دعوای خامنه ای و ا.ن . و امید بی پایه ما

باز خامنه ای فرمانی داد و احمدی از آن سر پیچید . قبلا به این دعوا توجه ای نمیکردیم چون جنبش سبز گرم بود و امیدوار و پرتوان . اما اکنون حیرانم که در بسیاری سایتها میبینم دوستان به دعوای این دو دیکتاتور چشم امید بسته اند که شاید احمدی نژاد از شر خامنه ای خلاص شود و قس علیهذا . متاسفم که امید دوستان نشان میدهد که جنبش سبز لا اقل اکنون در یک حضیض موقت به سر میبرد و  این باعث شده که چشم بر توان مردم خود ببندیم و به دعوای بالا دستیها امید ببندیم . و  این در حالی است که بیخ گوشمان در جهان عرب دیکتاتورها یکی بعد از دیگری سرنگون میشوند .

 متاسفانه در خیزش سبز از حیث رهبری خیلی کم آوردیم . چشم امیدمان به اصلاح طلبان بود و آنها را برای بار هزارم آزمودیم و دیدیم که از این گروه آبی گرم نمیشود و از این هیزم آتشی بر نمیخیزد . اصلاح طلبان همیشه در پی راهی ناممکن بوده اند . آنها میخواهند درون حیطه جمهوری اسلامی امکان فعالیت داشته باشند و این غیر ممکن است . خاتمی این را آزمود و نتوانست . موسوی و کروبی نیز با امید به عصر طلایی امام خمینی و بازگشت به دوران طلایی وی د رپی آزمودن مجدد این امکان بودند و نتوانستند . آنها تا لحظه آخر منتظر «اجازه وزارت کشور» برای تظاهرات ماندند ، اجازه ای که هرگز صادر نشد و در آخرین لحظاتی که طناب میرفت که بر گردنشان سفت شود درخواست تظاهرات 25 بهمن را کردند ولی دیگر دیر شده بود و شورای رهبری جانشین آنان در خار ج از کشور نیز پس از چند بار تکان خوردن مرد و دیگر حرکتی نکرد . از این بیشتر از اصلاح طلبان امید داشتن بی پایه است . آنها همانند که هستند و هر گز خواهان سرنگونی این بساط نیستند .

 به هرحال ، تاسف من آن است که دوستان اکنون به داستان دورودرازی چون سرنگونی خامنه ای توسط احمدی نژاد دل بسته اند . میخواهم بدانم چه فرقی بین این دو هست ؟ آیا یکی از دیگری بهتر است؟

«پیروزی نزدیک است «

«دوراندیش»

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

یک پاسخ to “دعوای خامنه ای و ا.ن . و امید بی پایه ما”

 1. روح سبز Says:

  سلام و درود به همرزمان سبز
  خوشحالم كه دوباره شروع كردي!
  قديمي ها ميگفتن كه عدو شود سبب خير
  خب خبري كه الان خوندم اين بود كه شجوني گفته كه احمدي نژاد عاقبت بني صدر رو پيدا ميكنه!
  براي من خوشحال كننده نيست نه به خاطر اينكه از بني صدر خوشم مياد يا از احمدي نژاد! بلكه به خاطر اينكه در حال ما هيچ تفاوتي نداره!
  اينا اگه احمدي نژاد رو بيرون بندازند بازم يه غلام حلقه به گوش ديگه ميارن كه ادامه دهنده راه اين جريان مرتجع و مخرب باشه!!
  دوستان من چرا دنبال اشخاص هستيد؟!!
  مشكل ما يك جريان فكري مرتجع و خشكه مقدس هست كه تنها راه مبارزه با اون اينه كه افكار خودمون رو سامان دهي كنيم و متحد شويم!
  الان نبايد از اصلاح طلب و خاتمي و موسوي و … انتقاد كنيم !!!
  اين فقط فرا فكنيه!!
  نميتونيم از همه انتظار داشته باشيم كه مثل ما فكر كنند پس دنبال نقاط مشترك و تفاهم خودمون بگرديم و اگر واقعا به حق خودمون ايمان داريم و خودمون رو بر حق ميبينيم بهتره اين جريان رو بهتر بشناسيم و در راه احقاق حقمون مبارزه و تلاش و صبر و استقامت داشته باشيم.
  موفق و پيروز باشيد
  صبر صبر صبر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: