سه شنبه های اعتراض

گروه 25 بهمن پس از  دریافت نظرات گروه مشاوران خود در داخل کشور و جمع بندی آراء کاربران صفحه، این برنامه را برای ادامه اعتراضات مردمی سبز پیشنهاد می کند:

طرح سه شنبه های اعتراض:

ما هر هفته اعتراض خود را با فریادهای الله و اکبر از ساعت 10 شب، روزهای دوشنبه نهم، شانزدهم و بیست و سوم اسفند آغاز خواهیم کرد که خدا با ماست.

تا پایان اسفند ماه، سه شنبه ها روز اعتراض ما خواهد بود. ما این راهپیمایی ها را از روز سه شنبه 10 اسفند شروع و در روزهای 17 و 24 اسفند ادامه خواهیم داد.

راهپیمایی روز اول (سه شنبه 10 اسفند ماه) در تهران از میدان انقلاب تا میدان آزادی از ساعت 5بعد از ظهر آغاز خواهد شد. گروههای دانشجویی و صنفی می توانند اعتراضات شان را در مکان های دیگر مانند مقابل اداره کار یا دانشگاه برگزار کنند. ما بیانیه های آنها را به اطلاع همه خواهیم رساند. این تجمع ها سراسری است و آدرس مسیر های تمام شهرهای ایران زمین و خارج از کشور به زودی اعلام خواهد شد.

شبهای سه شنبه از ساعت 10 نیز اعتراض خود به وضع موجود را در محلات و میدانهای نزدیک به محل زندگی خود ادامه خواهیم داد.

اهداف اعتراضات:

ما راه خود را با اعتراض به تقلب در انتخابات شروع کردیم و با تمامی دشواری هایش در کنار هم ماندیم که راه سبز آزادی راه همه ما بود. در این مسیر مطالبات ما نیز از اعتراض به سیستم نا سالم انتخابات  گذر کرد و پنجره های دیگری به سوی آینده ای آزادتر و آبادتر به روی ما گشود. در ادامه این راه اهداف اصلی ما از اعتزاض های مردمی اسفند ماه همانطور که در بیانیه های آقایان موسوی و کروبی به کرات به آنها اشاره شده است استقرار حکومت قانون، پاسداشت کرامت انسانی و دفاع از حقوق اقوام و اقلیت های دینی، زبانی و نژادی خواهد بود زیرا ایران از آن همه ماست.

علاوه بر این  ما هر کدام از سه شنبه های اعتراض را با توجه به مسائل اخیر و مطالبات مشترکی که داریم به موضوعی اختصاص خواهیم داد:

سه شنبه 10 اسفند: رهبران سبز باید آزاد شده  به میان مردم باز گردند

سه روز از حصر غیر قانونی مهدی کروبی و میر حسین موسوی و همسران آنها زهرا رهنورد و فاطمه کروبی می گذرد. در حالی  که بسیاری از ما  با مبانی اعتقادی مختلف در داخل کشور خواستار واکنش فوری به این اقدام هستیم،  متاسفانه کسانی که نسبت به کوچک ترین تحولات در کشور های دیگر حساس اند در برابر حصر ظالمانه دو یار محبوب مردم ایران مهر سکوت بر لب زده اند. اکنون بر ماست که کاری کنیم.

محدود سازی این دو رهبر نمادین جنبش سبز ، در واقع  انتقام گیری حاکمیت از تمام کسانی است که فریاد آزادیخواهی را در جای جای ایران زمین سر داده اند. سران دولت کودتا از ماهها قبل سناریوی حذف موسوی وکروبی از عرصه سیاسی کشور و حتی حذف فیزیکی آنها را تدارک دیده بودند.  با اوج گیری قیام های آزادیخواهانه در کشورهای عربی اصحاب کودتا  در عزم باطل خود برای قطع ارتباط پیشگامان جنبش با مردم استوارتر شدند . این اراده زمانی جامه عمل پوشید که دعوت سران جنبش سبز برای برگزاری تجمع  ۲۵ بهمن  با استقبال ستودنی همه ما مواجه شد و حتی تبدیل شدن شهرهای ایران به پادگان در روز اول اسفند نتوانست مانع برگزاری تجمعات اعتراضی شود . بر همین اساس اعلام مخالفت با حبس خانگی کروبی و موسوی پیام تمام سبزهای ایران خواهد بود تا استبداد بداند ملت سرفراز ایران زندانی شدن این دو عزیز و صدها آزادیخواه جوانمرد را دیگر بر نخواهد تابید و از حقوق  مدنی خود ذره ای عقب نشینی نخواهد کرد.

در همین راه و به دنبال هشدار خانواده شیخ سبز آقای مهدی کروبی نسبت به خطراتی که جان  ایشان و خانم فاطمه کروبی را تهدید می کند ونیز به دنبال پیام آقای مجتبی واحدی مشاور ارشد آقای کروبی درباره لزوم دفاع از حق مردم برای برگزاری تجمعات اعتراضی و نیز شرایط دشوار پیش آمده از سوی دولت کودتا برای میر حسین موسوی و خانم زهرا رهنورد در کنار اظهار نگرانی خانواده و گروهی از حامیان میر سبز در « نخستین سه شنبه اعتراضی » ما برای درخواست شکستن این حصر به خیابان ها خواهیم آمد.

بدیهی است در صورت دستگیری این عزیزان یا اعمال خشونت ، اسارت و یا خدای نا کرده شهادت هر هموطن دیگری ما حاضریم سه شنبه های اعتراض را تبدیل به اسفند ماه اعتراض کنیم.  در کنار این مساله به سوگ شهدای دانشجوی بیست پنج بهمن و اول اسفند نیز خواهیم نشست و به سرکوب مردم در رشت و شیراز و نیز سبوعیت عوامل کودتا در کردستان اعتراض خواهیم کرد.

بیانیه های مربوط به روزهای 17 اسفند (روز جهانی زن) و 25 اسفند (چهار شنبه سوری) متعاقبا منتشر خواهد شد.

در این روزها ما برای تظاهرات بدون خشونت به خیابانها خواهیم آمد. جنبش سبز جنبش زندگی است و ما ذره ای از آموزه های انسانی، دینی و ایرانی خود تخطی نخواهیم کرد که راه ما از خشونت طلبان جدا است. ایران متعلق به همه ماست و با اهدا گل و لبخند سعی خواهیم کرد نیروهای انتظامی و پلیس را به راه سبز خود دعوت کنیم.

در پایان از همه ایرانیان در هر مقام و مسلکی که هستند می خواهیم نظرات خود را در این پست بنویسند و یا با ایمیل به ما ارسال کنند. از عزیزان حاظر در رسانه ها نیز خواهشندیم که با انتشار این دعوت ما را در اطلاع رسانی یاری نمایند.حمایت های بزرگوارن در گروههای سیاسی مختلف ما را در راه خود دلگرم تر خواهد کرد.

هموطن هر ایرانی یک رهبر است و یک رسانه. برخیزیم که آزادی نزدیک است و جز با خواست ما به دست نخواهد آمد.

صفحه فیس بوک 25 بهمن-صفحه اعتراض ایرانیان

facebook.com/25bahman

email: 25bahman@gmail.com

website: www.dayofprotest.com

Advertisements

برچسب‌ها: ,

11 پاسخ to “سه شنبه های اعتراض”

 1. ناشناس Says:

  البته ببخشید ولی خیلی حرکت مسخره ای هست چون هم روز مشخص شده ای دارد و تا پایان سال 3 تا سه شنبه داریم پس میتوانیم بگوییم اینور سال هم هیچ .
  تونس،مصر حکومت رو عوض کردند بحرین و لیبی و یونان در حال تغییر هستند و ما هم کماکان فقط توی اینترنت روز تعیین میکنیم و میگوییم اگر به حصر کامل کروبی پایان ندهید بیرون میاییم.
  اگر که ما نتوانیم اینور سال این رژیم را سرنگون کنیم باید تا آخر عمر اینها را تحمل کنیم.
  تونس و مصر در طول 2 هفته تونستند ولی ما نزدیک به دوسال میشه گفت فقط روز تعیین میکنیم و میگوییم جنبش حرکتی کرد و ما اعتراض کردیم.از امروز تا پایان اسفند هر روز را سه شنبه بدانیم و بیرون بیاییم تا نوروز زیبا و آزادی داشته باشیم.
  با این روز تعیین کردن ها مسلماً رژیم برنامه ریزی میکند و نیروها را در استراحت قرار میدهد ما باید استراحت را از اینها بگیریم و نگذاریم برنامه ریزی کنند.

 2. sabz Says:

  بترسند فتنه گران از روزی که مولای ما (آیت الله العظمی خامنه ای )دوباره از این انگشتر (علیٌ ظافر) استفاده کنند.

  http://salehat.ir/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=317

 3. ساده لوح Says:

  بنظر می رسه که این سران دنبال نوعی باجگیری پشت پرده با سران رژیم هستند. این سه شنبه مردم را وادار به تظاهرات و راهپیمایی می نمایید. بعد یک هفته به حکومت فرصت می دهید که فکر کند. اگر با شما در پشت پرده کنار آمد که هیچ اگر نه باز سه شنبه بعدی. اگر کنار آمد که هیچ اگر نه باز سه شنبه بعدش. شما اگر در پی براندازی نظام هستید قاعدتا نباید اینگونه عمل نمایید و یک تظاهرات و اعتصاب سراسری و مداوم را باید برنامه ریزی نمایید.

 4. mrdk Says:

  سلام. من یکی از دانشجویان دانشگاه شیراز هستم. من کاملا موافقم با این که یک روز مشخص تعیین کنیم اما با این که این همه فاصله بین این روز ها باشد مخالفم. دوست و هم دانشگاهی ما حامد نور محمدی را کشتند و در مقابل اعتراض روز 4شنبه ما خشونت نشان دادند و دوستانمان را دستگیر کردند. چگونه می توانیم تا سه شنبه های دیگر صبر کنیم!؟ موضوع دیگر این است که صدای ما دانشجویان دانشگاه شیراز به جایی نمی رسد و درست موقعی که مردم باید در کنار ما باشند اثری از آنها نیست. مردم باید با دانشچویان این دانشگاه 18000 نفری همراه شوند تا بتوانیم دوباره یکم اسفند های دیگری تا نابودی دیکتاتور خلق کنیم. خواهش می کنم به مردم اطلاع دهید تا با ما همراه شوند چرا که نمی خواهیم رژیم بتواند به این راحتی ما دانشجویان را سرکوب کند و حامد های دیگرمان را از ما بگیرد. زنده است شهیدی که در راه ملت جان می دهد. به امید آزادی ایران.

 5. ناشناس Says:

  خیلی روز خوبی روز 10 اسفند ، چون همون روز استقلال هم با اسد قطر بازی داره ،حتی قطری ها نامه زدن به afc که چون تهران نا امن توی یه زمین بی طرف بازی کنیم حتی می تونیم بریم استادیوم برا اعتراض از طرفیم امنیت اونجا رو هم باید بر قرار کنن نیرو کم می یارن

 6. ناشناس 2 Says:

  خیلی روز خوبی روز 10 اسفند ، چون همون روز استقلال هم با اسد قطر بازی داره ،حتی قطری ها نامه زدن به afc که چون تهران نا امن توی یه زمین بی طرف بازی کنیم حتی می تونیم بریم استادیوم برا اعتراض از طرفیم امنیت اونجا رو هم باید بر قرار کنن نیرو کم می یارن برا 10 اسفند

 7. golnaz Says:

  سلام- آیا می اندیشید اعتراض چنان کلاس زبان است هفته ای یک روز و سپس اثر کند….. پس از چند ماه….. خیر دوست محترم و عزیز…… باید چنان مصریان و تونسیان آنقدر بنشینیم در میدان آزادی تا سید علی از رهبریش دست بکشد و مستاصل مردم غیور گردد…… خدای فردوسی پشت و پناهتان که برای ایرانمان قدمی بر می دارید اما کمی مدبرانه تر……..
  مرگ یک بار شیون یک بار!

 8. ali zand Says:

  بنظر من مردم باید بریزن توی خیابون و بطور کلی درخواست آزادی زندانیان سیاسی منجمله موسوی و کروبی را بکنند و معتقدم که در اطراف زندانها باشه بهتر است. حتی‌المقدور سعی‌ بشه که شعار مرگ بر چهل پدر و سایر شعارهایی که گند به ریش و تریش عبای آغایان علما میزنه ندهید. این بخاطر رخنه بمغز بعضی‌ از اراذل استکه،… بابا این ملت میخواهد زندانی سیاسی‌شون آزاد بشه، ..اینکه خواسته بدی نیست! این دسته در اجرای دستورات شل تر عمل خواهند کرد. ولی آخر کلام اینستکه هموطنان هر روز باید در خیابانها باشند. برای اینکه از کار و زندگی‌ عقب نه‌افتن، هر شخص بصورت یکی‌ در میان و یا هر قسمت جغرافیایی شهر بصورت نوبه‌ای در خیابان باشند، بطوریکه حضور در خیابان بصورت گسترده باشه ونوبتی بودن آن محسوس نشه. اگر مدتی در خیابان باقی‌ بمانیم، فشار روحی بر اراذل اثر بیشتری خواهد داشت تا اینکه مابین تظاهرات استراحت بکنند. معلوم استکه اراذل هر دفعه سرحال تر از بار قبل بمیدان آمده و به اندازه کافی‌ هم تعلیمات دیده‌اند که از دفعه پیش کار‌آمد تر باشند. برای آندسته که در ایران در کنار عزیزان نیستیم و از طریق اینترنت همکاری می‌کنیم، چاکرانه از حضورتان میخواهم که دنباله روی فحش نثار کردن نباشیم و از این کار بی‌ ثمر دست بکشیم، چون پشت اینترنت همه ما شیر هستیم و تا جا داره تخته گاز داریم بهم بدوبیراه میگیم. از ابراز عقیده خودداری نکنید که همفکری و هم صدائی اسلحه قویی استکه ما داریم، آنطرفی‌ها اگر مغزی مثل ما داشتند که اینطوری ایران رو بر باد نمیدادند. بقول رفیقشان که میگفت اتوبوس از مینیبوس بزرگتره، همه با هم، ولی ایندفعه پیش بسوی آزادی وطن از دست چپاولگران و مغولان. معلم تاریخ من میگفت که در زمان حمله مغولها، ما ایرانیان چنان در مانده بودیم که در صف منتظر بودیم که مغول گردن ما رو بزنه. گرمش کنید نگذارید این مهلت از دست برّه که دشمن پول نفت رو داره و ملت در بدر دنبال نان، نگین گور پدر آزادی.

 9. احمد علی Says:

  عکس صدها تن از سران رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه

  http://chopppan.wordpress.com/2011/02/24/%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%B5%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%AA%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%DA%AF%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%88-%D9%BE%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D9%87/

 10. رهبری ناتوان و دودل Says:

  رهبری ناتوان و دودل

  بزرگترین بدبختی جنبش ضد رژیم کنونی، رهبری ناتوان و دودل آن است. برای نمونه اگر فردا پیچ رادیو را باز کنیم و رادیو اعلام کند که خامنه ای سکته کرده و مرده است باز این رهبری ناتوان ضد رژیم توان اداره کشور را نخواهد داشت. اگر رهبری جنبش ضد رژیم پرتوان بود در همان سال 88 که میلیون ها تن به خیابان های تهران آمده بودند اعلام تحصن می کرد و کار به پایان می رسید ( مانند میدان التحریر مصر ) اما از هم اکنون روشن است که حتی اگر محاصره خانگی آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی به پایان برسد باز این آقایان با دودلی و کم توانی خودشان همه رشته ها را پنبه خواهند کرد.

 11. Tweets that mention سه شنبه های اعتراض « جنبش سبز -- Topsy.com Says:

  […] This post was mentioned on Twitter by Neda Agha-Soltan, delavareirani. delavareirani said: سه شنبه های اعتراض http://wp.me/pANyL-1Nv […]

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: