تفاوت نخبگان حکومت قذافی و اصلاح طلبان جمهوری اسلامی

چه فرقی است بین اصلاح طلبان ما و رهبران انقلاب لیبی ؟ یا مصر یا تونس ؟ یک تفاوت اساسی که شاید کمتر کسی بدان توجه کرده باشد به خصوص با انقلاب لیبی در آن است که رهبران انقلاب لیبی هم همچون اصلاح طلبان ما از درون دولت قذافی ظاهر شدند ولی همه در خصوص سرنگونی تام وتمام حکومت او اشتراک نظر داشتند . از همان ابتدا هدف انقلاب را برای مردم روشن کردند که «قذافی باید برود و حکومت او سرنگون شود » . به همین سبب هم مردم بدانان پیوستند و رهبری آنان را پذیرفتند . اما اصلاح طلبان ما هنوز سی سال پس از انقلاب خواستار ادامه جمهوری اسلامی هستند و فقط میخواهند تغییراتی اندک در آن بدهند . آنها ساختار شکن نیستند . یا مانند موسوی میخواهند به عصر طلایی امام خمینی برگردند یا مانند خاتمی با خامنه ای و اصل ولایت فقیه مشکلی ندارند و فقط میخواهند تغییراتی کوچک برای دوام و بقای این حکومت ایجاد کنند .

 بسیاری میگویند اصولا نمیتوان با کسانی که از درون یک حکومت سر بر آورده اند برای سرنگونی آن حکومت همکاری کرد . خیر ، انقلاب لیبی خلاف این را ثابت کرد . مشکل از این نیست که نخبگان یک حکومت هرگز نمیتوانند آن را ساقط کنند ، مشکل در آن است که اصلا ح طلبان ما  بارها و بارها ثابت کرده اند آنها از قماش آن نخبگان نیستند و نمیتوان بدانان امید بست .

«پیروزی نزدیک است »

دوراندیش

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , ,

یک پاسخ to “تفاوت نخبگان حکومت قذافی و اصلاح طلبان جمهوری اسلامی”

  1. حامد Says:

    مشکل بررگ ما چیزی است کمتر ملتی در د نیا دارند و آن مشکل اینست که همه ی ما همه چیز مید انیم وبدون هیچ مسئو لیتی در برابر در برابر گفته های خودهرچه به فکرو ذهنمان برسد برزبان وبر قلم جاری وساری میکنیم اظهار نظرهای غیر مسئولانه افراد غیر متخصص بزرگترین مشکل مردم ایران است نیروی وافعی محرک انقلاب نمیتوانند تصمیم بگیرند زیرا اظهار نظرهای متضاد ومتنا قض تمرکز اندیشه رابهم میزند وبرای آنهم چاره ای نیست شاید انسانهای شرافتمند که خود بد انند کم مید انند یا نمید انند از اظهار نطر کیلوئی خود داری کنند تانیروی محرکه ی انقلاب تصمیم بگیرد وبساط جهل و خرافه همراه با ولایت فقیه به رباله دانی فرو افکند

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: