تفاوت بین مردم سوریه و ایران

چه تفاوتی است بین مردم سوریه و ایران ؟ در عرض سه ماه اخیر دولت سوریه به روش بسیار خشن و وحشیانه ای با تظاهرات مردم سوریه روبرو شده است . با مردم خود همچون یک قوم بیگانه رفتار کرده ، شهرها را در محاصره گرفته ، در هر تظاهرات با رگبار مسلسل و گلوله به مردم حمله کرده و هر بار در هر تظاهرات دهها کشته داده اند، با تانک و تو پ با مردم روبرو شده ، شکنجه های وحشتناک بر مردم وارد آورده و حتی کودکان را نیز شکنجه کرده است . بیش از هزار سوری در سه ماه اخیر کشته شده اند ولی هنوز از شور و اشتیاق مردم سوریه کم نشده و با همان نشاط و قدرت روزهای اول به خیابان می آیند . نمیترسند ، در خانه نمی نشییند ، بی تفاوت نیستند ، وقتشان را پای تلوزیون ماهواره تلف نمیکنند . با جرئت تمام با دست خالی جلوی ارتش خونریز و  غدار بشار اسد میروند و مبارزه میکنند .

اما مردم ایران ؟ کشته دادیم ولی نه بیش از هزار نفر در سه ماه . با تانک و توپ و مسلسل به ما حمله نشد . ملیونها نفر در خیابان بودیم و مورد هجوم بسیجیهای چماق به دست (نه تانک و توپ ) قرار گرفتیم ، و رفتیم توی خانه هایمان نشستیم و  عین خیالمان نیست که هاله سحابی را در مراسم تشییع جنازه پدرش میکشندو پنج هزارنفر در زندانها ی جمهوری اسلامی میپوسند .

روشن کنید این تفاوت را ؟ آنوقت آیا ما ایرانیها حق داریم اعراب را مسخره کنیم ؟

Advertisements

5 پاسخ to “تفاوت بین مردم سوریه و ایران”

 1. habib Says:

  اگر روزی خدای ناکرده سایه رهبر از ایران کنار رود ، والله قسم ایران طالبان زیاد دارد که به ناموس احدی رحم نکنند….

  http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=93:1389-10-08-06-19-44&catid=45:nazar-bozorgan

  • seppo Says:

   این لینک که این حرومزاده دیوس داه تو کامنتا میذاره رو مبادا کلیک کنین، یک نرم افزار جاسوسی غیرویروسی و غیر قابل رهگیری روی کامپیوترتون نصب میکنه.

   • روح سبز Says:

    سپوي عزيز زود قضاوت نكن!
    اين لينك يه آخوند درباريه كه فقط داره براي يه لقمه نون پاچه خواري ميكنه (-:

 2. روح سبز Says:

  دمت گرم خوب اومدي!
  اصولا بنده با هرگونه حركت كه با تحريك احساسات فاشيستي بخواد آغاز بشه مخالفم!
  جنبش سبز بدنبال آزادي همراه با كرامت انسان هاست.
  جنبش سبز به وجود همه انسانها احترام ميگذارد و خواستار برابري همه انسانها با هر نژادي و مذهبي است.
  بازهم جهت يادآوري و نه قصد جسارت ، اين سخن كهن ايراني و بلكه الهي را يادآور ميشود كه پندار نيك ، گفتار نيك و كردار نيك ، رمز پيروزي ماست.
  موفق و پيروز و سبز باشيد.

 3. ر Says:

  تو این مملکت قشر دانشجو پیرو خط خاتمی و اصلاح طلبان شده اند و این تنها دلیلش هست. قبول کنیم یا نکنیم قشر دانشجو در مبارزات و اعتراضات تعیین کننده هستند و تا زمانی که خاتمی برایشان سیدخندان است.. وضع همین است……!

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: