جوابیه ای کوتاه به خلط مبحث طرفداران الهام علی «اف» روسی در مورد مقاله من در مورد تبریز و جنبش سبز

فعلا آن چنان سرگرم تدارک تظاهرات فردا هستم که فرصت جوابگویی مفصل به دروغهای فاشیستهای نژادپرست مزدور الهام علی «اف» روسی را ندارم . میدانم که اینها گروهی قلیل از احزاب سیاسی آذربایجان هستند و در بین هموطنان ترک ما نفوذی ندارند ولی سیل پاسخگوییهای مغرضانه شان به مقاله کوتاهم در مورد استقبالشان از رئیس جمهور «اسلامگرا» و » دوست احمدی نژاد» ترکیه باعث شد این مطلب را قلمی کنم (میدانم و ایمان دارم که اکثر این پاسخها از مرکزاینترنتی  سپاه پاسداران است که به دستور جمهوری اسلامی میخواهند با ایجاد تفرقه بین فارس و ترک نیروی عظیم انقلابی آذربایجان را از جبهه متحد انقلاب سبز ایران خارج کنند ):

دوستان عزیز من سنگ ملت ایران و انقلاب آزادیبخش آن را به سینه میزنم و به هیچ گروه و جبهه خاصی هم تعلق ندارم . من در همین وبلاگ بارها از موسوی و کروبی آن گاه که کوتاه آمده اند انتقاد کرده ام و تعهدم به آنان فقط تا آنجاست که در صف مردم در جهت سرنگونی دولت  اسلامی بکوشند . من خود را فقط متعلق به جبهه متحد سبز میدانم که چتری است که زیر آن همه نیروهای مخالف جمهوری اسلامی جمع شده اند. این گروهها  با وجود همه اختلاقهای عقیدتی که با هم دارنددر یک هدف مشترکند و آن سرنگونی دیکتاتوری خونریز علی خامنه ای و دولت اوست .

الهام علی اف فرزند حیدر علی اف است و هردو دیکتاتورهای آذربایجان شوروی بوده و هستند . آذربایجان شوروی بعد از تاسیس دولت بلشویک روسیه در ناحیه “اران” ایران تشکیل شد تا بهانه ای شود برای تصرف آذربایجان ایران . آذربایجان شوروی هویت تاریخی ندارد و یک دولت جعلی و مصنوعی است . الهام علی اف پس ازپدرش به قدرت رسیده و درواقع این یک حکومت سلطنتی است نه دموکراسی که پسر بعد از پدر بر تخت نشسته است مانند لیبی و سوریه و کره شمالی . الهام آن چنان نوکری روسها را میکند که هنوز حتی بیست سال پس از به اصطلاح استقلال آذربایجان جرئت نکرده پسوند «اف» روسی را از نام خود بردارد و نام خود را به یک نام ترکی تغییر دهد .الهام به گواهی همه سایتهای حقوق بشری یک دیکتاتور است که هرگونه صدای مخالف را با خشونت تمام سرکوب کرده است و رویای ایجاد آذربایجان بزرگ را در سر میپروراند تا قلمرو شاهنشاهی خود را توسعه دهد . الهام به کمک فاشیستهای شووینیست و نژاد پرست ترکیه داستان 1385 را درست کرده و با تبلیغ مکرر آن در دهان شووینیستهای نژادپرست آذربایجان انداخته و از آنها با پول نفت باکو حمایت میکند . داستان این است که چون شما در سال 1385 به کمک قیام ما نیامدید حالا ما هم قیام شما را بایکوت میکنیم تا جمهوری اسلامی باقی بماند و دمار از روزگارتان در آورد. آنها این حقیقت ساده را بر نمی تابند و عنوان نمیکنند که ما همه در سلولهای زندان جمهوری اسلامی هستیم و ملت فارس با وجود زندانی بودن در همان زندان تا آنجا که یک زندانی میتواند از یک زندانی دیگر در سلولی دیگر حمایت کند از قیام آنان حمایت کرد ولی مگر یک زندانی چه کار میتواند بکند؟

فاشیسم و نژاد پرستی به هر صورت و رنگی بد و محکوم است جه فاشیسم آلمان نازی باشد که دم از نژاد آریا و برتری نژاد آریا میزد یا فاشیسم صربستان یا فاشیسم ترکی که ترکها را از همه ملتهای دیگر بالاتر میداند و منجر به قتل عام یک و نیم ملیون ارمنی بیگناه میشود . اگر برادران ترک ما خواهان دولت فدرال هستند مطمئن باشند در حکومت جمهوری اسلامی هرگز این خواست آنها بر آورده نخواهد شد . دولت فدرال آذربایجان فقط در یک ایران دموکرات و آزاد امکان حیات دارد . به همین سبب است که میگویم اگر آزادی و فدرالیسم میخواهید باید به جنبش سبز بپیوندید تا همه با هم جمهوری اسلامی را سرنگون سازیم و آنوقت با رای گیری و رفراندوم آزاد تحت نظارت هیئتهای بین المللی فدرالیسم اذربایجان را شکل دهیم . هرکه غیر این به شما میگوید مزدور جمهوری اسلامی است که سیاست کهنه و نخ نمای تفرقه بیندار و حکومت کن را پیاده میکند .

«دوراندیش»

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , ,

13 پاسخ to “جوابیه ای کوتاه به خلط مبحث طرفداران الهام علی «اف» روسی در مورد مقاله من در مورد تبریز و جنبش سبز”

 1. یک لر بختیاری Says:

  به نظر من نکوهش کردن استقبال هموطنان آذری از رئیس جمهور ترکیه کار درستی نیست . هموطنان آذری ادب خودشون رو نشون دادن که از عبدالله گل استقبال کردن و این حق اوناست . به نظر من هموطنان آذری با این پیشیه ی ددخشان و بلند ، این رو کسر شاُن خواهند دونست که فرد دیکتاتور و فرصت طلب و فریبکاری مانند الهام علیف براشون تایین تکلیف کنه و اونا رو مهره ی شطرنج سیاست بازی های خودش قرار بده . ملت آذر بایجان به خودش و به پیشینه ی درخشان خودش و همت و تفکر و عزم و اراده ی آذری های غیور خودش وابسته ست و هیچ گاه شاُن و مجد خودش رو به بهایی اندک به بیگانگان نخواهد فروخت .

 2. دوراندیش Says:

  دوستان ترک زبان ، فارس زبانها دقیقا حدود هزار سال زیر حکومت اقوام ترک زبان بودند . از زمان محمود غزنوی بگیر تا پایان حکومت قاجار همه خاندانهایی که بر ایرانیان حکومت کردند ترک بودند ، در زمان خاندان ترک زبان قاجار تبریز پایتخت دوم ایران بود. به خدا ما فارس زبانها در آن هزار سال اینقدر غر نزدیم که شما به خاطر هشتاد سال حکومت مرکزی فارس زبان غر غر میکنید . بابا آخه انصاف هم خوب چیزیه . اگر بنا بر غر زدن باشه که ما فارس زبانها باید به خاطر اون هزار سال حکومت شماها تا آخر دنیا گله و شکایت کنیم . ولی انصافا آیا دیده اید ما چیزی بگیم؟ بابا ما همه ایرانی هستیم . اگر دموکراسی در ایران پیروز بشه که به نفع شماها هم هست و به فدرالیته خودتون میرسید . فکر میکنید حکومت جمهوری اسلامی به شما اجازه میده فدرال بشین

 3. دوراندیش Says:

  در خیلی از کامنتها مسئله جوک گفتن را میبینم که به نظرم واقعا خنده دار می آید که جوک گفتن مبنایی برای نفرت نژادی و قومی و بهانه ای در دست فاشیستهای نژادگرا شود . اگر از جوک گفتن ناراحتید که پس گیلان باید سالها پیش از ایران جدا میشد. یا قزوین که از زمان عبید زاکانی که خود قزوینی بود آماج جوکهای متعدد بوده است باید اکنون یک جمهوری مستقل میبود .در تمام کشورهای دنیا مردم هر شهر و منطقه برای مناطق دیگر جوک میسازند و میگویند و کسی هم ناراحت نمیشود حالا شما نوبرش را آورده اید . بروید اروپا ، چین ، آمریکای جنوبی. حتی در آمریکا که کشوری تازه است و مثلا مناطق مختلف آن نباید فرقی با هم داشته باشند مردم هر منطقه و شهری برای سایر مناطق ، از حیث خلق و خو و لهجه و فرهنگ آنها جوکهای تند میسازند و میگویند و در تلوزیون هم نقل میشود، هیچ شهری هم در آمریکا به خاطر این جوکها ادعای استقلال نکرده است . اگر از جوکهای فارسها ناراحتید خوب دوستان این گوی و این میدان شما هم جوک فارسی درست کنید و بگویید و بخندید به خدا به شما قول میدهم فارسها اصلا ناراحت نشوند . همانطور که گفتم در همه جای دنیا همه ملل در مورد هم جوکهای دوستانه که گاه تند هم هست میگویند و میخندند ولی این باعث نفرت نژادی نمیشود . مگر افراد یک خانواده بین خود جوک نمیگویند و شوخی نمیکنند ؟ آیا این دلیل بر این است که با هم دشمنند و یکدیگر را عاشقانه دوست ندارندو یا باید خرخره یکدیگر را به خاطر چند شوخی دوستانه بجوند . دوستان خودتا ن هم خوب میدانید که جوک مسئله شما نیست . سر کلفت مسئله زیر لحاف است و از باکو توسط جمهوری جعلی آذربایجان (اران سابق ایران )هدایت میشود.

 4. دوراندیش Says:

  اگر به این هشتاد سال اخیر نگاه کنید ، نصف مردم تهران به ترکی حرف میزنند . بسیاری از عالیرتبه ترین مقامات حکومتی هم در دوران پهلوی و هم در دوران جمهوری اسلامی ترک بودند وهستند . خامنه ای رهبر و موسوی که الان به خون هم تشنه اند هردوترکند یعنی کل ماجرای دو سال اخیر و جنبش سبز از دوطرف موافق و مخالف رهبرانش ترک هستند . مگر ما فارسها گله میکنیم که چرا ترکها رهبری مملکت و جنبش مخالف را دردست دارند . فکر نمیکنید یک کم نازک نارنجی هستید؟

 5. دوراندیش Says:

  من با فدرالیسم و آزادی قومی و اینکه شما حق دارید به زبان خود بنویسید و بخوانید هیچ مشکلی ندارم . مشکل من با فاشیسم و شووینیسم نژادی است . دوستان ترک من ، خیلی از شما متوجه نیستید که خط بسیار باریکی علائق قومی و زبانی را از فاشیسم و نژاد پرستی کور جدا میکند . فاشیستهای نژادپرست همیشه منتظرند که از مسئله فدرالیسم که خواست بر حق همه ملتهاست سو استفاده کرده و آن ملت را به سمت فاشیسم نژادی سوق دهند . نمونه بارز آن را در سالهای اخیر در یوگسلاوی شاهد بودیم که امثال میلوسویچها چگونه خواست بر حق ملت صرب برای حفظ ارزشها و فرهنگ و زبان خود را به کانال فاشیسم نژادی غلطاندند و دست به قتل عام سایر ملتهای یوگسلاوی زدند که البته الان خوشبختانه صربها فاشیستهای نژادی را طرد کردند و میلو سویچ را تحویل دادگاه بین المللی دادند . من تنها چیزی که از دوستان ترک میخواهم این است که متوجه این خطر باشند و صف خود را از شووینیسم نژاد پرستانه و فاشیستی که از جانب دولت روس ساخته آذربایجان به رهبری دیکتاتور بزرگ الهام علی “اف” متوجه آذربایجان ما شده است جدا کنند . دوستان عزیز شما متوجه نیستند که این مسئله “شما سال 85 کجا بودید” را فاشیستهای الهام علیف درست کرده اند و در دهان شما انداخته اند ؟ سال 85 ما هم مثل شما در یکی از سلولهای زندان جمهوری اسلامی بودیم و در آنجا هم تا از دستمان بر می آمد از شما حمایت کردیم ولی در حد حمایت یک زندانی در بند از یک زندانی دیگر، دیگر بیشتر از آن چه میتوانستیم بکنیم ؟؟؟ دوستان مسئله ملیت و زبان مادری درست و حق شماست ، ولی شما متوجه نیستید که گروههای فاشیست نژادی ترک دارند از جنبش شما بر علیه خود شما بهره برداری میکنند و شما را به راه فاشیسم نژادی میکشند که راه بسیار خطرناکی است . دوستان ترک متوجه نیستید که جمهوری اسلامی چقدر از نفوذ فاشیسم نژادی در صفوف شما راضی است چون صف شما را از صف سایر خلقهای ایران که بر علیه دیکتاتوری اسلامی بر خاسته اند جدا کرده و سر شما را به خزعبلات فاشیستی الهام علیف و فاشیستهای پان گرگ ترکی سرگرم کرده . بیخ گوش شما برادران هموطنتان کشته میشوند و شما میگویید به ما ربطی ندارد؟ دوستان چرا متوجه نیستید که الهام علیف و جمهوری اسلامی در نهایت در واقع در یک خط هستند منتها او از راه فاشیسم نژاد پرستانه ترکی که سایر ملتها را خوار و خفیف میشمار د و جمهوری اسلامی از راه فاشیسم اسلامی و هر دو به اینطریق صف شما را از ما جدا کرده اند.
  دوستان ترک ، این راهی که شما میروید سر از بیراهه در خواهد آورد. من به عیان میبینم که متاسفانه فاشیسم نژادی ترک اگر در آذربایجان ما پیروز شود فردا ی آزادی ایران که به دست جنبش سبز صورت خواهد گرفت در جنگی خونین با کردها بر سر ارومیه و سایر نقاطی که به ادعای آنها به آذربایجان تعلق دارد درگیر خواهد شد و آذربایجان را مانند صربستان در زمان میلوسویچ در یک فاجعه وحشتناک در گیر خواهد ساخت . (جنگ آذربایجان علی اف ها را با ارمنستان که یادتان نرفته؟؟) دوستان ترک من ، آن هنگام ، وقتی با کردها ی ایرانی سر ارومیه و سایر قطعه های خاک به جنگ پرداختید ، از برادران فارس خود در خواست میانجیگری و یاری و پایان دادن به جنگ خونین نژادی نکنید چون که اینجا در این انقلاب بر علیه دیکتاتوری بدجوری دارید مارا تنها میگذارید. خدا آن روز را نرساند ولی فکر نمی کنید آن موقع برادران فارس شما نیز همین پاسخ را دهند که سال 89 که ما درگیر جنگ با جمهوری اسلامی بودیم شما کجا بودید؟
  فکر میکنید جمهوری اسلامی خواستهای شما را بهتر بر آورده میکند یا یک ایران دموکرات و آزاد؟ معلوم است که اگر به ما بپیوندید و با هم جمهوری اسلامی را سرنگون کنیم در یک ایران آزاد و دموکرات خواستهای شما مورد توجه قرار خواهد گرفت و به رای گزارده خواهد شد و اگر رای بیشتری آورد شما میتوانید حتما فدرالیته خود را داشته باشید . پس لطفا حالا به جای دودستگی و تفرقه که خواست خامنه ای و یارانش است به ما بپیوندید که فعلا اول از دست این بابا خلاص شویم مطمئن باشید یک دولت دموکرات و آزاد و یک ایران آزاد به زبان مادری شما احترام خواهد گذاشت و حق فدرالیته شما را به رسمیت خواهد شناخت .

  • حسن Says:

   شما مثل ملا نصرالدین هستید که سوار خری بود و خر را نمیشمرد!!
   شما خودتان سیاست فاشیستی و شوونیستی فارس را چیزی نمیبینید و حق طلبی ملل مختلف را شوونیسم و فاشیسم و تجزیه طلب مینامید!!!
   واقعا خنده دار است!!

 6. mohammad Says:

  و انهایی که قیام ۸۵ را پیراهن عثمان مکنند، در ویدیوهای موجود در یوتیوب در سال ۸۵ شعارهای مردم اذربایجان در تمامی شهرها به استثنا ماکو و سلماس این بود: اذربایجان ایخدیر، رهبرینی دایخدیر. ترجمه،: اذزبایجان بیداره، تکیه گاه رهبره.دهیم نه اینکه دلمان را خوش کنیم به چند روزنامهٔ محلی.
  ازادی گرفتنی و دادنی نیست ، ازادی اموختنی است. برای ازاد بودن و ازاد زیستن باید یاد بگیریم که به ازادی دیگرا
  امروز با یک جستجو در اینترنت و یوتیوب متوجه میشوید که بسیاری از این کلیپ ها برداشته شده اند و انهایی هم که هستند صدای اصلی برداشته شده و به جای ان سرود و اهنگ انقلابی اذری مونتاژ شده است. سوال من از بعضی هموطنان ترک این استکه چه تشکیلاتی میتواند این چنین و هماهنگ کلیپ ها را اپلود و یا داونلود کند و مابقی را هم موزیک متن گذارد.
  بنده حقیر به ازادی واقعی باور دارم نه فقط به ازادی خودم. ملت های ساکن ایران تعهدی به هم نداده اند که ابد و دهر با هم زندگی کنند و یا از همدیگر برده کشی کنند. اگر هم قرار است با هم زندگی کنیم باید با احترام و حق و حقوق چند جانبه همدیگر را به رسمیت شناسیم. مرگ جمهوری اسلامی فرا رسیده است، چه با رای و نظر تبریز و چه موسوی. برای پرهیز از کشت و کشتار و حفظ ایران متحد شاید فدرالیسم راه نجات ایران باشد وگرنه وای به حال ملت های ساکن ایران. در غیر این صورت و با فرهنگ دیکتاتوری حاکم بر ملت این شاه و خمینی نیستند که گنهکارند بلکه تولید کننده گانش که همانا ایده امپراطوری اریایی پارس دیروزی و امپراطوری اسلامی شیعه امروزی

 7. mohammad Says:

  دوستان اذربایجانی و تبریزی از فردا این شعار را تبلیغ کنید:
  تورک و عرب و کوردلر فارسلارنان بیر حقده
  انا دیلینه مدرسه اومالیدیر هر کسه
  ترجمه
  ترک و بلوچ و کردها با فارسها حقشان یکیست
  اموزش به زبان مادری حق همه است
  برای ثابت کردن اینکه یک ازادیخواه واقعی هستیم و ازادی را فقط برای خودمان نمیخواهیم، حق و حقوق همدیگر را به گوش هم و دشمنانمان برسانیم. ترویج و گسترش شعارهای همدیگر جنبش را سریع گسترش داده و اتحادمان را قوی تر میکند. شعار هایی نظیر این با ترجمه و قافیه بهتر به زبان فارسی همان بیانیه رسمی است که اذربایجان، کردستان و بلوچستان منتظر انند تا اولین قدم در راه دموکراسی برای بخاک سپردن جمهوری اسلامی برداشته شود

 8. تبریزی Says:

  1- جناب دوراندیش، در این زمان باز کردن چنین گفتاری برای بار سوم و در این زمینه کار زیانباری است چرا که از نو گروهی از ماموران وزارت اطلاعات به نام ترک ها به فارس ها و به نام فارس ها به ترک ها دشنام خواهند داد و این بازی از نو تکرار خواهد شد البته بدون آن که فارس ها و ترک ها و حتی پان ترک های حقیقی در این میان کاره ای باشند. پان ترک نماهای دروغین وزارت اطلاعات که به نام ترک یا پان ترک در شبکه اینترنت و همین وبلاگ شما به فارس ها دشنام می دهند بیدرنگ با تغییر نام فارس می شوند و این بار پان فارسیست شده و به ترک ها دشنام می دهند!
  2- این پان ترک نماهای دروغین وزارت اطلاعات حتی یک بار نیز از خامنه ای یا احمدی نژاد بدگوئی نمی کنند و تنها به فارس ها دشنام می دهند. در حالی که همه کارگزاران رژیم دژخیمان ستمگر در شهرهای ترک نشین ترک هستند نه فارس! خونریزی های سال 85 هم به دست رژیم خامنه ای ترک زبان و احمدی نژاد ترک زبان و پلیس ضد شورش ترک زبان تبریز روی دادند و نه فارس های تهرانی! و در سال 85 یک فارس به یک تبریزی حتی یک سیلی هم نزده است و دانشجویان فارس در تبریز هر چه می توانستند تبریزی های ترک زبان را یاری می کردند و تازه همه تهرانی ها فارس زبان نیستند و صدها هزار ترک در تهران زندگی می کنند و بسیاری از آنها در تظاهرات ضد رژیم شرکت داشتند و هم اکنون زندان های تهران پر از ترکان ضد رژیم است اما اگر من و شما صد میلیون بار هم درباره سال 85 بنویسیم باز این پان ترک نماهای دروغین وزارت اطلاعات و این سربازان گمنام امام زمان خواهند نوشت: شما در سال 85 کجا بودید و چرا از جنبش تبریز پشتیبانی نکردید!
  3- این پان ترک نماهای دروغین وزارت اطلاعات حتی یک بار نیز از ترکانی که هر شکنجه ای را در زندان های رژیم کشیده اند و یا اعدام شده اند یاد نمی کنند، از کشتار زندانیان در زندان تبریز در تابستان 67 گرفته تا جنایات دیگر رژیم درباره ترکان و تنها کاری که ماموریت دارند انجام دهند دشنام دادن به فارس ها است!
  4- بپردازم به کسانی که به راستی پان ترک هستند، من پان ترک نیستم اما با کسانی که به راستی پان ترک هستند نه پان ترک نماهای دروغین وزارت اطلاعات! در زمینه های تاریخی و فرهنگی ترکان ساعت ها گفتگو کرده ام. این دوستان بسیار با شخصیت و باسواد سطح بالا هستند و من حتی یک بار نیز ندیده ام که یک پان ترک به یک فارس دشنام های آن چنانی بدهد و گاهی در نشست های ما در تبریز فارس ها هم شرکت کرده اند و پان ترک ها با فارس های مهمان که به تبریز آمده بودند و در نشست های آنان شرکت داشتند با بهترین و شایسته ترین رفتارها و با خوشروئی و ادب و احترام برخورد کردند و از آنها با چای و میوه و شیرینی و نهار و شام پذیرائی کردند. پان ترک های حقیقی بیشتر در زمینه ادبیات و شعر و تاریخ ترکان گفتگو می کنند نه دشمنی با فارس ها مانند پان ترک نماهای دروغین وزارت اطلاعات!
  5- شما نوشته اید که: ………. فرصت جوابگویی مفصل به دروغهای فاشیستهای نژادپرست مزدور الهام علی “اف” روسی را ندارم . میدانم که اینها گروهی قلیل از احزاب سیاسی آذربایجان هستند و در بین هموطنان ترک ما نفوذی ندارند ………. باید بگویم که در این باره دچار اشتباه هستید. در این نوشته ها و این هیتلرنامه ها از الهام علی اف و ویا فاشیستهای نژادپرست مزدور الهام علی اف روسی و یا فاشیست های نژادپرست فارس خبری نیست و تنها کارگردان این چرندنامه ها وزارت اطلاعات رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه است.

 9. روح سبز Says:

  سلام و درود بر جنبش سبز ايران
  خب مقاله خوبي بود كه جاي اميدواري دارد!
  دورانديش به نكته خوبي اشاره كرد كه معلوم شد واقع گرايي پيشه كرده و آن اينكه جنبش سبز اختلاف عقيده دارد!
  بله واقعاً درست است ولي همه هدف مشترك داريم پس بايد طوري صحبت كنيم كه حرفهاي ما همه طيف هاي سبز را در بر بگيرد تا همگي متحد و يكدل شويم و اين يكدلي را تا پيروزي نه كه تا هميشه حفظ كنيم و ايران آباد و سربلند را به جهان معرفي كنيم
  نكته اي كه مي خوام عرض كنم اينه كه شما كار به كار كسي نداشته باش و سعي كن شناخت درستي از طيف هاي مختلف جبهه سبز بدست بياوري و كمك كني تا بقيه هم اين شناخت را بدست بياورند.
  عزيز من اكثر جمعيت حاضر در خيابان هاي تهران،اصالتاً ترك هستن
  اين را بدان كه مردم تمام شهرستان ها چشم اميدشان بعد از خدا به مردم تهران است تا از موقعيتي كه دارند براي آزادي ايران خرج كنن و ما اين كار را با افتخار و از روي وظيفه انجام ميدهيم و براي اين كار هم هيچ منتي و آزاري بر كسي نخواهيم داشت.
  عزيز من براي رسيدن به هدف حقيقي بايد از خود گذشتگي كرد نه اينكه هموطنان خود را آزار و اذيت كنيم و سعي در تحريك و جريحه دار كردن احساساتشان كنيم!
  بدانيد كه ارتش سبز ايران از تمامي ارزش ها و اهداف به حق جنبش سبز ملت ايران با تمام قوا دفاع خواهد كرد.

 10. آرمان Says:

  چرا از کیسه خلیفه و تمامیت ارضی ایران می بخشی آقا؟ فدرالیسم دیگر چه کوفتی است؟ کی از دست این اداهای روشنفکری راحت می شویم؟

 11. حسن Says:

  از لحن تهدید آمیزتان خنده ام گرفت!!

 12. ARAZ Says:

  الهام نیز دیکتاروری است از نوع کراواتیش مثل نوع کاپشنی خودمان
  ما از آن سوی مرز نیامده ایم . تئوری توطئه را از سرتان بیرون کنید عزیزان.
  ما ترکها پیاده نظام شما نیستیم
  درد ما زبان وهویت ماست که شما لااقل اسمی از آن نمی برید
  شما متعلق به طبقه متوسطی هستید که یارای جذب هیچ گروهی نیستید چه رسد به اقوام

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: