مشاهدات من از یک اسفند

با تشکر از دوستی که مطلب زیر را برای این وبلاگ ارسال داشته اند. ذکر  یک مقاله و خبر   به معنای تایید اعتقاد و مرام سیاسی نویسنده نیست و تنها به دلیل مشی دموکرات این وبلاگ است:

مشاهدات من از یک اسفند

از حدود ساعت 5 عصر تردد عابران در پیاده روهای خیابان ولی عصر در حد فاصل میدان ونک تا جام جم بسیار متراکم بود. عده زیادی از مردم در کنار ساختمان اسکان در تقاطع ولی عصر و میرداماد تجمع کردند و چند باری به سر دادن شعار هایی چون الله اکبر، یا حسین میرحسین و مبارک، بن علی، نوبت سید علی پرداختند و در یک نوبت چند تن از نیروهای لباس شخصی به سمت مردم حمله کردند. اما مجددا جمعیت در آن نقطه جمع شد و بار دیگر به سر دادن شعار پرداختند. حدود ساعت پنج و پنجاه دقیقه یک گروه از نیروهای موتور سوار ضد شورش به جمعیت حاضر در مقابل مجتمع اسکان یورش بردند و بخش قابل توجهی از مردم از درب جنوبی مجتمع وارد بخش تجاری شدند و به دنبال آنها نیروهای ضد شورش پیاده و با موتور! وارد محوطه اسکان شدند. سوزش گلو و چشم ها نشان از استفاده ماموران از گاز فلفل در داخل مجتمع می داد. نیروهای امنیتی سپس با وارد شدن به واحد های تجاری سعی در شناسایی و دستگیری افرادی داشتند که به داخل واحد ها پناه برده بودند. آنها از حاضران و فروشندگان درخواست کارت شناسایی می کردند و می خواستند که فروشندگان در یک سو و دیگر افراد در سویی دیگر بایستند. سپس اقدام به فیلم برداری می کردند و به تشخیص خود گروهی را رها کرده و افرادی را با خود می بردند! بیشتر افرادی که دستگیر می شدند پسر های جوان بودند و گاها انتقال آنها به بیرون همراه با ضرب و شتم شدید بود. نیروهای حاضر در مجتمع شامل 3 دسته بودند: گروهی از نیروهای ضد شورش که ماسک های سیاه بر صورت داشتند، نیروهای سپاه ( لباس پلنگی ها ) و گروهی از لباس شخصی ها، نیروهای امنیتی بعد از تفتیش واحد های تجاری و دستگیری گروهی از مردم به سمت واحدهای اداری یورش بردند و در یک مورد درب یکی از واحد های اداری را شکسته و داخل شدند و چند نفر را دستگیر کردند. این عمل آنها با واکنش یکی از لباس شخصی ها مواجه شد که به نظرمی رسید سرتیم لباس شخصی ها بود و از آنها می خواست که درب ها را نشکنند. بعد از آن با تهدید و ایجاد رعب و وحشت از حاضران در واحد های اداری می خواستند که درب ها را باز کنند. برای مدتی در حدود تا 1 تا 2 ساعت نیروهای لباس شخصی و پلیس در داخل راهروها و مقابل درب های ورودی مجتمع استقرار یافتند. تعداد دستگیری ها بسیار زیاد بود به گونه ای که یکی از لباس شخصی ها از پشت بیسیم می گفت: حاج حمید ظرفیت تکمیل شده، دستور چیه؟
تعدادی ون و مینی بوس در مقابل مجتمع اسکان متوقف بود و دستگیر شدگان به داخل آنها انتقال می یافتند
حوالی ساعت 8 نیروهای امنیتی اقدام به ترک محل کردند.

http://www.rahesabz.net/story/33056/

2 پاسخ to “مشاهدات من از یک اسفند”

 1. روح سبز Says:

  باسلام و درود به هرزمان جنبش سبز
  عزيزان نسخه ويرايش شده منشور جنبش سبز كه به عنوان ريسمان اتحاد جنبش سبز ميباشد منتشر شد.
  همرهان و همرزمان سبز
  با درك اين منشور و ايثار و فداكاري و گذشت از سليقه هاي شخصي ميتوانيم متحد و يكدل و همرنگ در مقابل استبداد بايستيم.
  همراه شو عزيز
  كاين درد مشترك هرگز جدا جدا درمان نميشود.
  http://www.rahesabz.net/story/33116/
  http://www.entekhabateazad.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3736:2011-02-22-21-35-59&catid=30:1389-02-09-02-34-29&Itemid=56
  http://www.kaleme.com/1389/12/03/klm-48610/

 2. روح سبز Says:

  شما هم نظر بدهيد:
  http://greenlawyers.files.wordpress.com/2010/01/irans-new-constitution_2nd-draft-for-comments.pdf

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: