اعلام روز سه شنبه ۲۲ شهریور به عنوان روز بزرگ اعتراض به وضعیت دریاچه ارومیه

از فیسبوک 25 بهمن ، باشد که همچون مصر و سایر کشورهای عربی انقلاب آزادیخواهانه ایران را با یاری گرفتن از تکنولوژی جدید بر پا داریم :

گروه ۲۵ بهمن:  بنا به وظیفه و پس از مشورت با فعالان سیاسی آذربایجان و تهران روز سه شنبه ۲۲ شهریور را روز دفاع از محیط زیست و پیگیری حقوق قومیت‌ها معرفی و از تمام ایرانیان می‌خواهیم تا با حضورشان در خیابان بیش از پیش آیت اتحاد شوند و پیام آور رسیدن روزهای بهتر در آینده. همچنین از کسبه و بازاریان محترم خواهشمندیم با بستن مغازه‌ها در این روز بیش از پیش به یاری هموطنان خود بشتابند.  فراموش نکنیم که جنبش سبز جنبش حق طلبی است. حقی که تحصیل زبان مادری، توزیع عادلانه ثروت، آزادی بیان، عقیده و اندیشه را به یکسان پاس می‌دارد. مقابله با جنبش‌های مردمی‌بی خشونت زمانی که در شهرهای مختلف پراکنده شوند برای حکومت‌های دیکتاتوری غیرممکن می‌گردد. در ادبیات سیاسی ایران “آذربایجان” را با صفت دیگ سنگی می‌شناسند. دیگی که دیر به جوش می‌آید اما اگر آمد، سرد نمی‌شود. اکنون بر همه ماست که دست عزیزان ترک مان را بفشاریم و این راه را با انسجام و اتحاد بیشتر ادامه دهیم. پیروزی با ماست.
زمان: ۲۲ شهریور ماه ساعت ۵ بعد از ظهر
ارومیه: تقاطع عطایی و امام
تبریز: از راسته کوچه تا استانداری
تهران: انقلاب تا آزادی. با تمرکز بر توحید و ستارخان در غرب، آذربایجان-جمهوری در جنوب و مقابل دانشگاه تهران در مرکز مسیر راهپیمایی
اردبیل ::میدان شریعتی به سمت بازار
میاندوآب: پارک ساحلی
زنجان: فلکه انصاریه تا میدان ولیعصر

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: