تحریم کنیم یا نه ؟ اندر حکایت تحریم انتخابات در جمهوری اسلامی !

هربار دوستان گفتند تحریم کنیم اتفاقی افتاد که روسیاهی به تحریم کنندگان ماند . انتخابات خاتمی را تحریم کردند و خاتمی به ریاست جمهوری رسید و تغییراتی داد که دیگر هرگز جمهوری اسلامی به دوران قبل از او بازنگشت که نگشت هرچه هم خامنه ای تلاش کرد . گفتند انتخابات ریاست جمهوری را تحریم میکنیم که دیدیم این انتخابات و شرکت مردم در آن منجر به جنبش سبز شد که بزرگترین جنبش مردمی ضد حکومت در سی ساله اخیر بوده است .

 حالا هم دوستان باز راه افتاده اند که تحریم میکنیم . آنان که صحبت از تحریم میکنند هنوز نیاموخته اند که  مبارزه سیاسی با یک حکومت توتالیتر مثل جمهوری اسلامی فقط یک راه ندارد . هزار تاکتیک مختلف برای استراتژی سرنگونی این حکومت باید به کار رود که یکی از آنها هم استفاده از هر موقعیت انتخاباتی است که این رژیم فراهم می آورد . میدانیم که انتخابات آزاد نیست ، میدانیم که همه کاندیداهای مناسب را حذف میکنند ولی با همانهایی هم که میمانند میتوان یک نهضت سبز به راه انداخت همانطور که دیدیم . اما دوستان هنوز تجربه نگرفته اند و باز نواهای تحریم بلند شده است . همانطور که گفتم مبارزه هزار راه دارد ویکی از شیوه های مبارزه هم شرکت در انتخابات مجلس و حمایت از کاندیداهایی است که کمتر ارتجاعی هستند . ممکن است اینبار نتیجه ای ندهد ولی آیا کسی میتوانست پیش بینی کند انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 منجر به جنبش سبزمی شود ؟ شاید اینبار هم نتیجه ای دیگر به دست آید . به هر حال هر اقدامی از خانه نشستن و در به روی خود بستن بهتر است .

«پیروزی نزدیک است»

«دوراندیش»

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , ,

4 پاسخ to “تحریم کنیم یا نه ؟ اندر حکایت تحریم انتخابات در جمهوری اسلامی !”

 1. میرحسین موسوی در گفت وگو با روزنامه قلم سبز- یکشنبه ۲۱ آذر۱۳۸۹ Says:

  میرحسین موسوی در گفت وگو با روزنامه قلم سبز- یکشنبه ۲۱ آذر۱۳۸۹

  ………. آقایان و عزیزانی که مردم را دعوت می کنید تا در انتخابات شرکت کنند بدانید ما دیگر وسیله بزک کردن این حکومت دیکتاتوری نمی شویم. ما وسیله ای نمی شویم تا با زوم کردن دوربین هایتان بر روی صف های رای دادن و پخش آن در کل دنیا حکومت سرتا پا غرق در فسادتان را با “بزک مردم سالاری“ به دنیا نشان دهید………..

  http://www.kaleme.com/1389/09/21/klm-40609/

 2. محمد Says:

  نباید شرکت کنیم من که اگه امام زمان هم بیاد شرکت نمی کنم جون اینها باز اونی رو که دوست دارند از صندوق در میارن.

 3. چرا رأی دهم؟ Says:

  چرا رأی دهم؟

  رأی تو را نمی خواهند تا بدانند چه می خواهی، رأیت را می خواهند تا لگدمالش کنند. بودنت را برای نابودیت می خواهند که اگر نباشی چیزی برای نابود کردن نخواهند داشت. مرده به کارشان نمی آید، باید زنده باشی تا از جان دادنت لذت ببرند. صدای خس خس نفسهایت هنگامی که پایشان را بر گلویت می فشارند از هر چیزی برایشان شیرینتر است و اشک های مادران سوگوار آنان را به اوج می برد و هنگامی که جان فرزندان دلاور این سرزمین را می ستانند به خود می گویند: ” ببین ما چه نیرومندیم”. ضحاک خون می خواهد، بوی خون تازه مستش می کند، اگر نزدیکت ایستاده نه برای این است که دوستت دارد که بوی خون به مشامش رسیده است.

  http://shenakht.wordpress.com/2011/07/06/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%87%D9%85%D8%9F/#respond

 4. خاتمی: حتما در انتخابات شرکت نمی‌کنیم Says:

  خاتمی: حتما در انتخابات شرکت نمی‌کنیم

  http://leisuremind11.wordpress.com/2011/07/11/%D8%AE%D8%A7%D8%AA%D9%85%DB%8C-%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: