کشف حجاب در مقابل احمدی نژاد و سیاست دراز مدت وی و معاونش مشایی

با دیدن خبرنگار بدون حجاب تلوزیون دولتی اسپانیا در دفتر احمدی نژاد ، آیا دوستان هنوز در استراتژی سیاسی او و معاونش مشایی تردید دارند ؟ من که دیگر تردیدی ندارم . البته این را سال پیش نیز در مقاله دیگری متذکر شده بودم . احمدی نژاد تلاش دارد  همان نقش رضا شاه را پس از انقلاب مشروطه ایفا کند . البته شرایط تاریخی با آن زمان فرق میکند و افراد و بازیکنان متفاوتند ولی سناریو کمابیش همان است . انقلاب مشروطه سالها طول کشید ، مردم از بی برنامگی و آشفتگی مملکت به جان آمدند و آن گاه که رضا خان قزاق خود را جلو انداخت و پرچمدار مدرنیته شد ، خیلیها حتی در سطوح بالای اداره مملکت ، حتی از خاندان قاجار ، از به حکومت رسیدن وی جانبداری کردند .

آیا متوجه شده اید در یک سال اخیر احمدی نژاد و جناح نظامی پشت سر وی چگونه ماهرانه توانسته اند از مقابل آتش خشم مردم جا خالی دهند به صورتی که اکنون این خامنه ای است که آماج نفرت مردم ا ست و کسی در مورد احمدی نژاد سخنی نمیگوید ؟ آیا توجه کرده اید که احمدی نژاد در دوسال اخیر در برابر همه شلوغیهای اخیر چقدر ساکت بوده است و هرگز سخنی نگفته ؟ بر خلاف خامنه ای و اطرافیانش که خود را ابلهانه جلو انداخته اند و با ملت مستقیما در گیر شده اند ؟

آیا متوجه شده اید که مشایی دائم دم از ایران و پرچم ایران و مکتب ایرانی میزند ؟ کوروش را به روی صحنه می آورند و پرچم را میبوسند و امسال تصمیم دارند جشن نوروز را در تخت جمشید برگزار کنند (نمیدانم خامنه ای چگونه میتواند در مقابل این آدم تا این حد کوتاه بیاید که اجازه چنین » کار خلاف شرع و اسلامی» را بدهد )؟

متوجه استراتژی دراز مدت احمد ی نژاد و مشایی و دارودسته سپاهی پشت سر او شدید؟ خیلی ماهرانه خامنه ای را کشیدند جلو صحنه و آماج همه حملات و نفرت مردم کردند . البته خامنه ای نیز سفیه بود که اجازه داد با او چنین بازیی کنند . خود را کنار کشیدند و یک کلمه در مورد تظاهرات و سرکوبها و زندانها و مخالفان صحبت نمیکنند انگار نه انگار که دولت اصلا نقشی در سرکوبها دارد . برنامه «ایران در مقابل اسلام» را نیز دارند تدارک میبینند. اخیرا نیز اعلام شده است که دوباره دارند هیئتی را به آمریکا میفرستند تا مذاکرات مخفیانه ای با آمریکاییان داشته باشند .

فردا، زمانی که خامنه ای کاملا قدرت و مشروعیت خود را ، حتی در حوزه ،از دست داد ، منتظر باشید که یک روز همین آقایان با کت و شلوار و کراوات و ریش تراشیده بیرون بیایند و اعلام کنند از امروز خانمها آزادند اگر میخواهند حجاب نداشته باشند و روابط دختر و پسر نیز آزاد است و کسی با امور شخصی و داخلی مردم کاری نخواهد داشت و گشتهای بسیج هم از سطح خیابانها برداشته خواهد شد و اقتصاد هم کاملا آزاد و مردم بروند به کسب و کار و پول در آوردن مشغول شوند و ما هم مزاحمشان نخواهیم شد . فکر میکنید چه میشود ؟ مگر اکثریت ملت به جان آمده ما در این لحظه بیش از این میخواهند ؟

نمونه تاریخی میخواهید ، رهبران چین پس از فوت مائو . درعرض چند سال از این رو به آن رو شدند . کسانی که همیشه با لباس فرم مائو و یک کتاب سرخ مائو در دست در صحنه حاضر میشدند و از مائو نیز انقلابیتر بودند، یک شبه کت و شلوار و کراوات آرمانی پوشیدند ، کتابهای سرخ مائو را دور انداختند ، از دخالت در زندگی خصوصی مردم دست کشیدند و دست مردم را برای تجارت و  اقتصاد آزاد باز گذاشتند و به همین دلیل نیز هنوز در راس قدرتند حال آن که اگر میخواستند به سیاست مائو ادامه دهند یقین امروز اثری از حزب کمونیست چین باقی نمانده بود .

احمدی نژاد و بیش از او مشایی ، مغز متفکر این گروه ، این استراتژی درازمدت را اتخاذ کرده اند و اگر شرایط مطابق میلشان پیش رود خواهند توانست یک حکومت نظامی شبه رضاشاهی مدرن در ایران برپادارند .

«دوراندیش»

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

7 پاسخ to “کشف حجاب در مقابل احمدی نژاد و سیاست دراز مدت وی و معاونش مشایی”

 1. چگونه خامنه ای و احمدی نژاد به ریش پیامبر و امامان خود می رینند؟ نوروز این زیبا ترین جشن دنیا یادگار نیاکان ماست و مردم این روز را بمناسبت بر Says:

  چگونه خامنه ای و احمدی نژاد به ریش پیامبر و امامان خود می رینند؟

  نوروز این زیبا ترین جشن دنیا یادگار نیاکان ماست و مردم این روز را بمناسبت بر تخت نشستن جمشید شاه پس از آبادانی ایران ورفاه ایرانیان جشن میگرفته اند.
  فردوسی بزرگ: جمشید شاه……
  به فر کیانی یکی تخت ساخت
  چه مایه بدو گوهر اندر نشاخت
  که چون خواستی دیو برداشتی
  ز هامون به گردون برافراشتی
  چو خورشید تابان میان هوا
  نشسته برو شاه فرمانروا
  جهان انجمن شد بر آن تخت او
  شگفتی فرومانده از بخت او
  به جمشید بر گوهر افشاندند
  مران روز را روز نو خواندند
  سر سال نو هرمز فرودین
  برآسوده از رنج روی زمین
  بزرگان به شادی بیاراستند
  می و جام و رامشگران خواستند
  چنین جشن فرخ ازان روزگار
  به ما ماند ازان خسروان یادگار

  ما ایرانیان به کسی اجازه نمی دهیم که ازاعتقادات و رسوم ایرانیان اصیل سوء استفاده نماید و باید برای همیشه این خطوط و مرز ها مشخص باشد.
  اگر کسی مسلمان یا کمونیست است و اعتقادی به ایران و ایرانی ندارد٬ حق ندارد نوروز و چهارشنبه سوری و سیزده بدر را جشن بگیرد
  اگر خامنه ای و احمدی نژاد بخواهند ریاکارانه بمناسبت نوروز پیام بدهند مثل این است که یک کمونیست روز عید قربان را جشن بگیرد٬ یا یک مسلمان روز تولد مارکس را جشن بگیرد.
  گذشت زمان وقرنهاهیچ دلیلی بر فراموش کردن اصل فلسفه نوروز نمیشود. کما اینکه از اسلام ۱۴۰۰ سال و از کمونیسم حدود صد سال گذشته است.
  واگر خامنه ای یا احمدی نژاد و یا کمونیستها بخواهند ریاکارانه پیام نوروزی بدهند باید بدانند و در لحظه تحویل سال بیا د آورند که در همان لحظه دارند به رو وروح پیامبر و امامان خود و مارکس و لنین می رینند.
  نوشته های مرتضی مطهری در مخالفت با نوروزو چهارشنبه سوری و سیزده بدر و فردوسی کواه این مدعاست.
  ویکی‌پدیا- مرتضی مطهری معتقد بود که بزرگداشت آیین چهارشنبه سوری از آن «احمق‌ها» و آیین نوروز «ضد اسلام» است و در مطبوعات و سخنرانی‌ها به این مطلب اشاره کرده‌است.[۷]
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%B6%DB%8C_%D9%85%D8%B7%D9%87%D8%B1%DB%8C#.D8.B1.D8.B3.D9.88.D9.85_.D9.85.D9.84.DB.8C_.D8.A7.DB.8C.D8.B1.D8.A7.D9.86.DB.8C

 2. آزادی خواه Says:

  منظور شما از «دست مردم رو برای تجارت و اقتصاد آزاد میذارند » چیه؟ بهتر نیست که بگید دست سپاه رو برای تجارت و بالا کشیدن دارایی مملکت باز میذارند؟ به جای مثال آوردن رضا شاه، بهتره از قذافی به عنوان نمونه آینده زیر نظر سپاه و احمدی استفاده کنید!

 3. آزادی خواه Says:

  مگه همین الانش دست سپاه تنها دستی‌ نیست که بر جان و مال ایران از هرجهت چنگ انداخته؟ یعنی‌ منظور شما اینه که اگه احمدی بیاد خامنه‌ای رو ور بندازه، تمام مردم میتونند با آزادی تجارت کنند و سپاه دست از مونوپولی و یکه تازی بر میداره؟ زکی جانم، زکی! ملا بخورد یا سپاه، فرقی‌ نمیکنه، مردم باز هم از گشنگی می‌میرند

 4. روح سبز Says:

  واقعا نكته بجا و درستي رو مطرح كردي!
  واقعيت اينست كه احمدي نژاد از خود قدرتي نداشته و هرچه دارد از سپاه و آغا دارد!
  احمدي نژاد و دارودسته اش بازيگر سياست هستند و همان بهتر كه با اين شلوغي ها موضع گيري نكردند و من از اين بابت خوشحالم كه مردم به حاشيه نرفتند و به ريشه ديكتاتوري زدند و اشتباه دوران خاتمي را تكرار نكردند!!
  بله دوست من در زمان بررسي پرونده قتل هاي زنجيره اي خاتمي با زبان بي زباني و در آن شرايط اختناق اشاره به مركز ديكتاتوري كرد ولي عوام الناس را همين امثال طائب با لطايف الحيل به جان خاتمي انداختند و از احساسات مردم سوء استفاده كردند!
  تا احساساتي عمل ميكنيم همين كه هست!
  تا وقتي عقل مردم در چشمشان باشد من به حركات عوام فريبانه احمدي نژاد درود ميفرستم!!
  در جواب دوست خيلي ايرانيم :
  نوروز از دیدگاه اسلام و تشیع [ویرایش]
  نوشتار اصلی: نوروز در تشیع

  در اسلام و به ویژهٔ آیین تشیع به نوروز به عنوان روزی خجسته نگاه شده است و بر گرامی داشتن آن تأکید شده است. از دیدگاه شیعه، نوروز روز ظهور امام زمان است. در حدیثی از امام صادق آمده است:

  «روز نوروز همان روزی است که خداوند در آن از بندگانش پیمان گرفت که او را پرستش کنند و هیچ چیزى را شریک او ندانند و این که به پیامبران و اولیایش ایمان بیاورند و آن نخستین روزی است که خورشید در آن طلوع کرده، و بادهاى باردار کننده در آن وزیده است و گلها و شکوفه‌هاى زمین آفریده شده است. و آن روزیست که کشتى نوح(ع) به کوه جودى قرار گرفت. و آن روزى است که در آن قومى که از ترس مرگ از خانه‌هاى خود بیرون آمدند و آنها هزارها نفر بودند پس خداوند آنها را بمیراند و سپس آنها را در این روز زنده کرد. و آن روزیست که جبرئیل بر پیامبر (ص) فرود آمد. و آن همان روزیست که ابراهیم(ع) بتهاى قوم خود را شکست. و آن همان روزیست که پیغمبر خدا، امیرالمومنین على(ع) را بر دوش خود سوار کرد تا بتهاى قریش را از بالاى خانه خدا به پائین انداخت و آنها را خرد کرد…»
  اينم لينكش:http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2
  بعد اينكه عزيزان من مطهري كه پيامبر اسلام نبود!
  ولي من خودم از ورود خرافه و رسوم غلط در اين روزهاي زيبا نقدهايي دارم كه جاي بحث آن نيست ولي كاش اقشار با سواد ما كمي بيشتر در مورد ريشه هاي اين جشن ها ميكردند و ميگفتند كه اين آيين هاي كهن براي چه بوده و فلسفه زردشت از ترويج اين آيين ها چه بود؟
  دوستان من همه اديان دچار انحراف شده اند و اين به دليل خودكامگي هاي عده بسيار كم و جهل عده بسيار زيادي از مردم اتفاق افتاده است!
  همه اديان يكتاپرستي ريشه در زيبايي دارند و زرتشت هم يكتاپرست بوده و به همان خدايي اعتقاد داشته كه محمد داشته!
  به هر حال اميدوارم روزي سياهي ابرهاي جهل از آسمان افكار ما كنار برود و نور خورشيد آگاهي حقيقت را بر ما آشكار كند و در آن روز ديگر بين انسانها اختلاف نخواهد افتاد!
  پيشاپيش عيد نوروز را به همه ايرانيان عزيز(با هرديني) تبريك عرض ميكنم و آرزوي موفقيت و پيروزي را براي همه حق طلبان جهان دارم.

 5. امیر Says:

  «در اسلام و به ویژهٔ آیین تشیع به نوروز به عنوان روزی خجسته نگاه شده است و بر گرامی داشتن آن تأکید شده است. از دیدگاه شیعه، نوروز روز ظهور امام زمان است. در حدیثی از امام صادق آمده است»
  تو را بخدایتان سوگند میدهم که اینقدر سفسطه نکنید. از کی و از چه زمانی آیین شیعه به مراسم نوروز ارزش قایل است؟ تاریخ, فرهنگ, نگرش به حال و آینده و …. همه انها با آیین شیعه در اختلاف است.
  لطفا از ماله کشی دست بر دارید. خمینی یک بار در سخنرانی گفت: اگر ما برویم, اسلام هم میرود.
  باید قبول کرد, که سیستم مذهبی در ایران به بن بست کامل رسیده و این همان رنسانس تاریخی است که در اروپا سپری شده است.

 6. ghazanfar Says:

  سپاه داره از تجربیات کی جی بی در شوروی سابق کپی بر میداره. پس از سقوط شوروی سابق، سازمان اطلاعاتی امنیتی مخوف شوروی تمام قدرت را در دست گرفت و نوعی حکومت استبدادی به نوع دیگری حکومت مافیایی استبدادی دیگر تبدیل شد، نتیجه آنکه هنوز اقتصاد مردم روسیه ضعیف است، تمام پول نفت روسیه را سران کی جی بی سابق به جیب میزنند، هر کسی بضدشان حرف بزنه فرداش ناپدید میشه و تمام امور حکومتی هم دست کی جی بی سابق است. پوتین خودش از جاسوسان کی جی بی بود.
  تنها راه رسیدن به یک دمکراسی واقعی یک انقلاب مردمی، سرنگونی کامل جمهوری اسلامی، مصادرهء تمامی اموال سپاه و خصوصی سازی آن با فروش سهام به مردم و تجزیه کامل سپاه، یعنی نظامی سپاه به ارتش بپیوندد و اصلا در سیاست دخالت نکند، انتظامی به پلیس اینده و اقتصادی آن در بازار بورس به حراج گزاشته شود. غیر از این مافیا پشت مافیا جان و مال مردم را در دست خواهد گرفت

 7. tanznameh Says:

  نکاتی قابل تامل ولی احمدی منفورتر از اونیه که این پروژه به دست اون کلید بخوره

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: