فرخ نگهدار و مهاجرانی سخت در تلاش حفظ جمهوری اسلامی ، مهاجرانی را میفهمم چرا، ولی فرخ نگهدار؟

از مهاجرانی انتظاری بیش از این نمیرفت که دست آخر خود ش را به خامنه ای بچسباند چون بوی سقوط جمهوری اسلامی سخت بلند شده و افرادی چون اورا ترسانده . اصلاح طلبان در نهایت اگر قرار بر تصمیم گیری باشد جانب جمهوری اسلامی را خواهند گرفت . ولی فرخ نگهدار چرا دست به چنین خیانت ننگینی زده است ؟ این آدمی که زمانی در تلوزیون با سران جمهوری اسلامی مناظره کرده و دیدگاه چپ را مطرح میکرد و نماینده سازمان فداییان خلق بود چرا تا گردن در گنداب دفاع از خامنه ای و جمهوری اسلامی فرورفته است ؟ حیرانم که بعضی انسانها تا به کجا سقوط میکنند . بعضی از دوستانم میگویند تو سخت میگیری :  فرخ از ابتدا جاسوس جمهوری اسلامی درون سازمان فداییان بوده است، یا اینکه بعدها در خارج  به خدمت  جمهوری اسلامی در آمد ه است ! باورش برایم دشوار است .  درک نمیکنم چگونه و با چه منطقی و از چه دیدی میتواند از چنین رژیم خونریزی حمایت کند و از پشت به جنبش قهرمانانه ملت ایران خنجر بزند. تا کنون هرگاه از لزوم مصالحه با خامنه ای سخن میگفت میگفتم کم مایه است و سواد سیاسی درستی ندارد و متوجه نیست چه میگوید و  یک زمانی چریک بوده و خواهان مبارزه مسلحانه و حالاتوبه کرده و مثل خیلی توبه کنندگان از آن طرف بام افتاده و زیاده روی میکند . ولی با مصاحبه اخیرش دارم شک میکنم شاید دوستان من پر بیراه نمیگویند و فرخ روابطی آن چنانی با جمهوری اسلامی دارد . مایه تاسف است که رهبران فعلی این جوانان قهرمانی که در ایران ما با دست خالی و سینه های برهنه جلوی گلوله های مزدوران خامنه ای میروند چنین آدمهایی باشند که آشکارا و بی شرمانه دم از معامله با خامنه ای بزنند . هرچه زودتر سایر گروههای مبارز خارج ایران باید اختلافها را کنار گذاشته و در یک شورای رهبری مشترک و متحد گرد آیند تا جنبش قدرتمند درون ایران یک رهبری مصمم و قاطع بیابد و گرنه با چنین رهبران بی ما یه ای که من میبینم کارمان با کرام الکاتبین است .

«دوراندیش»

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , ,

10 پاسخ to “فرخ نگهدار و مهاجرانی سخت در تلاش حفظ جمهوری اسلامی ، مهاجرانی را میفهمم چرا، ولی فرخ نگهدار؟”

 1. روح سبز Says:

  بازم كه نفهميدي!!!نسنجيده حرف نزن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  جنبش سبز كه با شخص مبارزه نميكنه!!!
  يا خداي ناكرده با هيچ يك از اديان الهي قصد رويارويي نداره!!!
  جنبش سبز با جريان افراطي گري و جهالت(مثل تفكر شما) مبارزه مي كنه!!!
  افراطي گري از هر نوع و مسلك محكومه!!چه مسلمون و چه كمونيست!!!و ….
  اگه ميخواي جنبش سبز رو كمك كني بايد به منشور عمل كني!!
  اين از اصول اوليه نهاد هاي مدني است و مشق اول دموكراسي!
  البته به موقع سران ظلم و استبداد و خونريزي را محاكمه خواهيم كرد!

 2. mehranmakki@gmail.com Says:

  فرخ جان را نمیفهمی چون در لندن زندگی نمیکنی
  ویسکی و جوجه خرج دارد
  آقازاده شرکت دارد
  معاملات به پوند هم خوب الکی که نمیشود باید کاری بکنی یا وری بزنی
  اولش میخواسته بره سیاهکل اما دور است و پولش هم بی ارزش پاسگاهش را هم قبلا رفقا حماسه آفریدند
  متوجه شدی پرتقال فروش چرا رفته بریتانیای کبیر همانجا که مهاجرانی هم مهاجرت فرمودند!!1

 3. روح سبز Says:

  دوستان عزيز همرزم من
  چرا درگير حاشيه ميشويد؟!!
  هدف ما مشخص است و آن ساقط كردن نظام جهل و ديكتاتوري به هر نامي است!
  گول تفرقه افكن ها را نخوريد!
  ما به اميد خدا پيروز ميشويم
  نظام جمهوري اسلامي با اصل ولايت فقيه اش به سقوط نزديك شده و اين اتفاق ها و صحبتها محك خوبي براي تشخيص افكار عمومي بد نبود!!
  همين…………!!!!!!!!!!!!!
  آقا به هدف فكر كنيد و حتي اگر موسوي و كروبي آمدند در تلويزيون يه چيزي گفتند توجه نكنيد!!!

 4. Korosh Says:

  شاید ویسکی‌ و جوجه خرج داشته باشد ولی‌ به نظر من موضوع فرا تر از این حرف هاست.

  به نظر من چپ‌ها عموما و چپ‌های ایرانی‌ خصوصأ مغز خر خورده هستند. چپ‌ها اول و آخر هدفشون اینه که یه سییخی به امپریالیسم بزنند و لو به قیمت اینکه مملکت خودشون نابود بشه. کشور‌های چپ هم که می‌بینید و میبینیم که بهترین دوست احمدی نژاد، صدام، قذافی و امثالهم هستند. ولی‌ چپ‌های ایرانی‌ یک فرق بزرگی‌ با چپ‌های دیگر جاهای دنیا دارند و آن هم درویی و دروغ گو بودنشان است. چرا که همه با اینکه مخالف امپریالیسم و سرمایه داری هستند ولی‌ با این حال همه‌شان مشغول چریدن در اروپا و آمریکا ( یعنی‌ همه کشور‌های سرمایه داری) هستند و هیچکدامشان برای زندگی‌ مثلا به کوبا نرفته اند.

 5. Korosh Says:

  شاید ویسکی‌ و جوجه خرج داشته باشد ولی‌ به نظر من موضوع فرا تر از این حرف هاست.

  به نظر من چپ‌ها عموما و چپ‌های ایرانی‌ خصوصأ مغز خر خورده هستند. چپ‌ها اول و آخر هدفشون اینه که یه سیخی به امپریالیسم بزنند و لو به قیمت اینکه مملکت خودشون نابود بشه. کشور‌های چپ هم که می‌بینید و میبینیم که بهترین دوست احمدی نژاد، صدام، قذافی و امثالهم هستند. ولی‌ چپ‌های ایرانی‌ یک فرق بزرگی‌ با چپ‌های دیگر جاهای دنیا دارند و آن هم دورویی و دروغ گو بودنشان است. چرا که همه با اینکه مخالف امپریالیسم و سرمایه داری هستند ولی‌ با این حال همه‌شان مشغول چریدن در اروپا و آمریکا ( یعنی‌ کشور‌های سرمایه داری) هستند و هیچکدامشان برای زندگی‌ مثلا به کوبا نرفته اند.

 6. A.iarani1979@gmail.com Says:

  من فكر ميكنم فرخ نگهدار اجتناب از تندروي و مردم را گوشت جلوي توپ دادن بعضي روشنفكران خارج از كشور نشين ميكند كه كاري جز شعار دادن ندارند .
  نمي دونم ويسكي و جوجه چه اشكالي داره ؟؟
  فقط مال از ما بهترونه؟
  اون زمانيكه فرخ نگهدار با جزني و …اوين بود و مبارزه مسلحانه رو تبليغ مي كرد ويا قبل از اون تو آلمان با ماينهوف و نايف حواتف پايه سازمانهاي مسلحانه را هر كدام تو كشور خودشان برنامه ريزي مي كردنن ، خيلي از باباهاي جوجه هاي امروزي فرق سيب زميني با ديب دميني رو هم نمي دونستند

 7. hadi Says:

  جناب اقای نگهدار فکر کنم خیلی زود حافظه اش را فرمت کرده وان مسائل خائنا نه ای پیش اورد هنگامیکه در سازمان پیکار بود.وبرای رهایی جان خود دیگران را فدا کرد واز مملکت خارج شد وحالا برایمان طرفردار جامعه مدنی وگفتگو شده.ومن در عجم صدای امریکا وبی بی سی چطور به خود اجازه می دهند این اقا دعوت کرده وتلاوت…. بفرمایند.

 8. A.iarani1979@gmail.com Says:

  هيچ وقت سازما ن پيكار نبوده !!!!
  خواهشن با كمي مطالعه و دانش ابراز عقيده كنيد.
  احتمالا» با تقي شهرام اشتباه گرفتي

 9. اکثریتی بود Says:

  دوستان گرامی، بیشتر شما احتمالا تاریخ نخوانده اید، آقای فرخ نگهدار عضو سازمان فدائیان خلق بود، در خرداد 59 انشعابی در این سازمان رخ داد و گروهی که نام خود را اکثریت گذاشتند با این دیدگاه که چون رژیم جمهوری اسلامی دشمن آمریکا است و آمریکا یک کشور امپریالیستی است باید از آن پشتیبانی کرد، از سازمان جدا شدند ( کمابیش دیدگاه حزب توده ) گروه دیگر که نام اقلیت به روی آنها گذاشته شد با این دیدگاه مخالفت کرده و می گفتند این رژیم هنوز از گرد راه نرسیده ده ها تن از اعضای سازمان های سیاسی را تاکنون کشته است و برنامه های آن وضعیتی را پیش خواهد آورد که بسیار بدتر از زمان شاه خواهد بود و این رژیم ضد خلق است و ضد خلق نمی تواند ضد امپریالیست باشد و ………. پس از اعلام جنگ مسلحانه از سوی سازمان مجاهدین خلق در سی خرداد سال شصت بر علیه رژیم جمهوری اسلامی، رژیم هر کس را که از فدائیان اقلیت دستگیر کرد بیدرنگ اعدام کرد و سپس اکثریتی های خوش خیال که می پنداشتند با هواداری از رژیم جمهوری اسلامی و هر گونه همکاری با این رژیم در امان خواهند ماند اعدام شدند! و باقی مانده اکثریتی ها نیز به سختی از کاری که کرده بودند پشیمان شدند.

 10. ناشناس Says:

  با سلام خدمت دوستان ! از وقتی اخبار و حواشی مربوط به بازتاب سخنان آقای مهاجرانی را می خوانم بدنم بیشتر می لرزد. مگه قرار نبود جنبش سبز یک جنبش متکثر با تمام افکار و عقاید باشد؟ مگه قرار نیست حکومت بعدی بازتاب تمام جامعه باشد و حتی افراد پایبند به جمهوری اسلامی نیز در آن حق انتخاب داشته باشند ؟
  کار ما جوان ترها به جایی رسیده که تجربه سیاسی فرخ نگهدار را که سابقه 7 سال زندان در رژیم شاه دارد به خیانت تعبیر می کنیم ؟
  دوستان ! صدای قهقهه مخالفان جنبش سبز را نمی شنوید ؟
  تهمت زدن های شما مرا به یاد دستگاه تبلیغاتی رژیم می اندازد. واقعا به این نتیجه رسیدم که با تغییر حکومت تنها ، ما رنگ و بوی دمکراسی را نخواهیم دید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: