رای شورای امنیت سازمان ملل برای دفاع از مردم لیبی در برابر قذافی یک پیروزی برای آزادیخواهان در سراسر جهان است

این پیروزی را به تمام آزادیخواهان جهان تبریک میگویم . درعین حال تسلیت به همه دیکتاتورها از جمله آقای خامنه ای و  اعوان و انصار که بفهمند اگر پارا از گلیم خود خیلی درازتر کنند صبر جهانیان را نیز حدی است . گذشت آن دوران که دیکتاتورها هرچه میخواستند میکردند . جهان روز به روز کوچکتر میشود و مردم تحصیلکرده تر و ارتباطات قویتر . این دیگر آن دوران نیست که در جنگ داخلی اسپانیا در دهه 1930 جهانیان نشستند و دست روی دست گذاشتند تا نیروهای فاشیست فرانکو به کمک هیتلر و موسولینی آزادیخواهان اسپانیا را قتل عام کردند و شکست دادند . این دیگر حتی جهان 1990 نیست که نشست و ناظر قتل عام هشتصد هزار نفر در رواندا شد یا سالها جنگ داخلی یوگسلاوی را نظاره کرد تا سرانجام جنبید و کاری کرد . این جهانی جدید است ، جهانی که برای اولین بار در تاریخ دیکتاتورها را به دادگاه بین المللی میکشد و به خاطر جنایاتشان محاکمه میکند یا مثل عمر البشیر آنها را ممنوع الخروج از مملکتشان میکند .

تصمیم چند ساعت پیش  شورای امنیت سازمان ملل نشان از سرعت یافتن تصمیمات سیاسی در جهان دارد . در تاریخ سازمان ملل سابقه نداشته است که دولتها به این سرعت در برابر یک دیکتاتور دست به عمل بزنند تا او نتواند ملت خود را قتل عام کند . من خود را در شادی ملت لیبی سهیم میدانم و  به سهم خود این پیروزی بزرگ را به آنان تبریک میگویم . باید اذعان کرد ، با وجود همه کاستیها ، حال که سازمان ملل نشان داده است میتواند به این سرعت عکس العمل نشان دهد از سازمان ملل نیز باید تشکر کرد . آه، ضمنا ، یادم رفت دوباره به آقای خامنه ای و سایر دیکتاتورهای جهان به این مناسبت تسلیت عرض کنم .

«دوراندیش»

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , ,

2 پاسخ to “رای شورای امنیت سازمان ملل برای دفاع از مردم لیبی در برابر قذافی یک پیروزی برای آزادیخواهان در سراسر جهان است”

  1. Julian Says:

    Amrica chonin khast va shod Amrica delash baraye mardoom nasookhteh ast oo nafte Libi ra mi khahad .

  2. ناشناس Says:

    خوب داداش نفت ما رو هم امریکا ببره عوضش تکنولوژی صنعت رفاه و امنیت بده بهتره که صرف تروریست پروری جنگ و نفرت بشه. یک سوال امریکا 40 سال تو لیبی حضور نداشته، قذافی عوضش 40 سال رهبر بوده و نفتش رو خودش فروخته کسی هم نبرده و چپاول نکرده حالا لیبی چی داره جز یک مردم بدبخت عقب افتاده. یک سوال دیگه کره جنوبی چی داشت که امریکا کمکش کنه ولی در همین 30 سال گذشته چرا کره جنوبی اینقدر پیشرفت کرده و سوال آخر در مورد ایران همش میگیم انقلاب اسلامی ایران دستاورد داشته. فارغ از همه این نگاه های بدبینانه به امریکا یا به خودمان بیایید بی رودرواستی به این سوال جواب دهیم که چه دستاوردی داشته ایم:
    در حوزه سیاست خارجی، داخلی، اقتصاد، تجارت، صنعت تکنولوژی و …. شما را بخدا نگویید مستقل هستیم، دارنده فلان تکنولوژی نظامی هستیم و قص علیهذا… که همه اینها اولا یک کاریکاتوری (اصطلاحی که آقای خامنه ای برای تقلیدی بودن بکار گرفت) از تکنولوژی نظامی است و در ثانی مثل این است که یک انسان متولد شود با یک انگشت یک متری که به تناسب با بقیه اعضا بسیار ناپسند است. این که امریکا می آید و نفت ما را میخورد شعاری است که سالها برای دشمن تراشی در مغز ما فرو کرده اند. همین الان هم با نداشتن تکنولوژی لازم برای استخراج نفت و گاز در کشور خودمان، به همان اندازه که امریکا ممکن بود بخورد اعراب از ذخایر ما استفاده میکنند و ما نمیتوانیم. شما را به خدا قدری منطقی فکر کنید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: