندیشه وتفکر بپزیری میشود همان که بود ولی به شکل دگر.البته جمهوری جهل وخرافات نیز خواست در این مدت حکومت ننگین خود ،با مردم ایران ا مانند بردهگان رفتار کند و در این راستا دست به جنایتهای بیشمار زد.اما مردم قهرمان ایران با مقاومت دلیرانه خودشان پوزه آخوندها را به خاک زدند.با امید به آنکه اندیشه و تفکر در جای جای وطنمان گسترده شود و امید به نابودی جمهوری اسلامی.پاینده ایران و مردم ایران

 12. فیلترشکن توانمند آلمانی JONDO یا JAP Says:

  فیلترشکن توانمند آلمانی JONDO یا JAP

  نرم افزار فیلترشکن رایگان JONDO که نام دیگر آن JAP است از سوی گروهی از ورزیده ترین هکرهای آلمانی برای شکستن فیلترهای اینترنتی در کشورهائی مانند ایران ساخته شده است. چگونگی کارکرد آن مانند نرم افزار فیلترشکن Puff است. کدهائی که باید به کار ببرید برای پورت 4001 و برای پراکسی 127.0.0.1 است. سایت https://www.jondos.org را باز کنید. پس از باز شدن سایت به بخش Software بروید. در صفحه ای که باز می شود گزینه JonDo – the proxy program را کلیک کنید. در صفحه دیگری که باز می شود در بخش Downloads گزینهJonDo for WINDOWS را کلیک کنید تا دانلود نرم افزار آغاز شود. پس از دانلود و نصب نرم افزار در صفحه اصلی نرم افزار در برابر Anonymity گزینه On را نشانه گذاری کنید و در برابر Anti Censorship Service گزینه On را نشانه گذاری کنید. پس از درج کد 4001 برای پورت و کد 127.0.0.1 برای پراکسی در مرورگری که به کار می برید اکنون نرم افزار فیلترشکن آماده کار است. سرعت کار این فیلترشکن حتی در اینترنت Dial – Up نیز بسیار خوب است و همه سایت ها و وبلاگ های فیلتر شده را به خوبی باز می کند. نکته دیگر این است که این نرم افزار فیلترشکن نشانی شما را در شبکه اینترنت پنهان می کند و شما به گونه صد در صد ناشناس و در امنیت کامل می توانید از سایت های گوناگون بازدید کنید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: