چرا ایران ساکت است و دنیای عرب یکی بعد از دیگری دیکتاتورها را سرنگون میسازد؟

ما ایرانیها بیش از یکصد سال پیش اولین انقلاب مدرن خاورمیانه را در ایران آغاز کردیم ، خیلی قبل از آن که اعراب از خواب هزار ساله خود بیدار شوند . در صد سال اخیر نیز بارها ، در جنبش ملی کردن نفت و در انقلاب 57 نشان دادیم که در شهامت انقلابی از هیچ ملت دیگری کم نداریم . حیران مانده ام که ما را اکنون چه شده ، که اعراب یکی پس از دیگری دیکتاتورهای مزدور خود را سرنگون میسازند و ما ساکتیم و دست روی دست گذاشته ایم .

آیا برای سال جدید هیچ برنامه ای داریم ؟ آنها هر روز در خیابان هستند ، منتظر هیچ بهانه و فراخوانی نیستند . خیلی ساده ، خیابان را ترک نمیکنند و به خانه ها باز نمیگردند .  اینقدر میمانند تا دیکتاتور سرنگون شود . ما یک تظاهرات میکنیم سپس به خانه ها باز میگردیم و به دیکتاتور فرصت میدهیم تا تجدید قوا کند ، برنامه ریزی کند و با نیروی بیشتر به خیابان بیاید . چرا ما هر روز در خیابانها نیستیم ؟ دیکتاتور را باید فرسود ، و این کار فقط با تظاهرات هر روزه ممکن است و بس . باید تظاهرات کرد و اعتصاب و تحصن . ولی ما ساکت نشسته ایم . با این رهبران و با این برنامه ریزی اگر زودتر از صد سال دیگر به آزادی برسیم هنر کرده ایم .

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

25 پاسخ to “چرا ایران ساکت است و دنیای عرب یکی بعد از دیگری دیکتاتورها را سرنگون میسازد؟”

 1. sobh Says:

  پیش بینی هایی از حوادث سال های آینده ایران و جهان

  http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=103&catid=52

 2. ایرانی Says:

  دوست عزیز، راست میگوئید.اما بنظر من برخی دلایل میتواند چنین باشد : مردم ما از انقلاب کردن بخاطر تجربه 1357 ترسیده اند، بسیاری از ما از اعتراض، دستگیری ،کتک خوردن، شکنجه شدن میترسند، بسیاری منتظرند بقیه انقلاب کنند تا آنها هم بدون از دست دادن چیزی در پیروزی و آزادی سهیم باشند، بسیاری به طمع بدست آوردن چیزهایی نامربوط مانند قبولی در کنکور، استخدام، یارانه…. یا از ترس از دست دادن شغل و موقعیت و مقام سکوت میکنند، تعدادی از کل جریان نا آگاه هستند، تعدادی آلترنیتیو مناسب برای جایگزینی میخواهند ، تعدادی از این شوربازار برای بجیب زدن ثروت استفاده میکنند و نمیخواهند آنرا از دست بدهند، تعدادی پیرو فلسفه دنیا رو آب ببره …..هستند، تعدادی خواهان دموکراسی از نوع «هرچی من میگم یعنی دموکراسی» هستند، تعدادی میدانند چه نمیخواهند ولی نمیدانند چه میخواهند، در ضمن بین رهبران کنونی جنبش درباره سرنگونی یا حفظ نظام، با عموم مردم که بنظر میاید طرفدار سرنگونی و براندازی هستند تفاهم شفاف وجود ندارد. با این اوصاف عجیب نیست که ما ماهی یکبار هم اعتراض نمیکنیم ولی دیگر ملتها هرروز در کوچه و خیابان هستند.

 3. Shabrang e Behzad Says:

  چند وقتی است که به این موضوع فکر کرده ام، به نظر من مردم عرب در مصر و تونس و لیبی و… چیزی برای از دست دادن ندارند، اما در ایران بسیارند که دلبستگی های روزمره شان را نمیخواهند از دست بدهند. بسیارند که به زندگی در این شرایط عادت کرده اند و اما ناراضی اند، بسیارند که هنوز در خوابند، بسیارند که به فیلم اخراجی های 3 میروند، بسیارند که تا سن 30 سالگی در خانه پدریشان وابسطه به خوانواده زندگی میکنند. مادران و پدران مان خسته اند و ترسیده از اعدام عزیزانشان. ما هنوز ظرفیتمان پر نشده است و لبریز نشده ایم. بهترین کار آگاهی دادن است تا این مردم خواب بیدار شوند. ما در توهم فرهنگ باستانیمان نمیتوانیم ننگ بی فرهنگیمان را بپزیریم تا از این خواب بیدار شویم. ما میترسیم، اما شجاع آنانی اند که میروند در خیابان و یا مینویسند و آگاه میکنند.

  همچنین رژیم ایران بسیار هوشمند است و میداند چگونه عامه مردم را خواب نگه دارد.

  اما به نظر من این رژیم خود ریشه خود را میزند و ما باید آماده و آگاه و هوشیار منتظر ضربه زدن باشیم.

 4. ناشناس Says:

  چگونه جنبش سبز را فرا گير سازيم ؟
  بدون هيچحاشيه و مقدمه به اطلاع مي رسانم اشتباه بزرگ جنبش سبز و ليدر هاي آن در اين است که بيش از حد بر قشر روشن فکر جامعه حساب مي کند .
  قشر روشن فکر جامعه و تحصيل کردگان ،‌نخبگان و افرادي از اين دست غالباً با اين جنبش بطور مستقيم يا غير مستقيم همراهند .
  بهتر است جنبش در جهت جذب توده هاي مردم ،‌کارگران و کارمندانن عادي و قشر متوسط جامعه برنامه داشته باشد.
  اما چگونه ؟
  راه کار مرا که ببينيد ممکن است ته دلتان بخنديد و يا مرا احمق فرض کنيد ولي قسم مي خورم اگر اين کار را عملي کنيد . در عرض 6 ماه کل کشور را همراه خود خواهيد ساهت.

  از خريد کالا ها و خدمات غير ضروري حتي المقدور خودداري کنيد .
  براي امسال از خريد کالا و خدمات غيرضروري و تجملي جداً خودداري کنيد.
  آن گاه که افرادي که مستقيم و غير مستقيم در زنجيره اين کالا و خدمات به قشر ناراضي جامعه پيوستند حرف مرا درک مي کنيد .
  به مثالي که مي زنم توجه کنيد چند ماه قبل گوجه فرنگي به قيمت 2000 تومان رسيده بود. من ابتدا قصد خريد داشتم ولي بعد گفتم حالا مثلا من چند روز گوجه نخورم چه اتفاقي مي افتد . با خود فکر کردم اگر مردم اين گوجه 2000 توماني را نخرند آيا اين کالا باز هم مي تواند شاهد اين قيمت باشد. چون که ديگر تقاضايي وجود نخواهد داشت.

  خودتان بررسي کنيد از اين کالا ها دور برتان زيادند نيازي به نام بردن من نيست.
  از کالا هاي لوکس و تزئيني تا لباس و پوشاک و( چه خارجي و چه ايراني )…. و پرايد و پژو …. ا
  بااين کار بسياري از افراد و بخصوص کسبه و بازاريان کارخانه ها و… به صف معترضين مي پيوندند .
  اين کار نوعي مقاومت مدني فلج ساختن اقتصاد ويران رژيم است.
  فراموش نکنيد بسياري از اين کالا و خدمات همه محصول بنياد ها و کارگاه هاي وابسته به رژيم فاسد نيز مي باشند .
  اگر از خيس شدن بترسيد کسي نيست تا راه را برايتان باز کند.

  خواهش مي کنم در مورد اين موضوع مطلب داغ درست کنيد و اطلاع رساني فراخوان عمومي دهيد.

  يه مرد پيدا نشد تو بالاترين اينو تبليغ کنه- والله روشنه نظر من اينه که در عموم مردم نارضايتي ايجاد کنيد وقتي ارائه دهندگان کالاها و خدمات دچار رکورد شدند نارضايتي ايجاد ميشه و اين مساله باعث مي شه گروه بيشتري از کارگران کارفرماها و بازاري ها به صف ناراضيان بپيوندند

 5. کاوه آهنگر Says:

  این شورش ها نشان دهنده این نیست که آنها جلوتر از ما هستند. بلکه تازه به جایی رسیده اند که ما سی سال پیش رسیدیم. اگر آنها توانستند به یک دموکراسی همه گیر برسند آنوقت می توان قضاوت کرد که به یک موفقیت بزرگ رسیده اند که این ممکن است 10 سال یا بیشتر طول بکشد. و مشخص است که الان برای بررسی خیلی زود است. تجربه انقلاب ایران نیز برای آنها وجود دارد که برای ما این مسئله وجود نداشت. آنچه که حرکت ما را عقب انداخته اما عمیقتر می کند تجربه خشونت های گذشته و تلاش برای دوری از خشونت است. این به این معنی است که شما به جای اینکه با یک حمله سیستم حکومتی را عوض کنید، مردم را متقاعد کنید که سیستم بایستی عوض شود و این تعویض حکومت با تعویض فرهنگ و رفتار بایستی صورت بپذیرد چرا که در غیر اینصورت و عدم تحمل مخالف سیستم آتی نیز دیکتاتوری خواهد بود.
  در ضمن به دوستی که پیش بینی های آینده را لینک داده اینکه اگر طبق احادیث هم بررسی کنیم این حکومت طاغوت است و عوض خواهد شد:

  http://thethirdline.blogspot.com/2011/02/blog-post_1446.html

 6. Shabrang e Behzad Says:

  دوست عزیز من با نظر شما کاملا موافقم، اما سوال اینه که چه طور میشه مردم رو به چنین نافرمانی مدنی متقاعد کرد؟

  • ناشناس Says:

   شما اگه مي تونيد پيشنهاد فوق را در بالاترين به بحث بزاريد ميشه
   بخدا ميشه کمي همت از من و شما و صبر مي خواد
   مي تونيم برنامه به برنامه جلو بريم
   پله پله

 7. کامبیز Says:

  با کیف وکاغذ به جنگ حکومت اسلامی برویم. (کاغذ نویسی)
  هم میهنان گرامی

  پیشنهاد میشود برای زنده ماندن جنبش هر وقت که میخواهید در سطح شهر ظاهر شوید یک کیف مدارک با خود بر دارید به نشانه قطعی مخالفت با جمهوری اسلامی. در اینده هم میتوانیم با هماهنگی قبلی در یک زمان معین قلم وکاغذ را از کیف ها در بیاوریم و رای *نه* خود به جمهوری اسلامی را روی ان نوشته و در سطح شهر بر روی زمین انداخته و بدین ترتیب رفراندوم در باره جمهوری اسلامی را انجام دهیم. با فیلمبرداری از این عملیات میتوانیم پژواک بزرگی از این اکسیون در سطح جهانی به دست اوریم.
  قبل از هر چیز روش های دیگری که تا به حال برای مبارزه مدنی پیشنهاد شده اند مانند: اسکناس نویسی، شعار نویسی، تظاهرات پراکنده، کم کاری وغیره. همه این روش ها یک مانع بزرگ در شرایط سیاسی کنونی ایران دارند. همه کمابیش خارج از روال عادی روزمره هستند وبرای اجرای انها باید کمابیش ریسک هایی کرد.
  در روش «نهضت کیف» شما در حالی که زندگی روزمره خود را میگذرانید، یک مبارزه بسیار اشکار و نمادین و در معرض انظار شهروندان کشور و مردم جهان را دارید انجام میدهید.
  قبل از هر چیز اگر مردم بگویند که حال وحوصله یک کیف با خود برداشتن را ندارند و یا روش های بهتری وجود دارد ، ما خوشحال میشویم که ما را هم از انها اگاه کنند. اما اگر میترسند که عواقب امنیتی ویا محرومیت های شغلی برایشان بوجود اورد باید گفت که انصافا این روش از همه روشهای دیگر کم خطر تر است. البته ممکن است که برخی هم بگویند این کار یک کمی مسخره به نظر میاید ویا ریختن کاغذ در خیابان کار درستی نیست. پاسخ در اینجا اینست که ما با داشتن اینچنین دولت مسخره ای از هیچ اکسیونی نباید خجل باشیم ودر ضمن قدیم ها حتی از هلیکوپتر هم اعلامیه کاغذی پرت میکردند و این کاغذ جمع شدن در سطح خیابان چیز زیاد ناجوری نیست . دولت دزد هم مجبور میشود رفتگران بیشتری استخدام کند. ( در نتیجه دولت بابد پول بیشتری حداقل در این زمینه خرج کند). حداقل صنف کاغذ فروش و کیف فروش باید از این اکسیون جانبداری کنند.
  مزیت های این نهضت: 1ـ میتواند بدون لطمه زدن به زندگی روزمره اجرا شود. 2ـ مردم از اجرای ان خسته نخواهند شد زیرا زحمت بسیار کوچکی است. 3ـ قابلیت اجرای میلیونی را دارد. 4ـ اثری شبیه رفراندوم دارد. چه اینکه اثر اماری ای که از جهت جهش ناگهانی کیف به دستها مشهود میشود.(مثلا قبل از شروع اکسون 10% و پس از شروع 90%). چه اینکه با برداشتن یا برنداشتن کیف در روزهای معین (که البته مثلا رئیس شورای ملی انتخابی در خارج در اینده چگونگی ان را اعلام میکند) مردم حداقل میتوانند رای بله یا نه خود را در مورد موضوعات مختلف، با این روش نشان دهند. 5ـ میتواند نقش شعار و رای را هم به عهده بگیرد. بدین جهت که امکان این را هم فراهم میکند که مردم نامحسوس کاغذی را در کیف با خود بردارند و با یک عملیات هماهنگ شده رای خود را وشعار خود را سر یک ساعت معین روی کاغذ نوشته و در خیابان رها کنند. تصور کنید که این چه اثر شگرفی روی خود مردم خواهد گذاشت زمانیکه یکباره میلیون ها برگ کاغذ مثلا با رای «نه» به جمهوری اسلامی، در کف خیابان پخش شده اند و مردم با موبیل های خود از ان فیلمبرداری کرده اند واین فیلم ها در سطح جهانی هم پخش شود. جالب اینست که امکان تکرار اینچنین اکسیونی برای همیشه وجود دارد.
  در اینجا باید توجه داشت که ممکن است اصلا تظاهرات و فعالیت های سیاسی که جان وامنیت عده ای از شهروندان را هم به خطر میاندازند، اضافی و نا لازم شوند. به جای شرکت کردن پر خطر عده ای از مردم در چنان مبارزاتی، با کاهش خطر همه شهروندان در مبارزاتی بیخطر و متداوم شرکت میکنند. تظاهرات کلاسیک در اصل مال کشور های دمکرات است که در ان عده ای با امدن به خیابان خواسته خود را اشکارتر میکنند. اینجور تظاهرات در کشورهای دیکتاتوری فقط باعث کشتار و گروگان گیری از مردم توسط این دولت ها میشود.وضع ما در اینجا فرق های بزرگی دارد. اول اینکه جمعیت مخالفان رژیم بالای 95% است. دوم اینکه رژیم میداند جلوگیری نکردن از تظاهرات باعث شکل گیری عملیاتی برای سرنگون کردن رژیم از سوی مردم میشود. در اینجا ما باید سعی کنیم از دو موضوع هوشمندانه استفاده کنیم. اول اینکه تعداد ما اکثریت تمام جامعه است و دوم اینکه تمام جهان کمابیش به اتفاقات ایران نظر دارد. ما باید فقط سعی کنیم که به دنیا دائما نشان دهیم این رژیم گروگانگیر مردم ایران است و بس. چنانچه این رژیم حمایت نامستقیم اکثر کشور های جهان را که به خاطر بیوطنی وفروختن مفت منافع ایران ایجاد شده است از دست بدهد، مطمئنا نمیتواند مدت زیادی دیگر دوام یابد.
  البته این دولت هیولای حیله گر هم مینشیند فکر می کند چگونه میتواند جلوی اینکار را بگیرد. جلوی اعتصابات را با ترساندن از اخراج وغیره میگیرد. جلوی تظا هرات را با سرکوب خیابانی و زندانی کردن وشکنجه و اعدام و کهریزکی کردن میگیرد. اما در اینجا دیگر همچنین امکاناتی را به ندرت پیدا میکند. اقداماتی که احتمالا میتواند انجام دهد1ـ اعلام کند که برداشتن کیف با خود ممنوع است. 2ـ گشت بسیج و پلیس را به ایجاد مزاحمت ویا دستگیری دارندگان کیف و یا جریمه کردن مردم کیف به دست موظف کند. 3ـ اگر این کارهایش به جایی نرسید مثلا اعلام کنند که مردم به نشانه حمایت از دولت کیف با خود برداشته اند. 4. حیله های دیگر…… در اینجا مشاهده میشود که هر کدام از این حیله های دولت مانند تف سر بالا میباشند و یا نمیتوانند کاربردی داشته باشند ویا به راحتی به وسیله خود مردم یا بهتر از ان به وسیله هدایت منتخبان انها درخارج از کشور با اعلام اکسیون های کیفی هوشمندانه دیگر، میتوانند خنثی شوند. خلاصه اینکه اگر مردم همه از وجود چنین امکانی اگاهی پیدا کنند ارزش شروع کردن را به هر حال دارد.

 8. ناشناس Says:

  بچه بازی رو بزارید کنار
  این بهترین نظره اقتصاد مملکت رو اینجوری فلج کنید متاسفانه نمس دونم چرا تو بالاترین لینک نمیشه – دوباره بخونید بدون هزینه قشرهای مختلف جامعه را بدنبال خود بکشید. کارگر – بازاری – کارفرما و….

  چگونه جنبش سبز را فرا گير سازيم ؟
  بدون هيچحاشيه و مقدمه به اطلاع مي رسانم اشتباه بزرگ جنبش سبز و ليدر هاي آن در اين است که بيش از حد بر قشر روشن فکر جامعه حساب مي کند .
  قشر روشن فکر جامعه و تحصيل کردگان ،‌نخبگان و افرادي از اين دست غالباً با اين جنبش بطور مستقيم يا غير مستقيم همراهند .
  بهتر است جنبش در جهت جذب توده هاي مردم ،‌کارگران و کارمندانن عادي و قشر متوسط جامعه برنامه داشته باشد.
  اما چگونه ؟
  راه کار مرا که ببينيد ممکن است ته دلتان بخنديد و يا مرا احمق فرض کنيد ولي قسم مي خورم اگر اين کار را عملي کنيد . در عرض 6 ماه کل کشور را همراه خود خواهيد ساهت.

  از خريد کالا ها و خدمات غير ضروري حتي المقدور خودداري کنيد .
  براي امسال از خريد کالا و خدمات غيرضروري و تجملي جداً خودداري کنيد.
  آن گاه که افرادي که مستقيم و غير مستقيم در زنجيره اين کالا و خدمات به قشر ناراضي جامعه پيوستند حرف مرا درک مي کنيد .
  به مثالي که مي زنم توجه کنيد چند ماه قبل گوجه فرنگي به قيمت 2000 تومان رسيده بود. من ابتدا قصد خريد داشتم ولي بعد گفتم حالا مثلا من چند روز گوجه نخورم چه اتفاقي مي افتد . با خود فکر کردم اگر مردم اين گوجه 2000 توماني را نخرند آيا اين کالا باز هم مي تواند شاهد اين قيمت باشد. چون که ديگر تقاضايي وجود نخواهد داشت.

  خودتان بررسي کنيد از اين کالا ها دور برتان زيادند نيازي به نام بردن من نيست.
  از کالا هاي لوکس و تزئيني تا لباس و پوشاک و( چه خارجي و چه ايراني )…. و پرايد و پژو …. ا
  بااين کار بسياري از افراد و بخصوص کسبه و بازاريان کارخانه ها و… به صف معترضين مي پيوندند .
  اين کار نوعي مقاومت مدني فلج ساختن اقتصاد ويران رژيم است.
  فراموش نکنيد بسياري از اين کالا و خدمات همه محصول بنياد ها و کارگاه هاي وابسته به رژيم فاسد نيز مي باشند .
  اگر از خيس شدن بترسيد کسي نيست تا راه را برايتان باز کند.

  خواهش مي کنم در مورد اين موضوع مطلب داغ درست کنيد و اطلاع رساني فراخوان عمومي دهيد.

  يه مرد پيدا نشد تو بالاترين اينو تبليغ کنه- والله روشنه نظر من اينه که در عموم مردم نارضايتي ايجاد کنيد وقتي ارائه دهندگان کالاها و خدمات دچار رکورد شدند نارضايتي ايجاد ميشه و اين مساله باعث مي شه گروه بيشتري از کارگران کارفرماها و بازاري ها به صف ناراضيان بپيوندند

 9. ناشناس Says:

  واقعا از خرید مواد و کالا ها و خدمات غیر ضروری خودداری کنید .

  واقعا این فرمول جواب میده

 10. ناشناس Says:

  از خرید بنجول های چینی بخصوص که توسط عمال مین رژیموارد میشوند خودداری شود

 11. ناشناس Says:

  از استفاده از تلفن همراه و خدمات مخابراتی که پولش تو جیب سپاه میره را به حداقل میزان لازم برسونید-

 12. ناشناس Says:

  خرید اتومبیل های سایپا و ایرن خودرو در امسال را تحریم کنید

 13. ناشناس Says:

  از خرید میوه های وارداتی در سال جاری جدا خودداری کنید باور کنید بیشتر وارد کننده های میوه از مسئولین درجه 1 هستند
  باور کنید میزان مصرف گرایی ما بیش از حد می باشد و خارج از عرف و استاندارد

 14. ناشناس Says:

  حتی القدور کالاهای غیر ضروری و لوکس و تجملاتی را تحریم کنید این که دیگه آسونه

 15. ناشناس Says:

  با ابتکارات بالا اقشار زیادی را ناراضی کرده و حجم بیکاری و رکود اقتصادی را افزایش خواهیم داد. برای آزادی باید هزینه داد – این هم نوعی هزینه است آنوقت جنبش در کنار خود اقشار و صنف های بیشتری را همراه خواهد دید به همبن ساگی

 16. ناشناس Says:

  مگر یادتون رفت با همین کار تبلیغات صداو سیما را نصف کردید . نوکیا را وادار به عقب نشینی کردید
  پس این تجربه را بار دیگر امتحان کنید

 17. ناشناس Says:

  خواهشا تو بالاترین لینک کند

 18. ناشناس Says:

  ارز تعویض وسایل و لوازم منزل امسال اجتناب کنید. بخصوص وسایلی که نیازی به تعویض و خرید نیست

 19. ahmad Says:

  فکر کنم باید فعالیت بیشتری کنیم و نترسیم. با مردم مختلف توی کوچه و خیابون بیشتر صحبت کنیم و همه رو قانع کنیم که این حکومت باید بره…

 20. آخوندها این خفاشان شب روزهای سیزده بدر کجا گم و گور می شوند؟؟؟؟ آخوندها دشمن خوشی و شادی مردم هستند و روزهای سیزده بدر که موقع شادی و رقص و پا Says:

  آخوندها این خفاشان شب روزهای سیزده بدر کجا گم و گور می شوند؟؟؟؟
  آخوندها دشمن خوشی و شادی مردم هستند و روزهای سیزده بدر که موقع شادی و رقص و پایکوبی مردم است در غارهای سیاه خود مخفی می شوند و سعی می کنند هیچ صدایی در نیاورند.

 21. ناشناس Says:

  من نمي دانم اعضاي بالاترين کجان بابا يکي پيشنهاد بالا رو لينک کنه

 22. abadani Says:

  بی غیرتی، بی همتی، بزدلی و نفهمی والسلام

 23. abadani Says:

  دهن جناب صبح را هم گائیدم

 24. حسین Says:

  چون ایرانیان نمیخواهند حکومت را از اسلامیون گرفته و به اسلامیون تحویل دهند شرط برخاست مجدد اتحاد با سکولاریسم هست و بس

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: