عکس ا.ن. و زنش ، تقدیم به همه ا.ن. دوستان عزیز

Advertisements

برچسب‌ها: , , ,

5 پاسخ to “عکس ا.ن. و زنش ، تقدیم به همه ا.ن. دوستان عزیز”

 1. ناشناس Says:

  khodesh ke kootoolast zane chand sante? :))))

 2. ناشناس Says:

  رفته روی چهار پایه :))))))

 3. همسرم شیرزن آذربایجان است Says:

  همسرم شیرزن آذربایجان است

  شهربانو امانی نماینده دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی ( از اورمیه ) و عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس شامگاه روز بیست و چهارم بهمن ماه بازداشت شد. آقای دادرس در خصوص بازداشت همسرش می گوید: » ایشان هم بلوغ سیاسی و هم بلوغ فکری دارند. شیرزنی است که یک تنه از رای و اندیشه اش دفاع کرد و الان هم این برخوردها تاثیری بر روی ایشان ندارد زیرا گناهی مرتکب نشده و همگام با مردم حرکت کرده و مثل هر ایرانی آزاده عمل کرده است.» خانم شهربانو امانی یکی از فعالین اصلاح طلبی است که امضایش در میان امضاهای نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب برای درخواست راهپیمایی ۲۲ خرداد سال جاری بوده است. وی با تاکید بر این موضوع که «تفكر اصلاح‌طلبي زنده است» و هرچه قدر فضا و شرايط سخت باشد تفكر اصلاح‌طلبي عمق پيدا می‌كند و مطالبات مردم را فقط با اصلاحات می‌توان پيش برد، معتقد بود: «با توجه به اين‌كه چندين سال مطالبات مردم از طريق اصلاح‌طلبان پيگيری شد و پس از آن مديريت جامعه دست جريان ديگری افتاد و ديگر اصلاح‌طلبان در قدرت حضور نداشتند، امروز مردم مشكلات جامعه را متوجه جريان فكری مي‌دانند كه مسئوليت‌ها را در اختيار دارد.»
  متن گفتگوی «جرس» با آقای دادرس همسر شهربانو امانی در پی می آید:

  آقای دادرس لطفا در خصوص زمان و نحوه بازداشت خانم امانی برایمان بگویید:

  شامگاه روز یکشنبه بیست و چهارم بهمن ماه حدود ساعت ده شب چهار مرد ناشناس به همراه یک خانم وارد خانه شدند. خانه را بازرسی کردند و هارد کامپیوتر خانم و دفترچه تلفن و موبایل شخصی ایشان و از همه مهمتر «عشق» ما را با خود بردند. گفتند که چند سوال از ایشان می کنند و ایشان برخواهند گشت اما متاسفانه خانم امانی همچنان در بازداشت هستند.

  آیا حکم بازداشت خانم امانی و حکم بازرسی منزل داشتند؟

  بله، یک نامه ای از وزارت اطلاعات، هم برای مجوز بازرسی خانه و هم برای بازداشت خانم را به همراه داشتند.

  برخورد ماموران چگونه بود؟

  برخورد بدی نداشتند، وسائل خانم را بازرسی کردند و حتی وسائل من را که می خواستند بازرسی کنند گفتم: وسائل شخصی من است، دست نزدند.

  آیا اتهام ایشان در آن نامه ذکر شده بود؟

  نخیر، حکم فقط برای یک نفر نبود و یک حکم عمومی بود. یک مجوزی بود که بیشترمسائلی در رابطه با انتخابات در آن مطرح بود. ما که ریگی به کفش نداریم و اگر موضوع خدمتگزاری به این خاک و مملکت باشد ما برای جان باختن و محاکمه هم آماده ایم. بزرگترین لطفی هم که خداوند به ما داشته خدمت برای این مردم است. اندک ذوقی که خداوند به ما داده شاید همان هنر باشد و در خانه ما چیزی جز کتابخانه و یکسری خط و نقاشی و تابلو و سی دی های موسیقی ملل نیست به همین دلیل اینها نمی تواند مصداق جرم باشد. به همین خاطر ما دغدغه خاطری نداریم چون چیزی پنهان نداریم و اینهاهمه چیزهایی است که در منزل هر ایرانی پیدا می شود.

  آیا خانم امانی تاکنون تماسی با منزل داشته اند؟

  دیروز حدود ساعت چهار و نیم با منزل تماس گرفتند و خبر سلامتیشان را دادند و از آن زمان تاکنون اطلاعی از ایشان نداریم.

  خانم امانی نگفتند الان در کجا نگهداری می شوند؟

  نخیر، فقط گفتند که حالشان خوب است و صحیح و سالم هستند.

  روحیه شان چطور بود؟

  خانم من دو دوره نماینده مجلس بود و به عنوان شیر زن آذربایجان معروف است و در تمامی برهه ها دل شیرداشته است. ایشان هم بلوغ سیاسی و هم بلوغ فکری دارند. ما هم خودمان علیرغم اینکه زن و شوهرهستیم در دو نوبت در انتخابات فعالیت کردیم و تا آخرین نفس هم پایش ایستاده ایم.

  فکر می کنید دستگیری ایشان ارتباطی با جنبش سبز و حرکت های مردمی روز بیست و پنجم بهمن ماه دارد؟

  احتمال همین است. خوب همه یک فکر و اندیشه ندارند و ایشان هم در انتخابالت فعالانه شرکت داشتند و مخالف این روند بودند. خوب از آنجایی هم که خانم امانی بین مردم محبوبیت داشتند شاید موقعیت و فعالیت هایشان در ایام انتخابات موجب جاذبه بیشتری قرار می گرفت، بنابراین شاید اینها دلایلی باشد که الان ایشان و بسیاری از دوستانشان در بند هستند.

  خانم امانی در خصوص اعتراضات مردم چه می گفتند؟

  خانم امانی دو دوره نماینده مجلس بودند و خدمت به مردم را باور داشتند. ایشان بر این باور بودند که باید سرنشینان این قطار را بیشتر کنیم نه اینکه کسانی که با دیدگاه های ما هم عقیده نیستند پیاده شان کنیم. به خاطر همین اعتقاداتشان بود که افراد زیادی وقتی خبر بازداشت ایشان را شنیدند خیلی نگران شدند و برای ایشان دغدغه داشتند. خوب الان می بینیم که افکار عمومی طوری نیست که با دو سه تا روزنامه اداره شود، با این ارتباطات اینترنتی اخبار سریعا منتشر می شود و مردم هم نظرات خودشان را می گویند و خود قضاوت خواهند کرد.

  وضعیت و روحیه خانواده و فرزندانتان چطور است؟

  من از روزی که با خانم امانی ازدواج کرده ام مدت مدیدی را در جبهه های دفاع مقدس گذرانده ام و مسئولیت های خاص بر عهده داشتم و در این بیست و هشت سالی که با هم زندگی کرده ایم من شاید در مجموع پانزده سال بیشتر در خانه نبوده ام و در آن ایام خانمم تنهایی زندگی و خانواده را اداره می کرد. بعد هم دو دوره نمایندگی مجلس ایشان هر دو با هم و پابپای هم فعالیت می کردیم بنابراین می دانم که با این اقدامات روحیه شان تضعیف نخواهد شد و فرزندانمان هم عادت کرده اند و خود ساخته هستند. این بچه ها نبود ما را در آن زمان که باید هر پدر و مادری بالای سر بچه های خود باشد حس کردند. (هشت سال نمایندگی مجلس و ایام جنگ و دوران خدمتگزاری ) بنابراین الان برای فرزندان من سوال است که در آن موقع به خاطر خدمت شما به مردم و مملکت از وجود شما بی بهره بودیم الان چرا باید شرایط این گونه باشد؟ و حتی احساس کردم این وضعیت برای یکی از دخترانم قابل تحمل نبود هرچند که ماموران برخورد بدی نداشتند اما خوب عاطفه و مهر مادری را نمی توان با چیزی جایگزین کرد. اما خوب تحمل می کنیم به هر حال ما هزینه های زیادی برای این مرز و بوم داده ایم و الان هم می دهیم. اگر چه دوری این عزیز برای من و بچه ها خیلی سخت است. ایشان برای من یک همسر نبود بلکه مثل یک برادر در تمام سختی های زندگی دوشادوش من را همراهی کردند. ایشان شیرزنی بود که یک تنه از رای و اندیشه اش دفاع کرد و الان هم فکر نکنم این برخوردها تاثیری بر روی ایشان داشته باشد زیرا گناهی مرتکب نشده و همگام با مردم حرکت کرده و مثل هر ایرانی آزاده عمل کرده است.

  در پایان صحبتی ندارید؟

  واقعیت این است که ما آدم بیگانه ای نیستیم و در شهر و دیار خود دارای اسم و رسمی هستیم. همان طور که عرض کردم علیرغم خدماتی که ما در طول مدت زندگی مشترکی که داشتیم بنده به عنوان یک رزمنده دوران دفاع مقدس و یک امدادگر دوران صلح انتظارم این بود که یک زنگ می زدند و ایشان را احضار می کردند و ما هم می رفتیم. چون نه خون ما رنگینتر از این ملت عزیز و جوانان است و نه قدر و منزلتمان بیشتر. بنابراین ما هر کاری در جهت اعتلای نام ایران و در جهت سربلندی این ملت عزیز باشد انجام می دهیم. ما وصیت کرده ایم که هرگاه خارج از ایران مردیم پیکرمان را به مملکت عزیزمان بیاورند و به خاک بسپارند و هر زمانی هم که سرمان را ببرند یقینا خونمان به سمت وطنمان جاری خواهد شد. من عرض کردم ما «متعلق» به این خاک هستیم و «خادم» این ملت هستیم. ما نباید بگذاریم دولت و نظام و این مملکت برای این مسائل هزینه بدهد. من از قوای محترم و از کسانی که تصمیم گیرنده هستند درخواست می کنم این برخوردها را بازنگری کنند و امیدوارم تمامی زندانیان سیاسی به آغوش گرم خانواده شان برگردند و عزیز ما هم همچنین.
  با تشکر از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید.

  http://www.rahesabz.net/story/32626/

 4. گزارش سفر سید علی خامنه ای به لیبی: میان ما و برادر قذافی! توافق صد در صد وجود داشت! ( روزنامه اطلاعات 19 شهریور 1363) Says:

  گزارش سفر سید علی خامنه ای به لیبی: میان ما و برادر قذافی! توافق صد در صد وجود داشت! ( روزنامه اطلاعات 19 شهریور 1363)

  بازخوانی تاریخی امروز بی هیچ تفسیر اضافه ای به سفر حجة الاسلام سیدعلی خامنه ای رئیس جمهور وقت جمهوری اسلامی و رهبر فعلی آن به لیبی تحت زمامداری سرهنگ قذافی و مصاحبه ی او با تلویزیون لیبی می پردازد. این در حالی است که اخیرا رسانه های دولتی در ایران از قذافی با عنوان «دیکتاتور لیبی» یاد می کنند. با این حال مقامات سیاسی و مذهبی جمهوری اسلامی برخلاف تحولات مصر و بحرین همچنان از موضع گیری های گسترده در قبال جنایات اخیر قذافی خودداری کرده اند.
  ************************************************
  لیبی – خبرگزاری جمهوری اسلامی – نخستین دور مذاکرات حجة الاسلام و المسلمین سید علی خامنه ای رئیس جمهوری اسلامی ایران و سرهنگ قذافی رهبر جماهیری لیبی شب گذشته آغاز شد و طرفین به مدت سه ساعت با یکدیگر پیرامون مسائل مختلف منطقه و جهان گفتگو کردند.
  خبرنگاران این خبرگزاری به نقل از وزیر امور خارجه ی ایران گزارش می دهند: در این دیدار طرح ایران برای اخراج اسرائیل از مجامع بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد مطرح شد و سرهنگ قذافی رهبر لیبی آمادگی کامل کشور خود را برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در زمینه این طرح اعلام داشت.
  وی به خبرنگاران ایرانی همراه هیأت گفت: «در مذاکرات سرهنگ قذافی و حجت الاسلام خامنه ای پیرامون راه های مقابله با رژیم صهیونیستی و ابتکار ایران برای اخراج اسرائیل از مجامع بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد، همچنین در زمینه تقویت یک جبهه ضدامپریالیستی و ضد صهیونیستی از کشورهای مترقی و مسلمان و هماهنگی بیشتر جهت رویارویی با دشمنان اسلام و مسلمین مذاکرات بسیار مفیدی صورت گرفت و روی کلیات مسائل مطرح شده تفاهم کامل وجود داشت». وی اضافه کرد: «قرار است تصمیمات اتخاذ شده در مذاکرات سرهنگ قذافی و حجة الاسلام خامنه ای در کمیته های فرعی دنبال شود».
  دکتر ولایتی هدف اصلی سفر رئیس جمهوری کشورمان به لیبی را هماهنگی میان ایران، سوریه و لیبی در مقابله با رژیم اشغالگر قدس توصیف کرد و افزود: «در کنار این مساله، مسائل منطقه، شمال آفریقا، خاورمیانه و همچنین مسائل بین المللی از جمله مقابله با تلاش بعضی رژیم ها برای خارج ساختن رژیم مصر از انزوا مطرح خواهد شد، می توان گفت که بعد دیگر این سفر مقابله با قرارداد ننگین کمپ دیوید است».
  دکتر ولایتی گفت: در یک بررسی مقدماتی می توان گفت نتایج این دیدار بسیار مفید بوده است. وی اظهار امیدواری کرد که این دیدارها در سطح سران بین ایران و کشورهای دوست در آینده توسعه یابد.

  برخورد رسانه های گروهی جهان

  وزیر امور خارجه سپس در مورد برخورد رسانه های گروهی با سفر هیات بلندپایه جمهوری اسلامی ایران گفت: «ابتدا رسانه های وابسته هدف اعلام شده از این سفر را تحریف کردند و آنرا در راستای اختلافات واهی بین ایران و متحدین نزدیک آن ذکر کردند. وسائل ارتباط جمعی فلسطین اشغالی در این زمینه تفسیرهای مغرضانه ای را انتشار دادند. ولی اکنون مجبور شده اند به اهمیت این سفر اعتراف کنند».

  آخرین دور مذاکرات ایران و لیبی

  آخرین دور مذاکرات آقای خامنه ای رئیس جمهوری اسلامی و سرهنگ قذافی رهبر لیبی دیروز پس از 3 ساعت بحث پیرامون مسائل مورد علاقه دو کشور پایان یافت.
  در این مذاکرات طرح اخراج رژیم اشغالگر قدس از مجامع بین المللی بویژه از سازمان ملل متحد و همکاری های مشترک در مقابله با رژیم صهیونیستی و راه های مقابله با پیمان ننگین کمپ دیوید و پیشنهاد مربوط به همکاری با کشورهای پیشرو مسلمان بررسی شد. همچنین طرح جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تشکیل کمیته جهانی حمایت از سیاهپوستان مستضعف آمریکا و طرح تلاش برای هماهنگی بین کشورهای جهان سوم که در معرض تهاجمات امپریالیسم آمریکا هستند مطرح و مورد ارزیابی قرار گرفت.
  در این مذاکرات وزیر سپاه پاسداران و فرمانده نیروی زمینی پیروزی های اخیر سپاهیان اسلام در جنگ را تشریح نموده و عزم راسخ ملت ایران در این جنگ را اعلام داشتند. همچنین سرهنگ قذافی حمایت کامل خود را از ایران تا سقوط کامل رژیم صدام بیان داشته و اعلام کرد: «قبل از انقلاب اسلامی شاه دشمن مشترک ما و شما بود امروز صدام دشمن مشترک ما و شماست»

  مصاحبه رئیس جمهوری با تلویزیون لیبی

  آقای سید علی خامنه ای رئیس جمهور کشورمان دیروز در پایان سفر 24 ساعته خود به لیبی در یک مصاحبه تلویزیونی با تلویزیون لیبی گفت: «محور اصلی مذاکرات با برادرمان قذافی مقابله با رژیم صهیونیستی و حل قضیه فلسطین بود که خوشبختانه به توافق های باارزشی رسیدیم».
  وی تأکید کرد: «اگرچه سفر ما از لحاظ زمانی کوتاه بود ولی از نظر محتوی پرحجم و قوی بود و در مورد مسائل مطرح شده میان ما و برادر قذافی توافق صد در صد وجود داشت و من این سفر را کاملاً پربار ارزیابی می کنم»
  آقای خامنه ای روابط دو کشور اسلامی لیبی و ایران را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: «روابط کنونی ما در سطح عالی است و ما در تمامی زمینه ها همکاری های زیادی داریم. ما از سطح روابط راضی هستیم. البته این به معنای این نیست که برای پیشرفت آن تلاش نکنیم». رئیس جمهور کشورمان در پاسخ به این سوال که نظر شما نسبت به رفتار ستیزه جویانه ی آمریکا و اتخاذ موضع منفی در برابر دو کشور ایران و سوریه از جمله محاصره اقتصادی چیست؟ اظهار داشت: «ارزیابی ما درباره مواضع استکباری آمریکا در یک جمله حضرت امام خمینی خلاصه می شود که آمریکا را شیطان بزرگ نامگذاری کردند». وی گفت: «نقش آمریکا در مقابله با ملت های بپاخاسته و حرکت های اسلامی و مردمی و دولت های مترقی و انقلابی یک نقش کاملاً شیطانی است. به عنوان مثال ما «خلیج سیرت» و «خلیج فارس» را نمونه های کوچکی از اعمال شیطانی آمریکا می دانیم و تحرکات نظامی و سیاسی و توطئه های آمریکا در این دو خلیج حائز اهمیت است. رئیس جمهور در ادامه گفت: «ما مساله دشمن صهیونیستی و مساله فلسطین را مسأله درجه یک جهان اسلام می دانیم و از همین رو بود که مسأله مقابله با صهیونیست ها و توطئه های اسرائیل و حل قضیه فلسطینی در لیست مذاکرات ما با آقای سرهنگ قذافی در راس قرار داشت که خوشبختانه به توافق های پرارزش در زمینه مبارزه مشترک ما و لیبی در برابر اسرائیل دست یافتیم». وی گفت: ما معتقدیم که نجات فلسطین وظیفه همه مسلمانان است و این جز با همکاری همه کشورها عملی نخواهد شد و زمان تلاش برای این حرکت مهم امروز است زیرا آمریکا امروز به دلایل مختلف در موضع ضعف قرار دارد و ما باید حداکثر استفاده را از این مساله بکنیم و ضربات خود را بر اسرائیل و به سیاست های استکباری در منطقه وارد کنیم.
  خبرنگار تلویزیونی لیبی از رئیس جمهور کشورمان درخواست پیامی برای مردم مسلمان لیبی کرد که آقای خامنه ای گفت: «پیام من به مردم انقلابی و مسلمان لیبی، محبت و دوستی برادرانه است. ما از قبل از پیروزی انقلاب نسبت به شما لیبیایی ها احساس محبت می ورزیدیم. شما تنها کشوری بودید که با شاه معدوم یک لحظه آشتی نکردید و فرصت دوستی با ایران اسلامی بعد از انقلاب را یک لحظه از دست ندادید. پیام من به مردم لیبی این است که قدر اسلام و انقلاب را بدانید و شجاعت مقابله با آمریکا و ایادیش را یک لحظه از دست ندهید و می دانم که از دست نخواهید داد».
  رئیس جمهور کشورمان در پایان این گفتگو در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد جنگی که صدام به دو کشور تحمیل کرده و همچنین آینده عراق بدون صدام چیست؟ گفت: «اجازه دهید این سوال شما را به زبان محبوب عربی پاسخ گویم. سیاست ما در جنگ این است که به نقطه ای برسیم که عراق بدون صدام باشد. یعنی مردم عراق سرنوشت خود را در غیاب صدام بدست گیرند که وجود صدام و حزب بعث به مردم عراق تحمیل شده است»

  http://passionofanna.wordpress.com/2011/02/22/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%84%DB%8C%D8%A8%DB%8C-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%A7/

 5. جدیدترین کشفیات نویسنده کیهان: نخست‌وزیر محبوب امام از سال ۶۵ آمریکایی بوده! Says:

  جدیدترین کشفیات نویسنده کیهان: نخست‌وزیر محبوب امام از سال ۶۵ آمریکایی بوده!

  جدیدترین کشفیات محافل رسانه‌ای اقتدارگرایان نشان می‌دهد که میرحسین موسوی، درست در همان دورانی که یکی از محبوبترین افراد نزد بنیانگذار جمهوری اسلامی بوده و ریاست دولت دفاع مقدس را هم عهده‌دار بوده با عوامل سیا ارتباط داشته و جزوه‌ «زیست مسلمانی» هم به سفارش آمریکا نوشته شده است!
  به گزارش خبرنگارکلمه، سعدالله زارعی، از نویسندگان ثابت روزنامه‌های ایران و کیهان از قول مقامات ارشد سازمان سیا که نام و نشان آنها را فقط کیهانیان می‌دانند! ادعا کرده که نخست‌وزیر محبوب امام از ۲۴ سال قبل با عوامل آمریکایی مرتبط بوده است! پیش از این هم البته سردار مشفق ادعای آمریکایی بودن و وابسته بودن نیروهای خط امامی را مطرح کرده و تا آنجا پیش رفته بود که اشغال سفارت آمریکا را که آشکارا مورد تایید امام خمینی قرار گرفت به عوامل روسیه نسبت داده بود. حال یادداشت‌نویس کیهان، آمریکایی شدن موسوی را به سال ۶۵ ارجاع داده است یعنی درست همان سالی که امام راحل در اختلافات شدید بین نخست‌وزیر و مخالفانش جانب میرحسین را گرفت. این ارجاع زمانی، وجود نوعی کینه‌ تاریخی را از لابلای اظهارات این فرد آشکار می‌کند. در آن سال ها امام (ره) در بسیاری از موارد مورد اختلاف جانب نخست وزیر را گرفت و حق را به دولت خدمتگزار داد. زارعی البته اتهام ارتباط موسوی با آمریکا را به تمام بیست سال گذشته نیز ارجاع داده است اما با توجه به اینکه موسوی در این دوران هیچ فعالیت سیاسی نداشته و تنها به فعالیت‌های فکری و فرهنگی و هنری می‌پرداخته، جزوه‌ «زیست مسلمانی» به عنوان یک پروژه‌ آمریکایی مطرح شده تا توجیهی برای ادامه‌ بیست ساله‌ همکاری موسوی با سیا پیدا شود!
  زارعی ادعا کرده که این جزوه که در آن به ضرورت احیای اخلاق و روش زندگی اصیل اسلامی اشاره می‌شود به سفارش آمریکا تهیه شده! البته پیش از این هم وزیر اطلاعات دولت احمدی‌نژاد به این جزوه به عنوان جزوه‌ «براندازی دین»! اشاره کرده بود.
  این جزوه که البته با مشی و روش ضد دینی حاکم مخالف است و بنای کنار زدن خرافات و انحرافات و احیای اندیشه‌های ناب اسلامی را دارد از پنج سال پیش به همت برخی از متفکران و دلسوزان نظام شروع به تهیه آن شده است و احتمالا آقای زارعی با توجه به اینکه دروغگویی از اصولگرایی به دور است! نمی‌داند که از اولین کسانی که نسخه‌ای از این جزوه را در دیداری حضوری دریافت کرده رهبر بوده است! همچنین در همایشی عمومی پیرامون آن بحث و گفتگو شده است.

  http://www.kaleme.com/1389/12/04/klm-48804/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: