جدیدترین کشفیات نویسنده کیهان: نخست‌وزیر محبوب امام از سال ۶۵ آمریکایی بوده!

با تشکر از دوستی که مطلب زیر را برای این وبلاگ ارسال داشته اند. ذکر  یک مقاله و خبر   به معنای تایید اعتقاد و مرام سیاسی نویسنده نیست و تنها به دلیل مشی دموکرات این وبلاگ است:

جدیدترین کشفیات محافل رسانه‌ای اقتدارگرایان نشان می‌دهد که میرحسین موسوی، درست در همان دورانی که یکی از محبوبترین افراد نزد بنیانگذار جمهوری اسلامی بوده و ریاست دولت دفاع مقدس را هم عهده‌دار بوده با عوامل سیا ارتباط داشته و جزوه‌ «زیست مسلمانی» هم به سفارش آمریکا نوشته شده است!
به گزارش خبرنگارکلمه، سعدالله زارعی، از نویسندگان ثابت روزنامه‌های ایران و کیهان از قول مقامات ارشد سازمان سیا که نام و نشان آنها را فقط کیهانیان می‌دانند! ادعا کرده که نخست‌وزیر محبوب امام از ۲۴ سال قبل با عوامل آمریکایی مرتبط بوده است! پیش از این هم البته سردار مشفق ادعای آمریکایی بودن و وابسته بودن نیروهای خط امامی را مطرح کرده و تا آنجا پیش رفته بود که اشغال سفارت آمریکا را که آشکارا مورد تایید امام خمینی قرار گرفت به عوامل روسیه نسبت داده بود. حال یادداشت‌نویس کیهان، آمریکایی شدن موسوی را به سال ۶۵ ارجاع داده است یعنی درست همان سالی که امام راحل در اختلافات شدید بین نخست‌وزیر و مخالفانش جانب میرحسین را گرفت. این ارجاع زمانی، وجود نوعی کینه‌ تاریخی را از لابلای اظهارات این فرد آشکار می‌کند. در آن سال ها امام (ره) در بسیاری از موارد مورد اختلاف جانب نخست وزیر را گرفت و حق را به دولت خدمتگزار داد. زارعی البته اتهام ارتباط موسوی با آمریکا را به تمام بیست سال گذشته نیز ارجاع داده است اما با توجه به اینکه موسوی در این دوران هیچ فعالیت سیاسی نداشته و تنها به فعالیت‌های فکری و فرهنگی و هنری می‌پرداخته، جزوه‌ «زیست مسلمانی» به عنوان یک پروژه‌ آمریکایی مطرح شده تا توجیهی برای ادامه‌ بیست ساله‌ همکاری موسوی با سیا پیدا شود!
زارعی ادعا کرده که این جزوه که در آن به ضرورت احیای اخلاق و روش زندگی اصیل اسلامی اشاره می‌شود به سفارش آمریکا تهیه شده! البته پیش از این هم وزیر اطلاعات دولت احمدی‌نژاد به این جزوه به عنوان جزوه‌ «براندازی دین»! اشاره کرده بود.
این جزوه که البته با مشی و روش ضد دینی حاکم مخالف است و بنای کنار زدن خرافات و انحرافات و احیای اندیشه‌های ناب اسلامی را دارد از پنج سال پیش به همت برخی از متفکران و دلسوزان نظام شروع به تهیه آن شده است و احتمالا آقای زارعی با توجه به اینکه دروغگویی از اصولگرایی به دور است! نمی‌داند که از اولین کسانی که نسخه‌ای از این جزوه را در دیداری حضوری دریافت کرده رهبر بوده است! همچنین در همایشی عمومی پیرامون آن بحث و گفتگو شده است.

http://www.kaleme.com/1389/12/04/klm-48804/

Advertisements

2 پاسخ to “جدیدترین کشفیات نویسنده کیهان: نخست‌وزیر محبوب امام از سال ۶۵ آمریکایی بوده!”

 1. sam Says:

  shayad an zaman ke ishan mahboobe khomeini boodand, mishod beheshan shak kard, vali na emrooz

 2. روح سبز Says:

  با سلام ودرود به جنبش سبز ايران
  سوالي كه من دارم اينست كه عزيزان كيهاني در مواقع مكاشفه خود از چه توهم زايي استفاده ميكنند؟!
  اي كاش نويسندگان كيهان كمي واقع نگر بوده و براي توجيه اتفاقات روز از فرافكني دست بردارند و كمي به معضلات فكري-عقيدتي خود بپردازند!
  براي هر انساني و در كيش و آئيني خوب است كه كمي در اعتقادات و ايدئولوژي خود شك كند و آنها را مورد بازخواني و بررسي قراردهد!

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: