موضع دولت اسرائیل در برابر انقلاب سوریه حمایت از بشار اسد است

اگر دقت کرده باشید در ماههای اخیر که ملت قهرمان سوریه با دست خالی در برابر آدمکشان مسلح به تانک و توپ بشار انقلاب کرده اند دولت اسرائیل خفقان مرگ گرفته و یک کلمه در مورد حمایت از مردم سوریه حرف نزده . این همان دولتی است که خوراک روزمره اش حمله های سیاسی به دولتها و ملتهای عربی است و روزی نیست که سیاستمدارانش بر علیه اعراب و دولتهای عربی حرفی نزنند .

 اسرائیل تا کنون افتخارش در برابر دولتهای غربی این بود که ما تنها کشور دموکرات منطقه هستیم و اگر شما اسرائیل را از دست بدهید تمام منطقه در در آتش دیکتاتوری عرب خواهد سوخت و جریان نفت از خاورمیانه خواهد خشکید. شما ما را احتیاج دارید که همچون سرباز شما در منطقه عمل کنیم و این دیکتاتورهای خونریز را هر ازگاهی ادب کنیم  . اما حالا که انقلابهای دموکراتیک مصر و تونس خلاف این را ثابت کرده است سران دولت اسرائیل خفقان گرفته اند . آیا شنیده اید اینها حتی یکبار از قیامهای ملتهای عرب بر علیه دیکتاتورها حمایت کرده باشند . خیر! دلیل هم خیلی روشن است .

 اسرائیل نمیخواهد کشورهای منطقه به دموکراسی دست یابند. دیکتاتورهای خونریزی مثل مبارک و بشار دوستان واقعی اسرائیل به شمار میروند چون این کشور را با وجود همه سرکوبهایی که درحق فلسطینیها میکند با رفتار خود روسفید میکنند . اسرائیل عاشق این دیکتاتورهاست . با مترسک کردن آنها برای مردم خودش ملت اسرائیل را به صورت یک ملت مسلح و ضد عرب نگاه میدارد و در عین حال  با انگشت اتهام به سمت آنان گرفتن از دولتهای غربی باج دموکراسی میگیرد .

 اگر اسرائیل واقعا نیت خیری داشت الان باید اولین کشوری می بود که به حمایت از قیام مردم سوریه بر میخاست و سروصدایی بر پا میکرد . ولی خیر، اگر از سنگ صدا در آمد از رهبران اسرائیل و لابی قدرتمند آمریکایی آن هم صدا در آمد . پر بیجا نیست بگوییم که حتی امکان دارد اسرائیل به صورتهای گوناگون و مخفی سعی میکند که قیام مردم سوریه فروکش کند. شاید حتی مستقیما مانند جمهوری اسلامی به آدمکشان بشار کمک هم میکند . به هر حال این دو دولت افراطی منطقه ، جمهوری اسلامی و اسرائیل ، هر دو در دوام حکومت جنایتکار بشار اسد منافع مشترکی دارند .

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

5 پاسخ to “موضع دولت اسرائیل در برابر انقلاب سوریه حمایت از بشار اسد است”

 1. mohammad Says:

  daghighan in yek rabeteye 2 tarafast…

 2. حسین Says:

  امام :
  بعد از من كسي خواهد آمد كه پرچم را به دست حضرت مهدي خواهد داد…

  http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=60:1389-06-01-14-26-04&catid=42:agha-va-mahdi

 3. کهکشان Says:

  فکر نمی کنید که یک علت سکوت اسرائیل میتونه این باشه که در صورت حمایتش از این نوع شورشهای مردم، حمل بر اسرائیلی بودن شورش و دست داشتن اسرائیل در انجام تظاهرات باشه که در نتیجه به حکومتهای دیکتاتور منطقه اجازهء سرکوب بیشتر مردم رو میده؟

 4. ناشناس Says:

  hamvatane aziz man az dolate israel tarafdary nemikonam valy bemogheaash khahim did tanha keshvary ke az azady melate iran poshtibany khahad kard haman dolat va melate israel hastand,man be shakhse khodam aval azadye zendaniane siasy va azadye iran va irany barayam arjaiat darad va na melate suryee agar eshtebah nakonam hamin arabha boodand ke 1400 sale pish mikhastand iran va parsi va zabane parsi ra be arab va arabi tabdil konand baadha sabet khahad shod ke yeki az behtarin doostane melate iran haman melate israel va yahudiane jahan hastand

 5. «محکوم شدید چون از حق دفاع کردید» Says:

  «محکوم شدید چون از حق دفاع کردید»

  برای همکارم آقای محمد‌علی دادخواه، نوشته: محمد مصطفایی / وکیل دادگستری

  جناب استاد محمدعلی دادخواه، شنیدن خبر محکومیت شما که الگو و اسوه بسیاری از وکلای دادگستری بخصوص وکلای جوان و کارآموزان وکالت بوده و هستید بسیار دهشتناک و تاسف برانگیز بود. آقای دادخواه، حقیر از جمله وکلایی هستم که از نزدیک با فعالیت‌های شما آشنا بوده‌ام. شما را استاد خود دانسته و به وجودتان همیشه و در همه حال افتخار می‌نموده‌ام و تا زنده‌ام افتخار خواهم کرد. شما چنان با لسان ادبی و حقوقی در محاکم دادگستری دفاع می‌نمودید که هر زمان در محاکماتتان شرکت می‌کردم و دفاعیات شما را می‌شنیدم، مو بر اندامم سیخ می‌گشت. سخنرانی‌های شما پربار و پر معنا بوده‌اند. شما صرفاً، وکیل دادگستری نبوده‌اید، شما یکی از بهترین‌ها در زمینه ادبیات و میراث فرهنگی بوده‌اید.

  جناب آقای دادخواه، هرگز فراموش نمی‌کنم که در دادگاهی که باهم در پرونده‌ای داشتیم قاضی صلواتی، همانی که شما را ناجوانمردانه محکوم کرد چندین بار سخنانتان را در دفاع از موکلتان قطع کرد تا شما ابیات ادبی را بر زبان جاری نکنید، از حافظ و سعدی و فردوسی نگویید، سخنان عدالت‌منشانه شعرای پارسی را به زبان جاری نکنید.‌ قاضی صلواتی به ادبیات شما و به هنرتان و به انسانیتتان غبطه می‌خورد و اشعارتان را تیری بر قلب سنگی و دور از انسانیت خود می‌دانست. اما شما گوش به فرمان این قاضی گستاخ نداده و همچنان با ادبیات شیوایی که داشتید آرامش را بر او تنگ می‌کردید.

  شما وکیلی ممتاز، مبرز و دانشمند هستید و هیچ وکیلی بر هنر دفاع شما تردیدی نمی‌کند و شما محکوم شده‌اید به این خاطر که انسانید، دانشمندید، مدافع حقوق مظلومین هستید، مدافع دانش‌جویانید، مدافع حق و عدالتید و مدافع بسیاری از بازداشت‌شدگان پس از انتخابات هستید. شما محکوم به اقدام علیه امنیت و تبلیغ علیه این نظام پست نشده‌اید چرا که این نظام نیازی به تبلیغ علیه خود ندارد! حاکمان این نظام چنان پست و فرومایه هستند که نیازی به تبلیغ علیه آنها نیست و همه این را به خوبی می‌دانند. از کودک و بزرگ و از زن و مرد همه می‌دانند که بسیاری از حاکمان این حکومت حیوان صفت هستند. آقای دادخواه عزیز من از شما آموختم که عدالت بالاترین ارزش‌هاست و این جمله را ملکه ذهنم نموده‌ام و هرگز از یاد نخواهم برد. این جمله را همه شاگردان شما به خوبی می‌دانند.

  آقای دادخواه، قاضی صلواتی هیچ‌بویی از انسانیت شما، هنرتان، دفاعیاتتان و هزاران خصلت و خویی که داشته‌اید نبرده بودند والا نه تنها شما را محکوم نمی‌کردند بلکه تمام بازجویان و یا مامورانی که شما را به ناحق شکنجه کرده‌اند و بر آزادی شما در دفاع تعرض کرده‌اند به پای میز محاکمه می‌کشاندند. هرگز فراموش نمی‌کنم که شما قسمتی از دارائیتان را وقف شادی کردید، وقت پیوند جوانانی کردید که برای ازدواج و برگزاری جشن شادیشان هیچ مالی نداشته و امکانات ازدواج را برای آنها مهیا می‌کردید. آقای دادخواه عزیز، باورم نمی‌شود که اینگونه محکوم شده‌اید، نمی‌توانم حتی تصورش را کنم که انسان‌های حیوان صفتی چون صلواتی شما را صرفاً به خاطر دفاع از حقوق نیازمندان محکوم کرده‌اند و امیدوارم همکارانم در داخل ایران و بخصوص در هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری به خود آیند، دست از قدرت طلبی بر دارند و نگذارند این حکم به منصه ظهور در آید.

  در این زمان که این نوشته را مرقوم می‌کنم شدیدا متاثرم و به این فکر می‌کنم که آیا انسانی یافت می‌شود که شلاق به دست گیرد و بر اندام پاک شما بزند؟ به خدا قسم قاضی صلواتی حیوانی بیش نیست و کسانی که این پرونده را برای شما ساخته‌اند نیز حیوانانی هستند که هیچ اصل و نسبی ندارند. باز هزار رحمت به حیوان که لااقل به هم نوعش آسیبی نمی‌رساند و برایش ارزش قائل است. چه بگویم که حال قدرت در دست عده‌ای خون آشام قرار دارد، عده‌ای که نه از انسانیت بویی می‌برند و نه قائل به انسانیت هستند، این عده باید بدانند که خود روزی نه چندان دور می‌بایست پاسخگوی ظلم و ستمی باشند که نسبت به شهروندان ایرانی بخصوص روشنفکران و خادمین حقیقی این مرز‌ نموده‌اند. قاضی صلواتی‌ها باید بدانند که جانی علیه بشریت هستند و به زودی به جرم خیانت و جنایت به بشریت محاکمه خواهند شد.

  آقای دادخواه، می‌دانم که شما همچون ستوده و سیف‌زاده و ده‌ها وکیل دیگر که آزادیشان را برای دفاع از عدالت به خطر انداخته‌اند استوار خواهید ماند و همکارانی در ایران دارم که راه شما را ادامه خواهند داد.
  آقای دادخواه، من به خوبی از شکنجه‌هایی که بر شما در دوران بازداشتتان رفت آگاهم، می‌دانم که بازجویان چه بلاهایی بر سرتان آوردند و شما خم به ابرو نیاوردید. می‌دانم که آنها از چه شیوه‌های ناجوانمردانه‌ای برای اخذ اقرار از شما استفاده می‌کردند و شما لب به سخن نیاوردید و سکوت اختیار کردید و می‌دانم که چطور روز و شب در سلول انفرادی بدترین سختی‌ها را تحمل کردید و به خوبی می‌دانم چه بر شما گذشت. آقای دادخواه، نامتان برازندیتان است. شما به جرم دادخواهی محکوم شده‌اید، به جرم عدالت‌طلبی به جرم وکالت، به جرم دفاع از بی‌گناهان محکوم شده‌اید و من از محکومیت شما متاسفم. شرم بر این حکومت باد که جای انسان‌هایی بزرگوار همچون شما را زندان می‌داند. شرم بر همه آنان باد.
  دوازده تیرماه سال 1390

  http://radiokoocheh.com/article/114541

  *************************************************
  یادآوری می شود که آقای محمدعلی دادخواه به ده سال محرومیت از تدریس در دانشگاه ها، ده سال ممنوعیت از حرفه وکالت، هشت سال زندان به جرم برهم زدن نظم، یک سال زندان برای تبلیغ علیه نظام، پنج ضربه شلاق و نهصدهزار تومان جزای نقدی محکوم شده است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: