چرا ما در میدان آزادی تحصن نکردیم؟ (دوراندیش)

چرا خرداد سال پیش ما در میدان آزادی در تهران تحصن نکردیم ؟ چرا از ما نخواستند تحصن کنیم ؟ دولت جمهوری اسلامی در آن روزها شدیدا ترسیده بود و با وجود تلاش برای سرکوب آماده عقب نشینی بود. چرا از مردم نخواستیم در میدان آزادی یا انقلاب یا هفت تیر تحصن کنند ؟ چرا خود به مردم نپیوستیم تا به آنها جرئت دهیم که برای تحصن به ما بپیوندند ؟ دولت صد درصد جرئتش را نداشت ما را دستگیر کند همانطور که دوسال بعد از انتخابات هم هنوز جرئت دستگیری ما را ندارد .

میدان تحریر قاهره را در اینروزها نگاه کنید . انقلاب نارنجی اکرایین . انقلاب بر علیه میلوسویچ در صربستان ، حتی انقلاب 57 خودمان و تحصن درازمدت مسجد دانشگاه تهران . آیا نباید درخواست تحصن میکردیم و سپس تحصن را به یک اعتصاب سراسری گره میزدیم تا دولت احمدی نژاد سقوط کند؟

چرا؟

«دوراندیش»

(این مطلب له یا علیه کسی نیست ، فقط برای اینست که این سوال را به صورت جدی از خود بپرسیم و مطرح کنیم و به بحث بگذاریم و این اشتباه را دوباره تکرار نکنیم . اگر 25 بهمن دور جدیدی از تظاهرات را شروع کند دیگر نباید اشتباه سال پیش را تکرار کنیم )

(اضافه میکنیم که چرا گروههای دفاع از خود را رسما برای مقابله با اوباش خامنه ای و احمدی نژاد تشکیل ندادیم . خیلی از جوانان رزمنده و شجاع در خیابانها بودند و اگر اندکی نظم و سامان داده میشدند به راحتی از پس این بسیجیان ترسو بر می آمدند . بارها در طی تظاهرات سال پیش دیدیم که مردم بدون سازمان و تشکل بسیجیها و نیروهای نظام را فراری دادند . اگر همین جوانان را فقط اندکی سازمان داده بودیم و یکی دوساعتی تعلیمشان میدادیم که در مقابل این اوباش چگونه باید از خود و دیگران دفاع کرد و فراریشان داد بی تردید این گروههای دفاع مردمی از پس بسیجیها بر می آمدند . در قاهره دیدیم که روز چهارشنبه و پنجشنبه ای که دولت به مردم حمله کرد چگونه مردم از پس نیروهای مبارک بر آمدند ، بله کشته دادند ولی توانستند آنها را پس برانند . اما در اینجا ما از مردم خواستیم از خود دفاع نکنند و ساکت باشند مبادا خونی ریخته شود و نتیجه این شد که بسیجیها جری شدند و تعرض را آغاز کردند )

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , ,

5 پاسخ to “چرا ما در میدان آزادی تحصن نکردیم؟ (دوراندیش)”

 1. کمال Says:

  سلام
  خیلی ساده است. چون که می ترسیم و گول موسوی و کروبی رو خوردیم. اونا فکر خودشونن. وسلام

 2. گشتاسب Says:

  والا درآنزمان احتمال ابطال انتخابات می رفت. به همین جهت تحصن ادامه نیافت.

 3. euronews Says:

  ta zamani ke poshte range sabz bashim yani khianat be khod va fardahamun.

 4. reza mobarez Says:

  dostan bayd bavar kard keh jomhouri eslami dar 22 khordad monghrez shod va yek hokomat deegar keh houkomat e hojatiyeh ast sar kaar amad.mosavi va karoobo in ra midanand vali az mardom penhan mikonana,chera keh khod niz hamrah rahbar o ahmadi nejad beh zobaleh dan tareekh khahand peyvasr,az inro anha mikhahand beh doran emam dajal bar gardand keh betavanad dar dozdi manabeh mamlekat sahim bashand.
  mardg bar sazesh karan ,marg bar tarso ha ,zendeh bad mardom dar band iran.

 5. chooneymn Says:

  Rather excellent idea and it is duly

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: