هاله سحابی ، سوریه ، لیبی ، یمن ، ایران

هاله سحابی را هم کشتند و آه از نهاد این ملت بر نیامد . آن وقت در سوریه دولت بشار اسد  هر روز  دهها نفر از مردم خود را روز روشن در خیابانها قتل عام میکند ولی مردم نمیترسند و به خانه ها نمیروند و به مبارزه قهرمانانه خود ادامه میدهند ، تظاهرات روز مره شده و واقعا شجاعت و شهامت این ملت همه را حیران کرده است ، ملتی که با دست خالی جلوی گلوله های مسلسل میروند و به مبارزه خود ادامه میدهند. در لیبی ملت آن کشور بدون اسلحه کافی به مبارزه جلاد تریپولی رفته اند و به زودی قذافی را سرنگون خواهند ساخت . در یمن ماهها در کوچه و خیابان ماندند و  کشته ها دادند تا سرانجام دیکتاتور فرار کرد.

چه بلایی سر ملت ما آورده اند که به این روز افتاده است ؟ آیا مشکل از رهبران جنبش است که هر شش ماه یکبار اعلام تظاهرات سکوت میکنند و بعد از مردم میخواهند به خانه هایشان بروند چون ممکن است خون از دماغ کسی جاری شود ؟ آیا گناه از رهبران اپوزیسیون خارج کشور است که سی و دو سال است توی سرو کله یکدیگر میکوبند و به جای مبارزه با جمهوری اسلامی یکدیگر را هدف گرفته اند و هنوز نتوانسته اند یک جنبش متحد و یک شورای رهبری در تبعید درست کنند ؟ چرا ایران به چنین روزی افتاده است ، ایرانی که زمانی انقلاب مشروطه اش اولین انقلاب مدرن خاورمیانه بود ، اولین کشوری بود که در خاورمیانه نفت خود را ملی کرد و در سال 57 قویترین ارتش خاورمیانه را با دست خالی شکست داد و شاه را مجبور به فرار کرد؟ با این اوصاف و با بلایی که سرملت ما آمده  میترسم روزی برسد که همه دنیا آزاد شوند به غیر از ما و ایران آخرین دیکتاتوری بازمانده در جهان شود .

Advertisements

4 پاسخ to “هاله سحابی ، سوریه ، لیبی ، یمن ، ایران”

 1. آزادی خواه Says:

  گناه از هیچ کس نیست، بجز خود این مردم. اولا که اینقدر دنبال ماتحت کسی‌ راه افتادن برای مردم ما مهم هست، که از دزد و جانی سابق، سوپر من میسازیم و علم می‌کنیم به جای قهرمان جدید، که نتیجه‌اش هم همین میشه که می‌بینید. ۳۱ سال تمام، موسوی ارادتش به جمهوری اسلامی بود و مردم در روزگار اون دهنشون بیشتر از امروز سرویس میشد، وقتی‌ دوش با بخشی از حکومت به هم خورد، مردم احمق مارو علم کرد، که چون حافظه‌ تاریخیمون معادل صفره هربار گول می‌خوریم. اما دوباره و دوباره این مردک ثابت کرد که واقع خدمتگزار کیست. اما ما مردم ایران …. خداییش، در شلوغ‌ترین تظاهرات تو ایران، از ۸۰ میلیون جمعیت، صد چند نفر … حالا بگیم چند هزار نفر اومدن تو خیابونها؟ مردم ما، یا راضیزن، یا ترسو، یا بی‌ اراده، یا به خودشون اعتماد ندارن، یا با یه جعبه روغن و برنج طرف عوض میکنند و میشن عمامه پرست.‌ای تف به حماقت و پستی ذات. عرب رهبر نمیخواد، خودش می‌دونه چی‌ میخواد و راه میفته که به دستش بیاره. ایرانی ………..!

  • روح سبز Says:

   جو گرفته شما رو!!
   شما چشم نداري؟
   نمي بيني موسوي و رهنورد و كروبي و همسرش در حصر هستند ولي شما ككت نمي گزه!
   تو اگه خيلي غيرت داشتي از اين عزيزان كه تمام زندگي خود را براي اين حركت گذاشته اند دفاع مي كردي!
   در ضمن مگه شما چه گذشته درخشاني داري كه گذشته ديگران را به محكمه خودت ميبري؟!
   نكنه شما مصداق مكر الهي هستي كه مستر طائب ميگفت!!

 2. آزادی خواه Says:

  گزارش یک وکیل متخصص حقوق بشر گفت که موسوی در کشتار و اعدامهای سال 67 دست داشته است …. باید بسیار ابله باشیم که باور کنیم این مردک تو اونهمه جنایت در روز روشن دست نداشته! متأسفانه مردم ما یا احمق اند یا بسیار فراموشکار در کشتار سربرنیتکا، که دیکتاتور سربیه آقای میلسویچ الان در دادگاه هاگ داره براش محاکمه میشه، ۸۰۰۰ کشته شدند. در پاکسازی‌های وحشتناک دوران موسوی در دهه شصت، بیش از ۱۰ هزار نفر یا تیر باران شدند، یا دسته جمعی‌ به دار آویخته شدند. اگه یادت نیست، بد نیست از تاریخ کشور خودش آدم خبر داشته باشه. این مردک موسوی خوب بلده خودشو به موش مرده گی‌‌ بزنه، اون وقتی‌ که نخست وزیر بود، از کلاس ۳۰ نفری فلسفه مادرم تو دانشگاه، ۵ تا دختر ۱۸-۱۹ ساله رو هرکدوم برای ۱۶ سال به زندان انداختن، به دلیل پیدا کردن کتاب‌های کمونیستی!!!!! در تفتیش خانه هایشان. مادرم به همین دلیل از ترس استعفا داد و هرگز تدریس نکرد. شما که اینقدر حاتم بخشی می‌کنید، جواب بیگناه‌های رو که این مردک قاتل کشت، و جواب خانواده‌هایشان رو هم از کیسه خرکی حاتم بده. در گزارش مفصل یونایتد نیشن، اسم موسوی و جرأیمش با موشکافی معین شده اند. حالا میخوای از یک آدمکش مظلوم ناما که دا دولت دوش بهم خرده و مردم خر رو جلو انداخته پیغمبر بساز، همونطور که مردم احمق از خمینی بی‌سواد قاتل پیغمبر ساختند و چشم و گوششون رو بستند. http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/iran/7811996/Mir-Hossein-Mousavi-involved-in-massacre-says-report.html «Mr Mousavi is one of several prominent Iranian politicians who are accused of implementing the order. According to a detailed report published by Geoffrey Robertson QC, who specialises in human rights law, the prisoners were executed for refusing to recant their political and religious beliefs.
  «They were hung from cranes, four at a time, or in groups of six from ropes hanging from the stage of the prison assembly hall,» the report states. «Their bodies were doused with disinfectant, packed in refrigerated trucks, and buried by night in mass graves.»
  Mr Robertson compares the mass executions in Iran with the 1995 Srebrenica massacre during the Bosnian civil war, in which an estimated 8,000 people died.»

 3. آزادی خواه Says:


  وقتی یک حکومت دست به کشتار میزند، همۀ افراد دست اندرکار در آن حکومت بالقوه متهم هستند. اتهام کلیِ همۀ آنها حضور در یک حکومت قاتل است. این آنها هستند که باید توضیح دهند و ثابت کنند در چه حد در جنایات رخ داده دخیل بوده اند. نفس شرکت در حکومت جمهوری اسلامی جرم است. ضرورت تاکید روی این مهم زمانی احساس میشود که متهمین ادعای رهبری مردم را دارند

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: